Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Světoznámá teenagerka prý chce být kluk. Mstí se Angelině za rozvod s Bradem? LGBT komunita... Sobota Pavla Přeučila

30.05.2020
Světoznámá teenagerka prý chce být kluk. Mstí se Angelině za rozvod s Bradem? LGBT komunita...  Sobota Pavla Přeučila

Foto: Instagram

Popisek: Shiloh, nebo John? Opravdu má nejstarší dcera Brangeliny problém se svou sexuální orientací, nebo jen bystře pochopila, že to je spolehlivá cesta, jak se v dnešní bláznivé době zaručeně stát středem pozornosti?

Před pár dny, 27. května, oslavila Shiloh, která je prvním biologickým dítětem slavného páru, své čtrnácté narozeniny a její narození bylo snad nejsledovanější událostí v showbyznysu.

Přímé pozornosti médií se tehdy Bradovi a Jolie podařilo uniknout, protože v očekávání brzkého porodu zmizeli ve Swakopmundu mezi písečnými dunami Namibie, kde Jolie dlouho působila jako velvyslankyně OSN. Tam způsobili doslova vládní manévry, protože, aby udrželi fotografy v bezpečné vzdálenosti, muselo být uzavřeno celé jedno křídlo nemocnice, která se proměnila v přísně střeženou pevnost. Fanoušci páru, známého jako Brangelina, tehdy šíleli a jejich šílenství pokračuje i dnes, protože dospívající Shiloh je pro bulvár snad stejně velkým soustem, jakým byli její rodiče v době, kdy byli ještě šťastným a nejslavnějším párem Hollywoodu.

Prvních 14 milionů ´vydělala´ jako nemluvně

Už tehdy možná začala ‘hvězdná‘ dráha malé Shiloh, jejíž první fotografii se snažili ulovit snad všichni paparazziové na světě. Angelina jim však udělala čáru přes rozpočet a uzavřela smlouvu s agenturou Getty, které prodala první snímky za astronomickou sumu. Malá Shiloh tak vydělala svých prvních 14 milionů dolarů a stala se nejbohatším kojencem na světě. Už tehdy Angelina prohlásila, že „Shiloh jakoby z oka vypadla Bradovi, je modrooká a blond“. Za dva roky, v roce 2008, sice porodila Jolie další dvě děti, dvojčata Knox a Vivienne, a i když i ona byla okamžitě v hledáčku bulváru, nepřestal zájem o Shiloh, kterou se pokoušeli paparazziové zachytit s rodiči.

 

Shiloh

První miminko Angeliny a Brada se stalo středem pozornosti, sotva přišlo na svět, jenže pak se prý matka zaměřila víc na adoptované sourozence. Mít hodně dětí je sice krásné, psychika nejstaršího z houfu ale bývá často nejzranitelnější a nenapravitelné škody mohou napáchat i zdánlivě naprosto bezvýznamné maličkosti; Instagram

Shiloh si vytváří vlastní image

Shiloh není jen tak obyčejný teenager a zdá se, že dnes si zcela vědomě buduje svoji vlastní kariéru. Začalo to tím, že se stala nejmladší figurou ve slavném muzeu voskových figur madame Tussaud, přes její hlasové účinkování v animáku Kung Fu Panda 3, kde si zahrála po boku takových hvězd, jako Jackieho Chana, Dustina Hoffmana, Jean-Claude Van Damma, Lucy Liu, Kate Hudson a samozřejmě své matky, Angeliny Jolie. Svou image pečlivě buduje i pravidelnou promenádou na červených kobercích po boku Angeliny při každé z velkých akcí filmového světa. A právě tam se už od útlého věku začala objevovat stále častěji v chlapeckém oblečení, což způsobilo časem doslova poprask v bulváru, který začal spekulovat o její sexuální orientaci. Dnes, ve svých čtrnácti letech, je už idolem LGBT komunity a zdá se, že v budoucnu se její obraz ještě hodně změní.

Snaží se nahradit Brada?

Přestože se jí Brad a Angelina snažili zajistit normální dětství a chránit ji, musela si malá Shiloh odmalička zvykat na zástupy novinářů a blesky fotoaparátů a zdá se, že si zvykla velmi rychle. Před čtyřmi roky ji ale těžce zasáhlo rozhodnutí Angeliny požádat o rozvod s Bradem, poté, co ho nařkla z napadení jejich adoptovaného syna Maddoxe na palubě soukromého letadla. Shiloh svého otce naprosto zbožňovala a možná i to je příčinou, proč se mu tak zoufale snaží přizpůsobit svým oblečením i chováním. Snaží se ho nahradit v rodině, stará se o své mladší sourozence, které se snaží ochránit před důsledky rozchodu rodičů. Většinu času tráví v Kalifornii, kde má také svou největší kamarádku, hvězdu seriálu Stranger Things Millie Bobby Brown. Ráda s ní jezdí na skateboardu, chodí plavat nebo si zahrát fotbal. Že by se vydala ve stopách svých rodičů, prý vůbec neuvažuje a místo filmové kariéry by se prý nejraději věnovala hudbě.

 

Jolie Shiloh

Přátelé potvrzují, že ze sebe Shiloh umí mistrně udělat traumatizovanou oběť. Podstatou její stylizace do klukovské image tudíž může klidně být i pomsta rodičům za rozpad rodiny; Instagram

Shiloh je pěkné kvítko

Shiloh ale není na druhé straně tak vzorným dítkem, jak by se zdálo. Dokáže si pořádně dupnout a prosadit si svou. Rozvod jejích rodičů jí umožnil pořádně hrát na city každého z nich, a jak to bývá v mnoha rozvedených rodinách, oba rodiče si ji hýčkají svou pozorností a drahými dárky. Na to, že se nemusí starat o peníze, si zvykla sakramentsky brzo. Svou první kreditku, nabitou částkou 80 000 dolarů, dostala od rodičů už v jedenácti letech a utrácet dokáže jako dospělá. Dobře totiž ví, že když jí peníze dojdou, kterýkoliv z rodičů jí konto rád doplní. Zdroje z blízkého okolí Angeliny zmiňují, že je Shiloh skvělou manipulátorkou, která vždy dosáhne svého, a když přijde na lámání chleba, udělá ze sebe nešťastnou, traumatizovanou oběť ztroskotaného vztahu Brada a Angeliny.

Cesta k idolu LGBTI

Začalo to vlastně už v roce 2010, kdy v rozhovoru pro Vanity Fair Angelina prozradila, že malá Shiloh právě zkoumá svou identitu. „Chce být klukem,“ řekla Jolie. „Museli jsme jí ostříhat vlasy a opatřit chlapecké oblečení. Myslí si, že je jedním ze svých bratrů.“ Potvrdil to tehdy i Brad Pitt, který zmínil, že jejich dcera chce, aby ji nazývali Johnem. Shiloh postupně vyřadila ze svého šatníku šaty a sukně a zaplnila jej mikinami, dlouhými kalhotami, tričky a její nejoblíbenější značkou se stala Convers.

Její vztah k Bradovi stvrzovalo právě i její oblečení, kterým se mu snažila co nejvíc přizpůsobit. Na velkých akcích se promenádovala po červeném koberci v tmavém obleku jako on, na rozdíl od svých sester, které se honosily stejně jako jejich matka často bohatými róbami. Nebylo tedy žádným překvapením, když se začalo už v tak mladičkém věku spekulovat o její sexuální orientaci. Není pochyb, že ji v tom podporovala i Angelina, která se také na červeném koberci ráda objevovala v pánském oblečení. Organizace Focus on Family dokonce vyrukovala s prohlášením, že nekontrolovaná androgynie může u malé Shiloh způsobit nenapravitelné škody a dítě by se nemělo oblékat tak, jak se mu zachce.

 

Shiloh

Proměna v kluka se jí opravdu daří. Možná ale tohle bystré děvče velmi rychle pochopilo, co je nyní 'in', a s podporou LGBTI komunity se chce stát také hvězdou. Je ale otázkou, nakolik ve svém věku opravdu chápe, o co se pokouší; Facebook

Celebrity jí fandí

Na to okamžitě zareagovala Společnost na ochranu transsexuálů s tím, že společnost potřebuje zdravé, dobře vychované děti, jimž nikdo nesmí bránit v tom, aby si samy vybraly svou sexuální orientaci. Spekulace, že by Shiloh mohla být transgender, stále sílily a na její podporu se ozvala řada celebrit i organizací LGBTI. Spisovatel, hudebník a herec Chaz Bono, syn zpěvačky Cher, který je také transsexuál, řekl: „ Rád bych s ní někdy promluvil. Chtěl bych, aby věděla, že má zastání a že jsem zde, pokud by mne někdy potřebovala. Pro dítě, které vyrostlo v centru pozornosti, pod dohledem médií, to může být příliš těžké na zvládnutí.“ Olej do ohně přilila i modelka a herečka Amber Rose, známá svými sexuálními skandály, zejména tím, že si ráda užívá sex jak s muži, tak s ženami. Na svém Instagramu sdílela fotografii Shiloh na jednom červeném koberci v pánském obleku a napsala: „Jak nádherný je John Jolie Pitt?! Narodil se v perfektní rodině. #TransKids # Support.“

Chtěla Brada nablízku, natruc Angelině

V bulváru se začalo spekulovat, zda módní výstřelky Shiloh nejsou jen důsledkem toho, aby na sebe upoutala pozornost. Dokonce i Angelina připustila: „Byla jsem tu mnohem víc pro své adoptované děti Madda, Zaharu a Paxe, protože byly zranitelnější. Shiloh se zdála od okamžiku, kdy se narodila, tak nějak samostatná.“ Zatímco někteří tvrdili, že Shiloh trpěla genderovou nejistotou, jiní to považovali jen za způsob, jak si vynutit pozornost svých neustále zaneprázdněných rodičů, zejména po jejich rozchodu, což mohlo být trauma, které nebylo pro Shiloh snadné zvládnout.

O to těžší to bylo vzhledem k tomu, jak byla na svého otce vázaná a zvyklá na to, že byla tatínkova holčička. Možná se jej dnes snaží napodobovat alespoň oblečením. Angelina se ze všech sil snažila omezovat po rozvodu kontakty svých dětí, zejména Shiloh, s jejich otcem, ale právě tady narazila. To, co nedokázaly ani soudy, dokázala Shiloh, a Angelina musela její pravidelné kontakty s Bradem povolit. Shiloh totiž neváhala a doslova Angelinu vydírala s tím, že pokud jim nepovolí bližší kontakty, tak se raději odstěhuje k Bradovi natrvalo. Ostatně nakrátko to také splnila, když utekla z domova za Pittem.

 

Pitt Shiloh

Podoba otce a dcery je opravdu úžasná. Je ale také možné, že naštvaná Shiloh, která Angelinu otcem zjevně vydírá, jí jen chce natruc denně připomínat, že s rozvodem rodičů nesouhlasí; Instagram

Shiloh nebo John, holka nebo kluk?

Nyní, ve 14 letech, je Shiloh nejstarším biologickým dítětem Brada Pitta a Angeliny Jolie. Kromě toho, že její rodiče jsou superhvězdy a neustále středem zájmu médií, buduje si Shiloh svou vlastní image. Od chvíle, kdy oznámila, že dává přednost Johnovi před Shiloh, se tahle malá kopie Brada Pitta stala ikonou pro komunitu LGBT, a to nejen atypickým výběrem oblečení a genderově nejasným stylem. Vyrůstat v centru pozornosti může být docela náročné, zvláště pokud jde o dítě Jolie a Pitta. Přesto se Shiloh-Johnovi podařilo vypěstovat svůj vlastní, jedinečný módní styl, spočívající v typickém klučičím, tak trochu pouličním oblečení, kontrastujícím s jejím tmavým oblekem s kravatou, který nosí na společenských událostech.

Objevila se ale i hodnocení psychologů, že klukovský vzhled Shiloh je jen trucem a důsledkem jejího vzdoru proti Angelině, které se podařilo manipulativně obrátit své syny proti Bradovi, zatímco jeho dcerám je mnohem bližší on. Angelina se prý sice snažila ze všech sil vytěsnit Brada ze života svých dětí, ale neuspěla. Podle všeho je Shiloh schopná udělat všechno možné i nemožné, jen aby sobě a svým sourozencům umožnila trávit co nejvíce času se svým otcem. Tak uvidíme, možná už zanedlouho, zda se ze Shiloh vyklube opravdu John, nebo zda to byla všechno jen hra na city Angeliny.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil