Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Praze, než dorazíte domů, minete šest barů. Slavný moderátor se musel odstěhovat, aby přestal pít a dělat průšvihy, jenže…

09.05.2020
V Praze, než dorazíte domů, minete šest barů. Slavný moderátor se musel odstěhovat, aby přestal pít a dělat průšvihy, jenže…

Foto: FTV Prima (jako v textu)

Popisek: Bořek Slezáček u Krause

FOTO Hostem předkoronavirové Show Jana Krause, která se vysílala z Ostravy, byl místní rodák, herec a moderátor Bořek Slezáček. Bavili se hlavně o tom, že je již dlouhá léta abstinující alkoholik a jak těžké bylo s alkoholem seknout.

Do Show si Bořek Slezáček odskočil z divadelního představení muzikálu Trhák v Domě kultury města Ostravy, které se nakonec předčasně ukončilo kvůli požáru: „Uprostřed první poloviny se na jevišti objevili požárníci, policajti, řekli nám, že máme odejít, tak jsme odešli,“ vysvětlil Bořek Slezáček. V detektivním seriálu Místo činu Ostrava hraje postavu, která má hovořit polsky: „Spíš česky s polským přízvukem. Snažil jsem se, myslím, že to je jediný důvod, pro který jsem tu roli dostal,“ prohlásil skromně Slezáček.

 

Slezáček byl vždycky fešák a zřejmě má dobré geny, alkohol na něm stopy, alespoň tedy vnějškové, nezanechal

Odstěhoval se na venkov

Bořek je také tátou dvou dětí: „Sedm a jedenáct.“ S těmi obývá dům zhruba dvacet kilometrů od Prahy: „Byla to jedna ze součástí mojí terapie, když jsem se rozhodl, že přestanu konzumovat alkoholické nápoje. V Praze, když zaparkujete auto, pokud se vám podaří dorazit domů, tak je po cestě šest barů. Tak v tom šestém bohužel skončíte. To se vám na venkově nestane,“ vysvětlil. V současné době Bořek moderuje, hraje, ale také organizuje nejrůznější události, například i Pražský maratón: „Tomu se říká diverzifikovat činnosti,“ smál se a přisvědčil, že se má opravdu dobře: „Jsem šťastný, šťastnější jsem nikdy nebyl.“

 

Hrdý Ostravak

Jeho život byl opravdu bouřlivý, půl života strávil v severomoravské metropoli: „Z Ostravy jsem se odstěhoval po vysoké škole, ve čtyřiadvaceti. Pak jsem cestoval a přestěhoval jsem se do Prahy. Takže jsem čtyřiadvacet let v Praze. Respektive už zase nejsem v Praze. Já jsem si v Praze nikdy nezvykl. Vždycky budu Ostravák,“ přiznal hrdě.

 

Jeden by neřekl, že kolem alkoholismu je taková sranda :-)

Vyskakují na něj vzpomínky

Na své temné období, kdy se s alkoholem potkával denně, což vyústilo v mnoho problémů, nevzpomíná rád: „Já si to moc nepamatuju. Hodně času trávím v autě. Jezdím sám, dlouhé štreky. Najednou ze tmy na mě vyskočí nějaká vzpomínka. Já se zmenším, držím ten volant a říkám si, ne, to jsem neudělal. Dodatečně se stydím. Zpátky se to vzít nedá. Konec dobrý, všechno dobré,“ konstatoval. Jak je vidět, staré rány se pořád nezhojily a někteří lidé mu stále nemohou přijít na jméno: „Čas vše nemaže, u některých lidí ne. Já si je nepamatuji, ale vím, že podle výrazu tváře oni mě ano,“ připustil. Když Jan Kraus namítal, že na jeho hříchy se jistě zapomnělo a že nyní má Bořek Slezáček už dobrou pověst, povzdechl si jen: „Škoda, že nejste ředitel všech pražských divadel.“

 

Člověk to nikdy nemá za sebou

Na nic se ale nevymlouvá: „Jenom já sám můžu sobě bránit v práci,“ prohlásil. Ví dobře, že se závislostí na alkoholu se bude prát celý svůj život: „Občas si zajdu pohovořit s mojí lékařkou, protože zlomenou nohu nepřechodíte a s každou nemocí se musí chodit k lékaři. Paní doktorka mi volá, že jsem u ní už dlouho nebyl. Čeká, že uslyší ožralu, trosku. Neustále mi klade na srdce, že to člověk nemá nikdy za sebou. Nejsem abstinent, ale abstinující alkoholik, to je velký rozdíl. Kolem divadla se točí spousta ožralů. Snažím se jim vysvětlit, že jsem zjistil, že je snazší tu flašku neotevřít, než do ní strkat zpátky ten špunt. To jde, až když je flaška prázdná,“ popsal svůj věčný boj. Abstinovat se mu ale daří, za celou dobu se prý opil jen dvakrát. To, že má vyhráno, si pochopitelně nemyslí. „V životě přichází cyklicky krize. To nemusíte zapříčinit vy,“ konstatoval.

 

Bořek Slezáček se narodil v Ostravě, už coby teenager začal hrát v kapele. Na lidové škole umění studoval hru na housle, kterou opustil a přesedlal na kytaru. Po gymnáziu se dostal na konzervatoř, kde chtěl právě kytaru studovat, odešel ale zakrátko a začal studovat ekonomii. Po absolutoriu vysoké školy odjel do Španělska, kde pracoval v cestovní kanceláři a přivydělával si také jako vyhazovač.

Slavným se stal jako moderátor nováckého Esa, hrál v divadlech, následně také v muzikálech. Chodil s Alenou Šeredovou, vztah prý byl pěkně bouřlivý, vzal si Simonu Krainovou, po třech letech se rozváděli. V roce 2009 způsobil v opilosti nehodu, od které chtěl utéct a nechat v autě svou zraněnou matku. Možná právě tehdy se rozhodl, že s alkoholem skoncuje. Z divokého období mu také zbyly četné exekuce, kvůli kterým musel vyhlásit osobní bankrot. 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace