Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Začal odstřel kulhavých koní. Komentář Štěpána Chába

komentář 10.06.2020
Začal odstřel kulhavých koní. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Jatka, buď je teď zrušíme, nebo rozšíříme. Nic mezi tím. Ale historie vždy rozšiřovala

Ekonomika padá, řítí se, 34 % propad naší ekonomiky za duben vyrazil dech i těm nejpesimističtějším ekonomům. Ještě v dubnu se mluvilo o propadu o 14 % a autoři takových prognóz měli svraštělá čela. Nic radostného. 34 %, to je rána na solar. Užívali jsme si 30 let rozkvětu, budování té naší stabilní společnosti postavené na stabilních základech. A ejhle. Najednou se mluví o frontách na pracáku, o bankrotech, o zásadních zchudnutí nás všech. Kůň je osedlaný, ale rozhodně se netváří, že by se na něm dalo jet. Jsme jen v závěsu jeho divokého běhu. Směr propast? Zdá se to tak.

Sotva vydýcháme dva měsíce karantény a částečného omezení obchodu a průmyslu. Onu ekonomickou vatu, kterou podle ministryně Benešové má mít každá firma a každá domácnost, postrádá očividně i samotný stát. Nějaké rezervy? Na počátku roku, to už se o koroně vědělo, se stát rozhodl prodat ze Státních rezerv kovy. Na co rezervy, my potřebujeme prachy teď a tady. Žádnou vatu tvořit nebudeme, žádné rezervy nejsou potřeba. Je nám dobře. A dobře nám bude napořád.

Investice do zlata

Od počátku České republiky Česká národní banka prodala 88,8 % našich zlatých rezerv. Zbylo 11,2 %. Teď přišla ČNB s tím, že začne zlato zase nakupovat. Cena zlata jen za poslední rok stoupla o 27,54 %. Od ČNB je to skutečně báječná investice. Jen s tím, že už jsme 88,8 % svých zlatých rezerv rozprodali za podstatně méně, než za kolik ho teď začneme nakupovat. V čí prospěch to právě teď je? Loni bylo zlato levnější o 27,54 %. A ano, příští rok může být o dalších 27,54 % dražší než nyní. Ale… proč se zlaté rezervy rozprodávaly až s takovou vervou a vehemencí? Kdo potřeboval a komu vyplatit prémie? Nepřijde mi to jako péče řádného hospodáře. Rozhodně ne.

EU přebírá otěže

Státy, které si nyní budou procházet vynucenými ekonomickými krizemi, podpoří svými výmysly i Evropská unie. Prvním dílem je půjčka 750 miliard euro s první splátkou někdy snad až za 10 let. Astronomickou sumu chce EU využít z větší části využít na instalaci svých absurdních hrátek s ekologií. Zbytek se přesune na podporu ekonomik Španělska, Francie a Itálie. Tedy tří největších ekonomik Evropské unie hned po Německu. My budeme čistými plátci. Fajn, solidarita, proč ne. Ale prožrat svou už tak dost nakloněnou budoucnost v ekofanatismu? A proč se solidarita s ekonomikami téměř bankrotujících států musí spojit s eurounijní umanutostí stran ekologie? Naprostý hazard.

A další kvóty

Do toho EU zase otevřela požadavek přerozdělování imigrantů. Proti je devět členských států unie. Už ne jen V4, ale přidávají se další. My navrhujeme větší investice do nepropustnosti vnějších hranic Schengenu, přerozdělovací mechanismus nabízí ‘zachraňování‘ imigrantů a dovážení na území unie s tím, že imigranti by byli relokovaní do jednotlivých členských států bez ohledu na jejich přání a přání cílových zemí. Přínos řízené imigrace je a bude čistě ztrátový. Imigranti představují ekonomické výdaje a citelné ohrožení bezpečnosti v zemi. S ohledem na nepokoje v USA lze předpokládat, že něco podobného se začne dít v celé Evropě. Už nyní jsou náznaky, kdy v Anglii i Francii již dochází k podobným nevšednostem plným násilí. Chceme stát za pár let odstřelit nepokoji, které budou pod režií těch správných neziskovek?

Odstřel kulhavých koní

Co z výše řečeného plyne? Vše jsem vypsal jen proto, abych ukázal, kdo nás vede a bude provádět přicházející krizí. A ne, není to moc hezký výběr. Je bez vize, je uvězněný v dogmatech progresivismu, který řešit krize neumí, protože většinou stojí za jejími počátky. Krize znamená jediné – zapřít se, utáhnout pásek a začít makat. Co jiného dělat? Prodlužit se a prodotovat a prokvótovat se do zářné budoucnosti? To je přeci naprostý nesmysl, který bude jen rozbuškou pro sociální nepokoje. Jenže ze sociálních nepokojů se tvoří nové pořádky. Byl tu rudý teror Sovětského svazu, jehož počátek stál u sociálních nepokojů. Byl tu nacismus, jehož začátek stál u sociálních nepokojů. A je tu ono ‘něco smrdutého‘, které se před námi začíná tyčit a buduje si to podhoubí právě v sociálních nepokojích. Předluženost – sociální nepokoje. Rozhazovačnost na zbytečné projekty – sociální nepokoje. Přísun problémových imigrantů – sociální nepokoje. Už sama ekonomická krize má vždycky nakročeno k sociálním nepokojům. Co teprve, když k tomu přidáme dogmata unie.

Teď, mám pocit, máme přestat mít roupy a začít vyrábět a vytvářet skutečné hodnoty. Bez nich se dočkáme jen dalších sociálních experimentů. Jasně, teď ty experimenty můžou skončit celosvětovým nastolením míru, odpuštění a lásky. Ale historie mluví o pravém opaku a já skutečně nemám ani trochu pocit, že jsme lepším lidstvem, lepším, než bylo to, které dopustilo bolševika nebo nacistu. Opravdu to nebude fungovat. Žádná z vlád členských států unie nemá ve svém vedení skutečného státníka. Je to tu jen samý smutný důkaz ubrečenosti naší doby, kde pro slabost jsme schopni začít snad už i vraždit.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb