Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Černý rapper prezidentem? I když mluví jako pošuk, v USA je možné všechno. Sobota Pavla Přeučila

25.07.2020
Černý rapper prezidentem? I když mluví jako pošuk, v USA je možné všechno. Sobota Pavla Přeučila

Foto: repro youtube / WCSC

Popisek: Prezidentská kandidatura Kanye Westa může být fintou, jak obrat o hlasy Trumpova soupeře Bidena

Je to právě týden, co známý rapper Kanye West (43) oficiálně vstoupil do klání o křeslo amerického prezidenta, a okamžitě se spustila vlna spekulací, co za tím stojí. Nevíc se diskutuje otázka, zda to není jen finta, kterou chce podpořit Donalda Trumpa, jehož obdivovatelem je už dlouhá léta a nijak se tím netají.

Pokud by se mu totiž podařilo získat přízeň především černých voličů, kteří Trumpa zrovna nemusí, obere jeho rivala Bidena o jejich hlasy. Pak už by stačilo ve vhodném okamžiku z prezidentského klání odstoupit a je vymalováno. Šance Westa na vítězství ve volbách jsou samozřejmě mizivé a na cestě dobýt Bílý dům bude muset překonat ještě jednu nemalou překážku, a to odpor své manželky Kim Kardashian (40). Ta považuje jeho touhu po prezidentské funkci jen za důsledek jeho bipolární poruchy, s kterou se prý West potýká už řadu let.

Kim s tím vyrukovala hned po Westově plačtivém výstupu na prvním předvolebním shromáždění v Severní Karolíně. Rapper totiž ve své řeči zabrousil i do problematiky interrupcí a v té souvislosti prozradil, že uvažovali s Kim před nějakými sedmi lety, kdy byla těhotná, že by se dítěte zbavili. „Kim už měla v ruce prášky,“ vzlykal West a zavzpomínal, že k němu tehdy promluvil Bůh a tuhle hříšnou myšlenku mu rozmluvil. Dítě si ponechali, a tak se jim narodila dcera North.

 

West kampaň

Na startu předvolební kampaně v Jižní Karolíně; foto repro / youtube.com

Sliby z říše pohádek

Ve svém emotivním projevu nešetřil West předvolebními sliby, které jsou vzhledem k jeho chronicky známé vlastnosti všechno přehánět jen těžko splnitelné a patří spíš do říše pohádek. Tak by prý zajistil každé rodině při narození dítěte nějaký ten milion dolarů, s šéfem Facebooku  Markem Zuckerbergem by zajistil pokrytí Afriky internetem a se známým miliardářem a donátorem Georgem Sorosem by začal stavět domy a byty pro potřebné. Zkrátka všem slibuje modré z nebe, ale to už tak nějak k americkým předvolebním kampaním patří. Některé zlé jazyky dokonce tvrdí, že jeho nástup do volebního klání je jen reklamním trikem, který má propagovat Westovo nové album, nebo snad zbrusu nový model jeho proslulých tenisek Yezzy.

Kim mu dala na vybranou: politika nebo rozvod

O tom, že Westovy politické ambice jsou jeho ženě Kim pořádně proti srsti, hovoří i to, že se ho prý pokusila zavřít do blázince a pohrozila mu, že pokud svou iluzorní kandidaturu nesloží, tak se s ním rozvede. Navíc na něj práskla, že nebere předepsané léky na svoji bipolární poruchu. Na to reagoval West na svém twitterovém profilu slovy: „Sám se snažím o rozvod od té doby, co se Kim začala angažovat ve vězeňské reformě.“ Svůj status ale hned vzápětí smazal. Nicméně pokud by k rozvodu skutečně došlo, mohl by to být pro Westa pořádný problém, hlavně po finanční stránce.

 

West Trump

S prezidentem Donaldem Trumpem během diskuse v Oválné pracovně Bílého domu v říjnu 2018; foto repro youtube / CNN

Ve hře jsou miliardy

Kim Kardashian, známá americká hvězda reality show, modelka a úspěšná podnikatelka, patří ke špičce nejlépe placených osobností Ameriky a její jmění se odhaduje v přepočtu na nějakých osm miliard korun, a to nejen díky královským honorářům, ale zejména díky její kosmetické firmě KKW Beauty. A Kanye West teprve není žádný chudák a letos se poprvé zařadil mezi americké miliardáře. Jeho majetek se odhaduje na nějakých 1,3 miliardy dolarů, což představuje v přepočtu skoro 30 miliard korun. Tyhle prachy mu vyneslo nejen jeho rapování, ale získal je hlavně díky svému obuvnickému impériu pod značkou Yezzy, kterým úspěšně konkuruje například legendárním teniskám Air Jordan od Nike. Podle toho, co vešlo ve známost, však patří polovina Westova jmění právě jeho manželce a dělení majetku by asi nebyla žádná sranda.

West si libuje v přepychu

Kanye West je známý tím, že rád peníze utrácí a své bohatství dává pořádně na odiv. Vídáme jej ověšeného zlatými řetězy, rád se pyšní svou sbírkou aut za miliony dolarů a třeba jen za narozeninovou párty své manželky Kim obětoval celý milion dolarů. Pyšní se i tím, že má vždy po ruce v hotovosti nějakých sedmnáct milionů. Přestože je skoro plešatý, utrácí prý denně za kadeřníka 500 dolarů, což je něco přes 11 000 korun a ročně to dělá více než čtyři miliony korun. Největší část svých peněz však investuje do nemovitostí. Vlastní dva ranče ve Wyomingu, obří rezidenci v Los Angeles, kde žije se svou rodinou. V jeho garážích se pak nachází park luxusních vozů, jejichž hodnota se odhaduje v přepočtu na téměř 90 milionů korun. Zkrátka, když to tak vezmeme, na svou prezidentskou kampaň by nějaké ty drobné do začátku měl.

 

West Kim

Potrhlý rapper a majitelka nejslavnějšího velkého zadku na světě - vypadá snad takhle vysněný americký pár pro Bílý dům, ztělesňující nejnovější americké ideály?; foto Instagram

Ameriku chce řídit jako Wakandu

Znalcům marvelovek určitě hned vytane na mysli superhrdinský blockbuster Černý panter, odehrávající se ve fiktivní africké zemi Wakanda, která se pyšní svou vyspělou a doslova zázračnou technikou i nadlidskými schopnostmi svých obyvatel. Kanye West do svých předvolebních řečí zařadil i podivnou směsici myšlenek, nebo spíš fantastických vizí, spojených právě s Wakandou. „Řada Afričanů nemá ten film ráda, ani to, jak jsou zobrazováni ve Wakandě. Ale ten příměr použiju, protože vystihuje, co naše designérská skupina rozjede v Bílém domě,“ uvedl West a fantazíroval dále o jakýchsi mimozemských silách, které stojí nade vším, splácal dohromady své vize o budoucnosti lékařství, válkách, svobodě informací, vraždění nevinných a spoustu dalších věcí, které mu tak nějak utkvěly v hlavě. Mnozí komentátoři pak jen kroutí hlavou a shodují se, že Westova předvolební vystoupení často nemají ani hlavu ani patu.

Emotivní vzkaz veřejnosti

Přestože mají Kanye West s Kim doma nejspíš pořádnou itálii, obrátila se Kim na veřejnost prostřednictvím médií a vyslala své přání, aby se lidé snažili Westa pochopit a neubližovali mu. V emotivním dopisu píše: „Je to brilantní, ale komplikovaný člověk, umělec a černoch, který zažil bolestnou ztrátu své matky a musí se vypořádat s tlakem a izolací v důsledku své bipolární poruchy. I ti, kdo Kanye znají, někdy jeho slovům nerozumí. Život s bipolární poruchou nezmenšuje ani neoslabuje jeho sny a kreativní nápady, bez ohledu na to, jak velké nebo nedosažitelné se některým mohou zdát. To je součástí jeho geniality, a jak jsme všichni byli svědky, mnoho z jeho velkých snů se splnilo. Žádám laskavě, aby nám média a veřejnost projevily soucit a empatii, která je potřebná, abychom vše překonali. S láskou a vděčností Kim Kardashian West.

 

West děti

Kim, s níž žije od dubna 2012, mu 15. června 2013 porodila dceru North. O čtyři měsíce později se zasnoubili a v květnu 2014 se vzali v italské Florencii. V prosinci 2015 Kim porodila syna Sainta. V lednu 2018 se narodila dcera Chicago a loni v květnu přibyl do rodiny nejmladší Psalm, oba přivedla na svět náhradní matka; foto Instagram

Američané si na celebrity potrpí

I když Westova kandidatura na prezidentskou funkci mnohým připadá jako jeden velký úlet, maně jsem si vzpomněl na svého času tak zesměšňovaného Ronalda Reagana. Naše tehdejší socialistická média jej samozřejmě označovala za druhořadého herce béčkových filmů, který nerozumí politice ani za mák, ale zpočátku musel Reagan čelit i nevraživosti ze strany mnohých amerických médií. Když pak překvapivě ve volbách zvítězil a dostal se do Bílého domu, ukázalo se, že není v politice a řízení tak obrovské země, jakou Amerika je, žádným jelimánkem.

Dokázal si pořádně dupnout a sílu i umění přesvědčit soupeře ukázal i v mezinárodních vztazích. Díky své neústupnosti a umění vyjednávat je dnes považován za jednoho z nejúspěšnějších prezidentů, zejména co se týká vztahů s Ruskem. Kanye West sice někdy vypadá, a hlavně mluví jako pošuk, ale kdoví. Je to přece jen slavná celebrita a pro Američany známá tvář. V těchto prezidentských volbách má sice jen mizivou naději na větší úspěch, ale jak sám tvrdí, že co se nepodaří letos v listopadu, může vyjít za čtyři roky.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace