Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trump jako idiot? Jasně, teď tu o červené karkuly. Kdy proběhne atentát? Komentář Štěpána Chába

komentář 02.06.2020
Trump jako idiot? Jasně, teď tu o červené karkuly. Kdy proběhne atentát? Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Donald Trump, prezident USA

Miluju, když Donalda Trumpa označují za idiota, kterému poradci musí den co den a znovu a znovu radit i cestu na tentýž záchod, na kterém byl za minulý rok každý den. V posledních dnech mě Trump dohnal k úsměvu hned dvěma svými kroky. Oznámil, že Antifu zahrne mezi teroristické organizace. A podepsal spis, jímž se chystá přistřihnout křídla Facebooku a Twitteru v jejich cenzurním řádění. Obě to jsou výborné zprávy. Jo a jen tak mimo jiné – doposud Trump nevyvolal ve světě žádnou horkou válku. Což je, přiznejme si, na úřad prezidenta USA nebývalý výkon. To se o nobelistovi Obamovi říct skutečně nedá.

Stejně, jako je na indexu pravicový extrémismus, měl by tam být i ten levicový. Antifa je výspou levicového extrémismu. A to se vším všudy. Mnozí ‘antifáci‘ se oslovují – soudruhu – plánují zapalování aut, bordel, rabování, vytloukání výloh, se svým politickým extrémismem nevstupují do politiky, ale volí mnohem radši boj ulicí.

Antifa

Antifa vznikla jako reakce německých punkových muzikantů, kteří se tím bránili proniknutí neonacistických sil do jejich kultury. Od té doby se hnutí překlopilo do regulérní nátlakové skupiny, která se vymezuje proti fašismu i tam, kde se jedná o jiný politický postoj, s nímž Antifa nesouhlasí. Antifě tak například leží v žaludku konzervatismus a vehementně jej odsuzuje. Zastávají tradičně ‘sluníčkové‘ postoje o imigrantech, ekologii, protlačují silně levicovou agendu a kopnou si chutě do každého, kdo nesdílí jejich názor. Při svých protestech se neštítí násilí a vandalismu. Hořící auta, dlažební kostky místo argumentů a vytlučené výlohy? To jsou také obrázky Antify. Donald Trump je chce zahrnout mezi teroristické organizace, protože stojí z části za vandalismem a rabováním v USA, tedy alespoň za jejich počátkem, které nyní probíhá stran protestů kvůli vraždě George Floyda. Na druhou stranu je nutné zkonstatovat, že policie v USA se často chová jako malá frustrovaná úderka fašounů. To ovšem není záminkou k tomu, začít likvidovat ulice. Nenásilí si prosadíme tím, že budeme násilní? Zajímavostí je samotné rabování v USA. Tady jedno pro příklad. Posuďte sami... a je to stále ještě protest proti zabití George Floyda?

'Pozor! Dnes v noci, soudruzi...' tak začíná svolávání Antify na bordel u Bílého domu. Nuže tak, soudruzi...

Facebook s Twitterem dostanou přes prsty?

Před několika dny se Twitter odhodlal k vcelku hrdinské akci. Začal zpochybňovat Trupovy názory a komentáře, které tak rád publikuje právě na Twitteru. Do jeho jednotlivých příspěvků vstoupil a začal vyvracet prezidentovy ‘lži‘. Ovšem k jejich vyvracení použil Trumpovy odpůrce z doslova nepřátelské televizní stanice CNN. To Trumpa nakrklo a jal se jednat. Zadal kongresu vypracování zákona, který by sociální sítě zbavoval výlučného postavení, jež je chrání před žalobami. Nyní nejsou sociální sítě zodpovědné za obsah, který lidé na jejich platformách publikují, to by zákonem změnilo. Uvedení zákona v platnost by znamenal faktický konec sociálních sítí jako takových. Nával žalob by je zlikvidoval.

Trump dlouhodobě poukazoval na to, že sociální sítě si jedou svou vlastní politickou linii. Výrazně straní levici a konzervativce blokují. Svým krokem chce dosáhnout jediného – aby sociální sítě přestaly zasahovat do názorového klání oponentů a přestaly zvýhodňovat jednu ze stran. Logicky, Trump sám sebe řadí mezi konzervativce. A důkazy máme i v našem rybníčku. Blokování i mazání za názory, které nejsou extrémistické, jen nesplňují zadání pro to správné myšlení. Nechají si ve vlastním ideologickém boji sociální sítě zlikvidovat svůj byznys? O tom můžeme srdnatě pochybovat, protože za sociálními sítěmi stojí hlavně ti, kteří chtějí inkasovat peníze. Ustoupí sociální sítě Trumpovu tlaku? O tom můžeme také pochybovat. Spíš začne nová forma ideologické války. Nebo přijde snaha o atentát na prezidenta? Už musí štvát děsnou fůru lidí.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace