Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je Bieber opravdu sexuální maniak? Popový idol čelí už dvěma obviněním ze znásilnění. Sobota Pavla Přeučila

27.06.2020
Je Bieber opravdu sexuální maniak? Popový idol čelí už dvěma obviněním ze znásilnění. Sobota Pavla Přeučila

Foto: Facebook

Popisek: Justin Bieber

Začátkem tohoto týdne americká média poněkud pozapomněla na rasové nepokoje v rámci kampaně Black Lives Matters a už tak rozbouřené vody světa slavných celebrit rozvířil skandál kolem údajného znásilnění jisté dívky jménem Danielle, kterého se měl dopustit v roce 2014 popový idol Justin Bieber.

Celou událost popsala ona oběť do nejmenších detailů na svém twitterovém účtu a zdůraznila, že se to stalo v době, kdy ještě Bieber tvořil nerozlučnou dvojici se Selenou Gomez. Bieber na to okamžitě reagoval sáhodlouhým vyjádřením, v němž v podstatě vyvrací toto tvrzení jako lživé a dokládá svou verzi hotelovými účtenkami, kopiemi emailů a dalšími doklady, které mají dokázat, že jde o vyložený nesmysl.

„Každé tvrzení o sexuálním zneužívání by mělo být bráno velmi vážně, a proto považuji za nutné zveřejnit svoji odpověď,“ uvedl Bieber na Twitteru. „Je zhola nemožné, aby se tohle odehrálo, a proto se obrátím na příslušné úřady, abych podnikl právní kroky,“ dodává. Nicméně skandál už jede svojí cestou a bulvární média se předhánějí v pikantnostech oné události. K tomu samozřejmě přispěl i podrobný popis onoho znásilnění od tajemné Danielle.

 

Bieber Gomez

V době, kdy se měl proměnit v sexuálního predátora, byl Justin po uši zamilovaný do Seleny Gomez; foto Instagram

Dej sem ten telefon!

„Jmenuji se Danielle a z osobních důvodů nebudu uvádět své příjmení. Zveřejňuji to anonymně, protože nejsem připravena se odhalit. Pokud to uvidíš, víš, kdo jsem. Vím, že si mě pamatuješ. Doufám, že tvůj život bude po tomto pekle naplněný vinou,“ vzkazuje Bieberovi Danilelle na Twitteru a pokračuje líčením celé události. „9. března 2014 mě sexuálně napadl Justin Bieber. Justin byl se svou bývalou přítelkyní Selenou Gomez na koncertě v Houstonu v Texasu. Já a moji dva další přátelé jsme pak byli v noci v baru, kde Justin Bieber překvapil publikum svým vystoupením a zazpíval několik písní, z nich řadu věnoval Seleně. Jeden z jeho doprovodu nám nabídl, že můžeme po koncertě počkat a seznámit se s Justinem osobně. Samozřejmě jsme souhlasili, protože to byla příležitost setkat se s obrovskou celebritou. Společně jsme odjeli do hotelu Four Seasons, kde si mne vzal Justinův přítel stranou a zavedl mne do jeho pokoje. Tam mne Justin požádal o mlčení, jinak bych se prý mohla dostat do vážných právních problémů. Požádal o můj telefon a dal ho nabít. Myslím, že to byla výmluva, aby mne o něj připravil.“

Vnikal do mne opakovaně, dovnitř a ven

Danilelle pak pokračuje pěkně pikantním popisem, který jakoby vypadl z pornografického románku. „Justin mne požádal, abych si k němu přisedla na postel. Přišlo mi to zvláštní a ptala jsem se, zda nepřijde Selena, protože jsem věděla, že spolu chodí. On mi řekl, abych se o to nestarala, a pak mne šokoval, protože mne políbil. Měla jsem sice v sobě pár drinků, a tak trochu jsem se tedy nekontrolovala. Naše polibky se změnily v zuřivou líbačku, a pak si na mne lehl, začal mne líbat na krku a postupoval na mé břicho. Rozepnul mi džíny a prsty mi zajížděl pod spodní prádlo. Stále jsem se ptala: „A co Selena? Souhlasila by s tím?“ Řekla jsem mu, že to zachází příliš daleko a že bychom měli přestat. Řekl mi: „Uvolni se. Je to v pořádku.“ Potom mi svlékl spodní prádlo, rozepnul si kalhoty, a svlékl se i on. Jeho tělo se tisklo na mne, kůže na kůži. Bylo to velmi nepříjemné. Znovu a znovu jsem jej žádala, aby přestal, ale bylo už pozdě. Než jsem se vzpamatovala, vstoupil do mne a stále to opakoval, dovnitř a ven. Nemohla jsem mluvit a byla jsem jako ochromená. Nechci jít do detailů o tom, co se odehrávalo dál. Bylo to před šesti lety a já tehdy byla o rok starší než on (bylo mu 20, mně 21).“

 

Bieber Hailey

S manželkou Hailey, americkou topmodelkou a dcerou herce Steephena Baldwina; foto Twitter

Šest let mlčení

Danielle se pak svěřuje, jak jí pomohla kampaň Me Too k tomu, aby o svém zážitku promluvila. „Bylo to jasné sexuální napadení bez mého souhlasu. Koncem loňského roku jsem se konečně rozhodla o tom promluvit. Řekla jsem to svým blízkým přátelům a mé nejbližší rodině. Bylo to těžké... To, co se mi stalo, nebylo v pořádku. Trvalo mi roky, než jsem o tom konečně promluvila, ale nikdy není pozdě. Jen proto, že je velkou popovou hvězdou se spoustou peněz a miliony fanoušků, nemělo by to zůstat bez povšimnutí. Pořád se zotavuji. Zúčastnila jsem se spousty terapeutických sezení, hledala pomoc, a teď se svěřuji veřejně.“

Bieber svou nevinu dokazuje jasnými doklady

Reakce Justina Biebera na sebe nenechala dlouho čekat a hned v neděli celou událost veřejně popřel ve svém vyjádření: „Normálně se takovými věcmi nezabývám, protože jsem se celou svou kariérou zabýval podobnými obviněními, ale po rozhovoru se svou ženou a týmem jsem se dnes večer rozhodl o problému promluvit. Fám koluje spousta, ale sexuální zneužívání je něco, co neberu na lehkou váhu. V uplynulých hodinách se objevil nový tweet, který popisuje mé sexuální zneužití dívky 9. března 2014 v Austinu (Texas) v hotelu Four Seasons. Chci, aby bylo jasno. Tenhle příběh není pravdivý. Ve skutečnosti, jak brzy dokážu, jsem nikdy na onom místě nebyl.“ Svou obhajobu pak Bieber dokládá několika fotografiemi, kde je zachycen se svojí asistentkou na ulici, nebo při vystoupeních na pódiu v době, kdy se měl údajně vrhat na nebohou Danielle. Připouští však, že jej mohli v inkriminovaném hotelu Four Seasons vidět, ale až druhý den, tedy 10. března, což potvrdilo na Twitteru i několik jeho fanoušků.

 

Fotokopie rezervace hotelu

Fotokopie rezervace hotelu, kterou Bieber dokládá svoji nevinu; foto Twitter

A ten hotel taky nesouhlasí!

Ve své obhajobě pak Bieber pokračuje: „Ubytovali jsme se se Selenou a přáteli přes Airbnb v Austinu, v hotelu Westin, a to poté, co došlo ke zmatkům s naší rezervací v původním hotelu La Quinta, tedy vůbec ne v uváděném Four Seasons. I regionální ředitel Four Seasons potvrdil, že jsem u nich z 9. na 10. března 2014 nebyl hostem, na všechno existují doklady, které jsem připraven doložit. 10. března pak musela Selena za prací a já zůstal ještě ve Westinu,“ píše Bieber a dokládá své tvrzení kopií účtenky z hotelu, kde skutečně nocoval, a několika screenshoty emailů, v kterých korespondoval s Airbnb při objednávání hotelu. „Je sice pravdou, že jsem po koncertě vystoupil jako překvapení v jednom z klubů, jak popisuje Danielle, ale hned po něm jsme se vrátili na hotel, kde jsem strávil noc se Selenou.“ Svoji obhajobu zakončil tím, že verze Danielly je „zhola nemožná“ a proti nařčení učiní právní kroky. Zajímavým faktem je i to, že brzy po zveřejnění onoho nařčení byl Daniellin účet na Twitteru smazán.

Bydlel pod pseudonymem

Bieber se ovšem také dušuje, že už nikdy nebude používat jméno Mike Lowery jako pseudonym, odkazuje na snímek obrazovky s potvrzením hotelu Westin, kde je místo Justin Bieber uvedeno jméno Mike Lowery. Tenhle pseudonym Bieber často používal, aby se vyhnul davům nadšených fanynek, které by jinak hotely, kde bydlel, okupovaly. Aby to slavný chlapec neměl tak jednoduché, probrala se i jeho další ‘oběť‘, jistá Kadi, která pár hodin po Daniellině tweetu a ještě před Bieberovou reakcí prohlásila, že je také „obětí sexuálního útoku Justina Biebera“. Kadi, jejíž příjmení také nebylo zveřejněno, obvinila Biebera ze sexuálního útoku, ke kterému mělo dojít v hotelu Langham v New Yorku v časných ranních hodinách 5. května 2015. Tvrdila, že Bieber ji následoval na toaletu, zamkl dveře, začal ji líbat a hladit, až do ní nakonec vnikl bez jejího souhlasu.

„Žádala jsem ho, aby přestal, protože nemůžu mít sex s nikým před svatbou, ale pokračoval dál,“ napsala. Kadi později doplnila, že „bouchala a kopala Biebera mezi nohy“, než se jí podařilo utéci. Kromě toho Kadi napsala, že o incidentu vyprávěla své sestře, ale bylo jí řečeno, aby mlčela z obav, že zničí čest své rodiny a že se možná nevdá. „Nechala jsem to hluboko v sobě až do loňského roku, kdy jsem se seznámila s hnutím Me Too,“ uvedla Kadi ve svém prohlášení. Bieber se k tvrzení Kadi o sexuálním napadení zatím vůbec nevyjádřil.

 

tweet Kadi

Tweet Kadi; foto Twitter

Oškubat Biebera by bylo terno

Aféra se bude nepochybně dále rozvíjet a můžeme čekat, že se nejspíš ozvou další slečny, které na údajnou Bieberovu ‘sexuální agresivitu‘ doplatily. A není divu, jmění hvězdného popového zpěváka dnes čítá v přepočtu nějakých 5,6 miliardy korun, a to už je slušný balík. Navíc by se to v případě, že bude jeho vina nějak prokázána, určitě nelíbilo jeho manželce, dceři hollywoodského herce Stephena Baldwina Hailey, s kterou žije už téměř dva roky. Ta sice také není žádná chudinka, její jmění se odhaduje na 45 milionů korun, ale vzhledem k tomu, že nemají uzavřenu žádnou předmanželskou smlouvu, mohla by Biebera pořádně oškubat. Přišel by tak nejspíš i o luxusní sídlo, které nechal ještě před svatbou jako hnízdečko lásky postavit u kanadského jezera Puslinch v přepočtu za 111 milionů korun.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace