Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krvavé sprosťárny na zrcadle a lajny kokainu. A jakou hrůzu našel Pirát z Karibiku v posteli? No fuj

11.07.2020
Krvavé sprosťárny na zrcadle a lajny kokainu. A jakou hrůzu našel Pirát z Karibiku v posteli? No fuj

Foto: BBC / repro

Popisek: Před jednáním londýnského soudu se Johnny Depp zjevně moc nevyspal

Před londýnským Vrchním soudem právě probíhá asi nejsledovanější soud ve světě showbyznysu. Johnny Depp (57) totiž žaluje za urážku na cti britský deník The Sun a novináře Dana Woottona za článek ze dne 27. dubna 2018, v kterém jej obvinil podle svědectví jeho bývalky Amber Heard (34) z domácího násilí. To Depp samozřejmě popírá a odvolává se i na svědectví svých bývalých žen, herečky Sherilyn Fenn a francouzské zpěvačky a herečky Vanessy Paradis, které potvrdily, že se k nim vždy choval jako k ženám s úctou.

S herečkou Amber Heard se Depp seznámil v roce 2011 během natáčení filmu Rumový deník, kde si zahráli milenecký pár. Jejich manželství v letech 2015 až 2017 pak bylo podle jeho slov doslova utrpením, protože manželka byla typická sociopatka, která nezvládala své záchvaty zuřivosti, a naopak ona sama jej několikrát napadla. „Nikdy bych neuhodil ženu, za žádných okolností, v žádném případě. Je to pro mě zkrátka nepředstavitelné,“ hájil se Depp před soudem a následně se veřejnost mohla popásat na doslova nechutných detailech z jejich soukromého života.

 

Depp Heard

S Amber v hořké komedii Rumový deník. Čím víc se jeho hrdina Paul Kemp, píšící pro krachující plátek kdesi v Karibiku, snaží prosadit, tím menší úspěch má. Nakonec si ze ztroskotanců, kteří se kolem něj neustále pohybují, zvolí za nejlepšího přítele toho nejspolehlivějšího – láhev rumu; foto FilmDistrick

Krvavý masakr při natáčení Pirátů

Během soudního líčení se Depp rozpovídal například o incidentu, kdy na něj při jednom ze svých záchvatů hodila opilá Amber láhev, která se rozbila a uřízla mu špičku prstu. „Bylo to zranění vážné a bolestivé?“ zeptala se u soudu Sasha Wass, právníčka The Sun. „Ano, viděl jsem dokonce trčící kost,“ vypověděl Depp. Právnička jej pak grilovala, proč zavolal lékaře až po nějakých deseti hodinách a proč krvavým prstem maloval údajně sprosté vzkazy na zrcadlo. Amber Heard oponovala tím, že opilý byl Depp, který předtím vypil láhev vodky a vína Malbec, a navíc v den incidentu spolykal fůru tablet extáze. K incidentu prý došlo v pronajatém domě v Austrálii, když se natáčel film Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, což bylo krátce po jejich svatbě. Depp dále uváděl, že byl v té době téměř psychicky na dně kvůli natáčení. „Do každého filmu ze série Pirátů jsem dával opravdu všechno,“ uvedl. „Všude byla spousta krve, na podlaze, na pohovce a náš dům byl řáděním Amber dost poničen,“ stěžoval si. Škody prý přesáhly 189 000 dolarů, které musel zaplatit.

Nechutný „kanadský žertík“

Amber Heard si na druhé straně také dala záležet na barvitém popisování údajných Deppových násilností, odehrávajících se také během roku 2015. Během křížového výslechu líčila, jak ji Depp vláčel za vlasy, až jí chumáč vytrhl, rozbil jí ústa, a dokonce zlomil nos. Vše dokládala zprávou, kterou poslala 16. prosince 2015 příteli: „Potřebuji tě. J. mne strašně zmlátil... jsem zraněná. Nevím co mám dělat.“ I tenhle incident Depp popřel a vytasil se s nechutnou historkou, kdy nalezl ve své posteli exkrementy. Jeho žena prý zprvu tvrdila, že jsou od psa, ale pak se přiznala, že jsou její a měl to být 'kanadský žertík'.

 

Depp obraz

Jak to bylo s jeho láskami v době natáčení Truhly mrtvého muže? Leccos o nich vypovídá obraz právě z té doby, který prý Johnny vyhrabal při úklidu během koronavirové krize; foto Instagram

Manželku prý chtěl upálit a znásilnit

Před londýnským soudem zatím proběhla tři stání, během kterých se probírala i korespondence mezi Deppem a britským hercem Paulem Bettanym, známým z filmů o Avengers. Johnny mu prý psal, že hodlá Amber upálit. „Hned potom znásilním její ohořelé tělo, abych se ujistil, že je vážně mrtvá," stálo v jedné ze zpráv, citovaných u soudu. Podle Deppových právních zástupců to bylo míněno jen žertem, stejně jako jeho výhrůžky, že hodí jejich psa do mikrovlnné trouby a upeče ho. U soudu pak vyšlo najevo, že vzájemné incidenty začaly už daleko dříve. V roce 2014 prý Depp napadl Amber na palubě jejich letadla, protože jej měla podvádět s hercem Jamesem Francem. Byl prý tehdy zdrogovaný a opilý, vyl jako divoké zvíře. Nejdříve po ní házel kostky ledu, a pak ji zbil dokrvava.

Dr. Jekyll a pan Hyde

Ostatně Deppova závislost na drogách a alkoholu se během soudu propírala docela podrobně a Amber Heard si dala na pikantních podrobnostech pořádně záležet. Zároveň svá tvrzení dokládala fotkami, na kterých je například Deppův pracovní stůl s lajnami kokainu, nebo údajně zfetovaný herec, válející se na podlaze. Tady je celkem evidentní, že Amber byla už tehdy docela vypočítavá potvůrka, která si pořizovala choulostivé záběry, aby měla na Johnnyho nějakou tu pojistku. Ostatně Depp u soudu svou tehdejší závislost na drogách nijak nezpochybnil, ale zároveň se hájil tím, že kokainové radovánky byly oboustranné a Amber mu drogu ještě nabízela. Zároveň svou bývalou ženu obvinil, že si na něj celá léta cíleně schraňovala dokumentaci. U soudu také z úst Amber několikrát zaznělo, že Deppův charakter byl typický Dr. Jekyll a pan Hyde. „Jednou polovinou vás miluje a tou druhou vás děsí,“ uvedla.

 

depp

Psychicky na tom Johnny nejspíš nebude právě nejlépe. Svědčí o tom i fotka z jeho 'doupěte', kterou doprovodil slovy: Už brzy budu pro vás zase filmovat. Dejte mi minutku; foto Instagram

Rvačka o tetování

Během stání se Deppa vyptávala Sasha Wassi na údajný incident, který se měl odehrát už dokonce v březnu 2013, týkající se jednoho z jeho tetování, nápis „Wino Forever“. Původně prý tetování znělo „Winona Forever“ a bylo vzpomínkou na Deppův vztah s herečkou Winonou Ryder, ale po jejich rozchodu v roce 1993 si jej Depp nechal změnit. Amber Heard o tomto tetování tehdy vtipkovala a silně opilý Depp ji prý surově napadl a třikrát ji udeřil do obličeje. „Choval se jako monstrum,“ uvedla herečka. Depp to všechno ale popřel a uvedl, že na nic takového si vůbec nevzpomíná. Soud by měl trvat ještě nejméně dva týdny a očekává se, že Amber Heard bude vytahovat na Deppa další a další obvinění jako králíky z klobouku. Svědčit mají i bývalé Deppovy partnerky Vanessa Paradis a Winona Rider, a to prostřednictvím videokonference. Předpokládá se, že svědčit budou v Deppův prospěch.

Johnny Depp byl několikrát nominován na Oscara a cenu Bafta a v roce 2008 získal Zlatý glóbus za hlavní roli ve filmu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace