Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trump jako idiot? Jasně, teď tu o červené karkuly. Kdy proběhne atentát? Komentář Štěpána Chába

komentář 02.06.2020
Trump jako idiot? Jasně, teď tu o červené karkuly. Kdy proběhne atentát? Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Donald Trump, prezident USA

Miluju, když Donalda Trumpa označují za idiota, kterému poradci musí den co den a znovu a znovu radit i cestu na tentýž záchod, na kterém byl za minulý rok každý den. V posledních dnech mě Trump dohnal k úsměvu hned dvěma svými kroky. Oznámil, že Antifu zahrne mezi teroristické organizace. A podepsal spis, jímž se chystá přistřihnout křídla Facebooku a Twitteru v jejich cenzurním řádění. Obě to jsou výborné zprávy. Jo a jen tak mimo jiné – doposud Trump nevyvolal ve světě žádnou horkou válku. Což je, přiznejme si, na úřad prezidenta USA nebývalý výkon. To se o nobelistovi Obamovi říct skutečně nedá.

Stejně, jako je na indexu pravicový extrémismus, měl by tam být i ten levicový. Antifa je výspou levicového extrémismu. A to se vším všudy. Mnozí ‘antifáci‘ se oslovují – soudruhu – plánují zapalování aut, bordel, rabování, vytloukání výloh, se svým politickým extrémismem nevstupují do politiky, ale volí mnohem radši boj ulicí.

Antifa

Antifa vznikla jako reakce německých punkových muzikantů, kteří se tím bránili proniknutí neonacistických sil do jejich kultury. Od té doby se hnutí překlopilo do regulérní nátlakové skupiny, která se vymezuje proti fašismu i tam, kde se jedná o jiný politický postoj, s nímž Antifa nesouhlasí. Antifě tak například leží v žaludku konzervatismus a vehementně jej odsuzuje. Zastávají tradičně ‘sluníčkové‘ postoje o imigrantech, ekologii, protlačují silně levicovou agendu a kopnou si chutě do každého, kdo nesdílí jejich názor. Při svých protestech se neštítí násilí a vandalismu. Hořící auta, dlažební kostky místo argumentů a vytlučené výlohy? To jsou také obrázky Antify. Donald Trump je chce zahrnout mezi teroristické organizace, protože stojí z části za vandalismem a rabováním v USA, tedy alespoň za jejich počátkem, které nyní probíhá stran protestů kvůli vraždě George Floyda. Na druhou stranu je nutné zkonstatovat, že policie v USA se často chová jako malá frustrovaná úderka fašounů. To ovšem není záminkou k tomu, začít likvidovat ulice. Nenásilí si prosadíme tím, že budeme násilní? Zajímavostí je samotné rabování v USA. Tady jedno pro příklad. Posuďte sami... a je to stále ještě protest proti zabití George Floyda?

'Pozor! Dnes v noci, soudruzi...' tak začíná svolávání Antify na bordel u Bílého domu. Nuže tak, soudruzi...

Facebook s Twitterem dostanou přes prsty?

Před několika dny se Twitter odhodlal k vcelku hrdinské akci. Začal zpochybňovat Trupovy názory a komentáře, které tak rád publikuje právě na Twitteru. Do jeho jednotlivých příspěvků vstoupil a začal vyvracet prezidentovy ‘lži‘. Ovšem k jejich vyvracení použil Trumpovy odpůrce z doslova nepřátelské televizní stanice CNN. To Trumpa nakrklo a jal se jednat. Zadal kongresu vypracování zákona, který by sociální sítě zbavoval výlučného postavení, jež je chrání před žalobami. Nyní nejsou sociální sítě zodpovědné za obsah, který lidé na jejich platformách publikují, to by zákonem změnilo. Uvedení zákona v platnost by znamenal faktický konec sociálních sítí jako takových. Nával žalob by je zlikvidoval.

Trump dlouhodobě poukazoval na to, že sociální sítě si jedou svou vlastní politickou linii. Výrazně straní levici a konzervativce blokují. Svým krokem chce dosáhnout jediného – aby sociální sítě přestaly zasahovat do názorového klání oponentů a přestaly zvýhodňovat jednu ze stran. Logicky, Trump sám sebe řadí mezi konzervativce. A důkazy máme i v našem rybníčku. Blokování i mazání za názory, které nejsou extrémistické, jen nesplňují zadání pro to správné myšlení. Nechají si ve vlastním ideologickém boji sociální sítě zlikvidovat svůj byznys? O tom můžeme srdnatě pochybovat, protože za sociálními sítěmi stojí hlavně ti, kteří chtějí inkasovat peníze. Ustoupí sociální sítě Trumpovu tlaku? O tom můžeme také pochybovat. Spíš začne nová forma ideologické války. Nebo přijde snaha o atentát na prezidenta? Už musí štvát děsnou fůru lidí.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb