Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ani Forrest Gump koronaviru neutekl. Poslední zprávy jsou optimistické, i když Hanksovi uvízli u klokanů ve špitálu

14.03.2020
Ani Forrest Gump koronaviru neutekl. Poslední zprávy jsou optimistické, i když Hanksovi uvízli u klokanů ve špitálu

Foto: Wallpaper

Popisek: Tom Hanks ve své ikonické roli - jako Forrest Gump

FOTO Byla to jen otázka času, kdy obávaný koronavir postihne i někoho celosvětově známého. Stalo se to politikům, sportovcům, nejnovější ´přírůstek´ je paradoxně asi nejslavnější běžec světa, herec Tom Hanks. Ten se svou ženou, Ritou Wilson, vyrazil do Austrálie připravovat natáčení filmu o králi rock´n´rollu Elvisi Presleym.

Majitel dvou Oscarů má ve snímku australského režiséra Baze Luhrmanna hrát Presleyho dlouholetého manažera, ´majora´ Toma Parkera (Elvise patrně ztvární australský herec Austin Butler, kterého můžete znát z Tarantinova filmu Tenkrát v Hollywoodu či ze seriálu Letopisy rodu Shannara)… Co ještě o Hanksových víme? A nebojte, pan Přeučil, který ´Sobotu´ obvykle píše, není nemocný, tentokrát mu vybuchl bojler, jak to z jeho mailu vypadá, hodně velký bojler. Ze kterého vytekla velká spousta vody, a to tam, kde vodu nikdo mít nechce. Takže jen zaskakuji.

32 let spolu

Tom Hanks a jeho žena, producentka a herečka Rita Wilson, s níž žije již 32 let, jsou nyní v izolaci v nemocnici Gold Coast v australském Queenslandu. Mimochodem, Hanksovi patří k nejstabilnějším hollywoodským párům, seznámili se na natáčení komediálního seriálu Bosom Buddies v roce 1981. To byl Tom ale ještě stále ženatý se svou první manželkou. Dohromady se dali až po jeho rozvodu, na natáčení komedie Blázni a dobrovolníci, která měla premiéru v roce 1985.

 

Tímto snímkem oslavil na Twitteru Tom Hanks výročí svatby

Rita Wilson je také herečka, byť její popularita se s tou Tomovou nedá srovnávat. Mohli byste si ji ale vybavit v poměrně výrazné roli v kinohitu Nevěsta na útěku, kde hrála Gereovu exmanželku. Zajímavé také je, že se objevila v několika filmech, kde byl hlavní hvězdou její manžel. Třeba v Samotáři v Seattlu nebo Mojí krásné učitelce, tam Hanks partneřil s Meg Ryan, respektive Julií Roberts; také tímto ne moc povedeným snímkem zařízl velmi rozumně své milenecké role a posledních devět let točí již role, vhodné svému věku, z těchto ´nových´  filmů jednoznačně doporučuji Kapitána Phillipse, který se postavil somálským pirátům, a úžasný Spielbergův Most špiónů, kde mu scénář napsali Coeni. Rita je obvykle ale v menších rolích, Hanksovi spolu nikdy – pokud si správně pamatuji – nehráli ve filmu pár. 

 

Most špiónů natočil Steven Spielberg v roce 2015. Byl inspirován skutečným příběhem amerického právníka středního věku, kterého hraje Hanks a  kterého v podstatě donutí vzít obhajobu sovětského agenta, aby Spojené státy dokázaly, že vedou spravedlivý proces. Muži se sblíží a na základě toho CIA přiměje Hankse, aby vyrazil do východního Berlína a pokusil se zachránit amerického letce, jehož sestřelili v sovětském vzdušném prostoru. Hanks dostane ven nejen jeho, ale i mnoho dalších. Skvělý film o nenápadném ´malém´ hrdinovi, který se nenechal převálcovat dějinami, naopak jim dal na frak. Podle mne nejlepší Hanksův film poslední dekády... Foto CinemArt

Ahoj, lidi, jsme v Austrálii

Ale zpět ke koronaviru, kterým se Hanksovi nakazili. První příznaky dvojice začala pociťovat právě při nynějším pobytu v Austrálii, kde si také nechali udělat testy. Jejich výsledek byl pozitivní, jak informoval v noci na čtvrtek hollywoodský deník Deadline. Pár informaci potvrdil na Twitteru, kde jde o zatím předposlední jejich příspěvek. V tom, kde oznámili ´přepadení koronavirem´, píší: „Ahoj, lidi. Rita a já jsme tady v Austrálii. Cítili jsme se trochu unavení, jako bychom byli nachlazení, a trochu nás bolelo po těle. Rita měla nějaké zimnice, které přicházely a odcházely. Také mírné horečky," popsali příznaky.

 

Tom Hanks a Rita Wilson před pár dny v Austrálii, foto Twitter

Hanksovi se tedy nechali otestovat na koronavirus a výsledek již znáte. „My Hanksovi budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, jak to bude vyžadovat veřejné zdraví a bezpečnost," zdůraznil na Twitteru Hanks, jemuž je stejně jako jeho ženě 63 let.

Na baseballu se nebrečí

Poslední zpráva od hereckého páru je z pátečního časného rána, tedy u nás (v Austrálii mají jiný čas, jak víte, v Queenslandu je o deset hodin víc) a stojí zde, hned po ´babišovském´ ahoj, lidi: „Rita Wilson a já chceme všem poděkovat ´tady dole a vespod´ (což je očividně anglický ekvivalent našich ´protinožců´), že se o nás tak dobře starají. Máme COVID-19 a jsme v karanténě, abychom nenakazili nikoho dalšího. Jsou totiž takoví, u kterých by to mohlo vést k velmi vážné nemoci. Bereme to den za dnem. Řiďme se radami expertů, to nám pomůže dostat se přes tuto situaci, a starejme se o sebe navzájem. Pamatujte, přes všechny maléry, ´na baseballu se nebrečí´!“ Což je hláška z filmu Velké vítězství z roku 1992, kde Tom Hanks hrál kouče ženského baseballového týmu za druhé světové války. A podpis? Tradičně, Hanx. 

 

Hanksovi se synem Colinem, kterého má Tom ze svého prvního manželství. Foto Instagram

Dohromady mají čtyři děti

„Nedělejte si starosti, Tom Hanks a jeho žena Rita Wilson kvůli pozitivním testům na koronavirus fakt ´nešílí´,“ říká na videu, které sdílel na svém instagramovém účtu, jejich syn Chat. K tomu je třeba poznamenat, že Tom Hanks má s první manželkou, Samanthou Lewes, syna, také herce, Colina Hankse (možná jste ho viděli v novém zpracování slavného filmu Jumanji, kde hraje Alexe), a dceru Elizabeth. S Ritou pak má dva syny, Chestera Marlona Hankse, kterému se říká Chet, a Trumana Theodora, který se narodil v roce 1995. Chet se pohybuje také v šoubizu, dostal malou roli v Indianu Jonesovi a království křišťálové lebky, jeho další herecká kariéra je ale spojená spíše s televizí, a v roce 2011 natočil i rapový song. 

 

Společný syn Chat, také herec. Foto Instagram 

Rodiče z koronaviru fakt nešílí

Chet a jeho nevlastní bratr Colin se - oba - vzápětí po svých rodičích také vyjádřili na sociálních sítích, synové Toma Hankse ujistili fanoušky, že Tom i Rita budou v pořádku. „Jak se všichni máte, jo a je to pravda, moji rodiče mají koronavirus. Šílené,“ řekl Chet Hanks na videu. „Zrovna jsem s nimi mluvil po telefonu, jsou oba v pořádku. V tuto chvíli nejsou ani tak moc nemocní a hlavně, nedělají si z toho hlavu. Samozřejmě podstupují nezbytná lékařská ošetření, ale nemyslím si, že bychom si měli dělat starosti,“ řekl Chet s tím, že si váží všech přání k uzdravení a děkuje za ně. Takřka totéž sdílel na svém Instagramu Colin Hanks, který dodal, že rodiče neviděl již tři týdny, protože jsou v Austrálii a on v LA, jsou ale v každodenním kontaktu.

 

Veselý snímek z dabování slavného animáku Toy Story 4: Příběh hraček (Tom Hanks uprostřed). Foto Twitter

Co o Tomu Hanksovi zaručeně nevíte

  • Rita Wilson, která je řeckého a bulharského původu, patří k Řecké pravoslavné církvi. Předtím, než si ji Tom v roce 1988 vzal, sám k této víře konvertoval.

  • Tom Hanks chodí často do kostela. „Když jdu do kostela, přemýšlím o tajemství. Rozjímám o 'proč', ´proč jsou lidé takoví´ a ´proč se špatné věci stávají dobrým lidem´ a ´proč se dobré věci stávají špatným lidem´,“ řekl ke svému náboženskému přesvědčení.

  • Tom Hanks trpí diabetem druhého typu, jak přiznal v říjnu 2013 v noční TV show u Davida Lettermana. Tímto typem cukrovky trpí naprostá většina diabetiků, léčí se úpravou životosprávy, a pokud to nepomůže, léky - antidiabetiky, nebo inzulinem.

  • Tom Hanks žije se svou rodinou v Los Angeles a má dům i v Ketchumu ve státě Idaho.

 

Hanksův Twitter je plný legračních fotek. Jednak fotí, jak píšeme dále, osamělé rukavice, ponožky, dětské botičky, k nimž píše zábavné glosy, dalším jeho hobby jsou selfie s nějakými děsnými rachotinami, které na svých cestách potkal a k nimž vždy hrdě připíše: „Koupil jsem si nové auto.“ Samožer tedy Hanks opravdu není...

  • Herec slíbil, že o svém zdravotním stavu bude svět informovat. K tomuto postu přidal fotku osamělé chirurgické rukavice. Což je pro herce typické, v Hollywoodu je známý i díky svému zveřejňování fotografií všech možných opuštěných rukavic (a ponožek i sandálů) spolu s roztomilými titulky, představujícími jejich osudy…

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace