Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Éterická bytost okouzlila miliony diváků. Zanedlouho se nám představí jako princezna Diana. Sobota Pavla Přeučila

29.08.2020
Éterická bytost okouzlila miliony diváků. Zanedlouho se nám představí jako princezna Diana. Sobota Pavla Přeučila

Autor: Instagram

Popisek: Jak se vám líbí? Elizabeth Debicki, která se brzy objeví v populárním seriálu Koruna, je pro postavu princezny Diany určitě dobrou volbou.

FOTO / VIDEO Nevím jak komu, ale mně připomíná trochu Catherine Deneuve za jejích mladičkých let. Tahle plavovláska, svým původem spíš světoobčanka, se nám před pár dny představila jako všehoschopná a chladná Kat, manželka ruského oligarchy ve špionážním scifi filmu Christophera Nolana Tenet. Už předtím si ale získala srdce fanoušků také ve špionážním dramatu Noční recepční (2016), kde si zahrála po boku známého Hugha Laurieho.

Elizabeth Debicki (30) má za sebou ale i několik dalších výrazných rolí. Mohli jsme ji vidět například ve Velkém Gatsbym (2013), ve filmech Krycí jméno U.N.C.L.E. a Everest (2015), nebo jako zlatou velekněžku Ayeshu ve Strážcích Galaxie Vol. 2 (2017). Má zajímavý původ, díky němuž si mnohdy v médiích nevědí rady, kam ji zařadit. Její tatínek byl Polák, matka Australanka, narodila se ve Francii, ona sama je tedy Francouzka a vyrůstala v Austrálii.

 

Debicki

Velekněžka Ayesha v seriálu Strážci Galaxie Vol. 2; foto Walt Disney Studios Motion Pictures

Dlouhonohé krásky se mužské hvězdy trochu bojí

V současné době žije ve Spojených státech a bydlí v Los Angeles. Jednou je tak považována za francouzskou herečku, jindy za australskou a nyní za americkou. Mezi herečkami vyniká na první pohled svojí postavou, měří totiž celých 190 centimetrů. To ji předurčuje pro zcela specifické role, ale je to zároveň určitým handicapem, protože řada mužských hereckých hvězd, které jaksi nedorostly její výšky, se hodně kroutí, být s ní na place. Nicméně i přes svou výšku stále působí dojmem éterické bytosti. Ráda se dobře obléká, nosí šaty od Valentina a tvrdí, že v současné době, kdy se v důsledku koronavirové pandemie zastavilo natáčení filmů, tráví nejvíc času na své zahradě, plné květin.

 

Debicki Nolan Tenet

S Christopherem Nolanem v akčním sci-fi thrilleru Tenet; foto Warner Bros.

Velký Gatsby byl křest ohněm

Po ukončení studia na umělecké škole v Melbourne, kde brzy získala stipendium jako vynikající studentka, si jí všiml režisér Baz Luhrmann, který ji uvedl do světa velkého filmu ve své adaptaci Velkého Gatsbyho. Zahrála si tehdy po boku Leonarda DiCapria roli golfistky Jordan Baker. Jak dnes Elizabeth říká, byl to křest ohněm, který jí navždy změnil život.

„Když jsem natáčela tenhle film, byla jsem takové dítě. Bylo mi dvacet a co jsem věděla? Právě jsem dokončila hereckou školu, měla jsem jen teoretické znalosti, které jsem mohla využít v životě, a hodně jsem četla. Neměla jsem ani co porovnávat, protože nikdy předtím jsem ještě tak výraznou roli neměla,“ říká Elizabeth. Přestože se dostala rázem na výsluní, mezi ty největší hvězdy Hollywoodu, odolávala dlouho svůdnostem sociálních sítí, což je mezi mladšími ročníky hollywoodských hvězd spíš výjimkou. Až v posledních měsících, kdy se ocitla v izolaci, se začala trochu věnovat Instagramu, ale rozhodně prý na něm není tak závislá, jako mnohé její kolegyně.

 

Debicki Velký Gatsby

Jordan Baker v úspěšné filmové adaptaci stejnojmenného románu Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby; foto Warner Bros.

Australané zaplavují Hollywood

Po svém příchodu do Hollywoodu rozmnožila početnou komunitu mladých, ale i starších australských herců, kteří se v americkém filmovém průmyslu zabydleli, a začínají dokonce Hollywood ovládat. Ať už jde o Teresu Palmer, Margot Robbie, Liama Hemswortha nebo Nicole Kidman, Russella Crowa, Hugha Jackmana či Cate Blanchett. Říká o tom: „Všichni víme, odkud jsme přišli, máme společné to, že jsme jednoho dne sbalili své kufry a vydali se do úplně neznámé země. Museli jsme přijmout jinou kulturu, jiné zvyky, ale cenné je, že se navzájem podporujeme.“ Dlouho si prý nemohla zvyknout ani na slávu, která provází hollywoodské hvězdy. Nedávno například natočila film s názvem The Burnt Orange Heresy, v kterém hrál britský národní idol Mick Jagger obchodníka s uměním. Během natáčení se spřátelili a vyměnili si telefonní čísla. Když jí pak doma jednou zazvonil telefon, vzala jej její sestra a vyděšeně jí hlásila, že „volá Mick Jagger“. To si prý teprve pořádně uvědomila, co obnáší sláva.

 

Debicki Jagger

Berenice Hollis a Joseph Cassidy (Mick Jagger) v akčním thrilleru The Burnt Orange Heresy; foto Mongrel Media

V seriálu se mění řada postav

V současné době už zase jede naplno natáčení posledních dvou sezón hvězdného seriálu Netflixu Koruna (The Crown), který uchvátil miliony diváků na celém světě včetně těch českých. To je ostatně vidět i na hodnocení ČSFD, kde dosahuje 90 procent. Seriál běží na televizních obrazovkách už od roku 2016 a mapuje období vlády královny Alžběty II. Nelehkou roli Diany, princezny z Walesu, získala právě Elizabeth Debicki a seriál bude zahrnovat období od 90. let, mapovat její manželství s princem Charlesem i jeho zhroucení a vrcholit její smrtelnou autonehodou v Paříži v roce 1997.

„Duch princezny Diany, její slova a její činy dodnes žijí v srdcích mnoha lidí. Je mi ctí, že jsem se mohla zapojit do tohoto mistrovského seriálu,“ svěřila se Elizabeth na oficiálním Twitteru Koruny. Tvůrci i herci, spolupracující na seriálu, se netají tím, že jde o mimořádně náročnou a celkem záludnou práci, především vzhledem k tomu, že jde o téma téměř současné, s řadou dosud žijících a obecně známých postav.

Vzhledem k tomu, že seriál pokrývá dlouhé časové období, mění se průběžně i řada dalších postav. Například po Claire Foy, hrající královnu Alžbětu II. po dobu prvních dvou sezón, převzala její roli oscarová Olivia Colman a od ní nyní na závěrečné sezóny legendární Imelda Staunton, kterou známe především jako růžovoučkou profesorku Dolores Umbridge z filmů o Harry Potterovi. Nově se objeví také Gillian Anderson, známá ze seriálu Akta X, která zobrazí Margaret Tatcher, známou jako Železná Lady.

 

Kdy se nová řada Koruny objeví?

Zahrát si pravděpodobně nejslavnější princeznu moderní doby je určitě snem celé řady hereček a Elizabeth Debicky se to splnilo. Není pochyb, že to bude pro ni znamenat další krůček na stupních slávy. Čtvrtá sezóna Koruny se začala natáčet už v srpnu 2019, ale pauza vynucená koronavirem dovolila její dokončení až nyní, i když podle štábu se některé práce vůbec nezastavily. Koruna bude tudíž jedním z mála seriálů, které se podaří uvést do distribuce v původním termínu. Netflix už oznámil premiéru na 15. listopadu.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace