Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Utekla k cirkusu, vykašlala se na práva… A pak skvěle rozjetou kariéru obětovala bez mrknutí oka. Tajnosti slavných

07.04.2020
Utekla k cirkusu, vykašlala se na práva… A pak skvěle rozjetou kariéru obětovala bez mrknutí oka. Tajnosti slavných

Foto: repro/youtube.com

Popisek: Eva Máziková

VIDEO Za železnou oponu odešla na vrcholu kariéry a proměnila se v seriózní dámu. Přesto se pak dokázala vrátit ve velkém stylu. Nestárnoucí neřízená střela má elánu stále na rozdávání a kam vstoupí, tam šíří dobrou náladu.

Vysoká dlouhonohá kráska zazářila na Bratislavské lyře, pak se všeho vzdala pro lásku bohatého byznysmena. Fanoušci na ni ale nezanevřeli a temperamentní dračici stále u našich východních sousedů milují všechny generace, i když už má sedm křížků na krku. Nestárnoucí Eva Máziková zůstává nejžádanější zpěvačkou, vhodnou pro jakýkoli druh akce, od narozeninových oslav přes obecní a městské slavnosti až po firemní večírky.

Velký den:

V osmi utekla k cirkusu

Narodila se 29. října 1949 v Bratislavě a v dětství prý byla hodná a bezproblémová. Tedy… až na pár úletů. Odmalička ráda zpívala a předváděla se, takže první touha po větším publiku ji přepadla velmi brzy. V pouhých osmi letech utekla z domova, protože se chtěla přidat k cirkusu a zpívat. Tatínkova pádná ruka ale její nadšení velmi rychle zchladila. Poprvé na sebe upozornila v roce 1966, když se přihlásila do televizní pěvecké soutěže Zlatá kamera. Vyhrála ji stejně jako vzápětí i další amatérskou soutěž Hledáme nové talenty, která odstartovala kariéru řady hvězd naší populární hudby. Mimo jiné v roce 1957 Karla Gotta, o tři roky později Marty Kubišové a v roce 1964 Heleny Vondráčkové. První vavříny Eva posbírala během studia na jedenáctiletce, která byla v té době zkrácenou verzí druhého stupně základní a střední školy a náhražkou někdejšího klasického gymnázia.

Hra:

Úspěch místo paragrafů

Po maturitě byla přijata na právnickou fakultu, po dvou letech ale budoucnost v taláru definitivně obětovala pěvecké kariéře. „Právo mě vždy zajímalo, ale vím, že tehdy jsem nemohla jít na kriminalistiku,“ prozradila slovenskému deníku Nový čas v rozhovoru u příležitosti svých sedmdesátin. „Je úžasné, že dnes se dá najít vrah i po čtyřiceti letech. A to by mě bavilo.“ Kdyby se narodila o nějaký ten pátek později, nejspíš by se stala i hvězdou přehlídkových mol. Ve své generaci byla totiž se svými 182 centimetry a štíhlou postavou nepřehlédnutelná. V roce 1967 začala zpívat s orchestrem Vlada Hronce, v roce 1970 se stala členkou orchestru Braňa Hronce, s nímž natočila dlouhohrající desku, nazvanou Braňo Hronec uvádí. Prvního opravdu velkolepého úspěchu dosáhla o rok později na Bratislavské lyře, na níž skončila s písní Orfeus a Eurydika na druhé příčce. Tehdy jí ještě vavříny vítězství vyfoukla před nosem Hana Ulrychová. O rok později už ale byla Evas písničkou Krédo bezkonkurenčně nejlepší.

Orfeus a Eurydika:

Slovenský Tom Jones

S první láskou se potkala už ve školní lavici a o půl roku mladší Karol Duchoň se stal jejím nejlepším kamarádem. „Vyrůstali jsme spolu. A jednou jsme dokonce společně utekli z domova. Naši chtěli, abychom se vzali,“ prozradila až po letech v Chart Show televize Markíza. Středoškolská studia je na chvíli rozdělila, Karol nedokončil ani průmyslovku, protože už v osmnácti odešel s orchestrem Jaroslava Mikuly do zahraničí. Pak se s Evou znovu sešel v orchestru Braňa Hronce, zpívali spolu. „S Karlem jsme se milovali, měli jsme se i brát, ale potom to nějak nevyšlo,“ konstatovala, podrobnosti krachu vztahu si ale nechává pro sebe. Když se Duchoň, přezdívaný slovenský Tom Jones, v dubnu 1972 ženil, byla jeho nastávající manželka Elena už těhotná. Počátkem roku 1985 se ale rozvedli, za deset dní se už Karel ženil podruhé. A za osm měsíců zemřel v pouhých 35 letech na cirhózu jater. Jeho špatný zdravotní stav podpořila žloutenka, kterou prodělal v dětství, hlavními příčinami ale byly mimořádně nevázaný životní styl a velká láska k alkoholu.

Krédo:

Byznysmen a manželka

V roce 1973 Eva natočila své první album, jehož titulní skladbou se stal hit Stratil sa bumerang (Yellow Boomerang). Následovaly další desky, úspěšná vystoupení na zahraničních hudebních festivalech, například v Sopotech či na Zlatému Orfeu v Bulharsku, představila se ale i v řadě dalších zemí, mimo jiné například v Japonsku. V roce 1975 poprvé a naposledy stanula před filmovou kamerou a odvážně předvedla publiku své přednosti jako Hanka v komedii režiséra Martina Ťapáka Pacho, hybský zbojník, v níž ztvárnil hlavní roli nezapomenutelný Jozef Kroner. Ve slovenských hitparádách zabodovala naposledy v roce 1977 s písní Vdýchni. Mezitím už se ale provdala a brzy následovala manžela Petera do Spolkové republiky Německo. „Můj manžel je velmi seriózní a pracuje ve vysokém byznysu. Ve společnosti se musím podle toho chovat,“ prozradila v rozhovoru pro trnavskyhlas.sk. „Když jsem někde sama, vyprávím jeden vtip za druhým, ale když jsem s ním, jsem jen manželka, protože v té chvíli nejsem já ta důležitá.“

(Pokračování v pátek 10. dubna)

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace