Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ani Forrest Gump koronaviru neutekl. Poslední zprávy jsou optimistické, i když Hanksovi uvízli u klokanů ve špitálu

14.03.2020
Ani Forrest Gump koronaviru neutekl. Poslední zprávy jsou optimistické, i když Hanksovi uvízli u klokanů ve špitálu

Foto: Wallpaper

Popisek: Tom Hanks ve své ikonické roli - jako Forrest Gump

FOTO Byla to jen otázka času, kdy obávaný koronavir postihne i někoho celosvětově známého. Stalo se to politikům, sportovcům, nejnovější ´přírůstek´ je paradoxně asi nejslavnější běžec světa, herec Tom Hanks. Ten se svou ženou, Ritou Wilson, vyrazil do Austrálie připravovat natáčení filmu o králi rock´n´rollu Elvisi Presleym.

Majitel dvou Oscarů má ve snímku australského režiséra Baze Luhrmanna hrát Presleyho dlouholetého manažera, ´majora´ Toma Parkera (Elvise patrně ztvární australský herec Austin Butler, kterého můžete znát z Tarantinova filmu Tenkrát v Hollywoodu či ze seriálu Letopisy rodu Shannara)… Co ještě o Hanksových víme? A nebojte, pan Přeučil, který ´Sobotu´ obvykle píše, není nemocný, tentokrát mu vybuchl bojler, jak to z jeho mailu vypadá, hodně velký bojler. Ze kterého vytekla velká spousta vody, a to tam, kde vodu nikdo mít nechce. Takže jen zaskakuji.

32 let spolu

Tom Hanks a jeho žena, producentka a herečka Rita Wilson, s níž žije již 32 let, jsou nyní v izolaci v nemocnici Gold Coast v australském Queenslandu. Mimochodem, Hanksovi patří k nejstabilnějším hollywoodským párům, seznámili se na natáčení komediálního seriálu Bosom Buddies v roce 1981. To byl Tom ale ještě stále ženatý se svou první manželkou. Dohromady se dali až po jeho rozvodu, na natáčení komedie Blázni a dobrovolníci, která měla premiéru v roce 1985.

 

Tímto snímkem oslavil na Twitteru Tom Hanks výročí svatby

Rita Wilson je také herečka, byť její popularita se s tou Tomovou nedá srovnávat. Mohli byste si ji ale vybavit v poměrně výrazné roli v kinohitu Nevěsta na útěku, kde hrála Gereovu exmanželku. Zajímavé také je, že se objevila v několika filmech, kde byl hlavní hvězdou její manžel. Třeba v Samotáři v Seattlu nebo Mojí krásné učitelce, tam Hanks partneřil s Meg Ryan, respektive Julií Roberts; také tímto ne moc povedeným snímkem zařízl velmi rozumně své milenecké role a posledních devět let točí již role, vhodné svému věku, z těchto ´nových´  filmů jednoznačně doporučuji Kapitána Phillipse, který se postavil somálským pirátům, a úžasný Spielbergův Most špiónů, kde mu scénář napsali Coeni. Rita je obvykle ale v menších rolích, Hanksovi spolu nikdy – pokud si správně pamatuji – nehráli ve filmu pár. 

 

Most špiónů natočil Steven Spielberg v roce 2015. Byl inspirován skutečným příběhem amerického právníka středního věku, kterého hraje Hanks a  kterého v podstatě donutí vzít obhajobu sovětského agenta, aby Spojené státy dokázaly, že vedou spravedlivý proces. Muži se sblíží a na základě toho CIA přiměje Hankse, aby vyrazil do východního Berlína a pokusil se zachránit amerického letce, jehož sestřelili v sovětském vzdušném prostoru. Hanks dostane ven nejen jeho, ale i mnoho dalších. Skvělý film o nenápadném ´malém´ hrdinovi, který se nenechal převálcovat dějinami, naopak jim dal na frak. Podle mne nejlepší Hanksův film poslední dekády... Foto CinemArt

Ahoj, lidi, jsme v Austrálii

Ale zpět ke koronaviru, kterým se Hanksovi nakazili. První příznaky dvojice začala pociťovat právě při nynějším pobytu v Austrálii, kde si také nechali udělat testy. Jejich výsledek byl pozitivní, jak informoval v noci na čtvrtek hollywoodský deník Deadline. Pár informaci potvrdil na Twitteru, kde jde o zatím předposlední jejich příspěvek. V tom, kde oznámili ´přepadení koronavirem´, píší: „Ahoj, lidi. Rita a já jsme tady v Austrálii. Cítili jsme se trochu unavení, jako bychom byli nachlazení, a trochu nás bolelo po těle. Rita měla nějaké zimnice, které přicházely a odcházely. Také mírné horečky," popsali příznaky.

 

Tom Hanks a Rita Wilson před pár dny v Austrálii, foto Twitter

Hanksovi se tedy nechali otestovat na koronavirus a výsledek již znáte. „My Hanksovi budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, jak to bude vyžadovat veřejné zdraví a bezpečnost," zdůraznil na Twitteru Hanks, jemuž je stejně jako jeho ženě 63 let.

Na baseballu se nebrečí

Poslední zpráva od hereckého páru je z pátečního časného rána, tedy u nás (v Austrálii mají jiný čas, jak víte, v Queenslandu je o deset hodin víc) a stojí zde, hned po ´babišovském´ ahoj, lidi: „Rita Wilson a já chceme všem poděkovat ´tady dole a vespod´ (což je očividně anglický ekvivalent našich ´protinožců´), že se o nás tak dobře starají. Máme COVID-19 a jsme v karanténě, abychom nenakazili nikoho dalšího. Jsou totiž takoví, u kterých by to mohlo vést k velmi vážné nemoci. Bereme to den za dnem. Řiďme se radami expertů, to nám pomůže dostat se přes tuto situaci, a starejme se o sebe navzájem. Pamatujte, přes všechny maléry, ´na baseballu se nebrečí´!“ Což je hláška z filmu Velké vítězství z roku 1992, kde Tom Hanks hrál kouče ženského baseballového týmu za druhé světové války. A podpis? Tradičně, Hanx. 

 

Hanksovi se synem Colinem, kterého má Tom ze svého prvního manželství. Foto Instagram

Dohromady mají čtyři děti

„Nedělejte si starosti, Tom Hanks a jeho žena Rita Wilson kvůli pozitivním testům na koronavirus fakt ´nešílí´,“ říká na videu, které sdílel na svém instagramovém účtu, jejich syn Chat. K tomu je třeba poznamenat, že Tom Hanks má s první manželkou, Samanthou Lewes, syna, také herce, Colina Hankse (možná jste ho viděli v novém zpracování slavného filmu Jumanji, kde hraje Alexe), a dceru Elizabeth. S Ritou pak má dva syny, Chestera Marlona Hankse, kterému se říká Chet, a Trumana Theodora, který se narodil v roce 1995. Chet se pohybuje také v šoubizu, dostal malou roli v Indianu Jonesovi a království křišťálové lebky, jeho další herecká kariéra je ale spojená spíše s televizí, a v roce 2011 natočil i rapový song. 

 

Společný syn Chat, také herec. Foto Instagram 

Rodiče z koronaviru fakt nešílí

Chet a jeho nevlastní bratr Colin se - oba - vzápětí po svých rodičích také vyjádřili na sociálních sítích, synové Toma Hankse ujistili fanoušky, že Tom i Rita budou v pořádku. „Jak se všichni máte, jo a je to pravda, moji rodiče mají koronavirus. Šílené,“ řekl Chet Hanks na videu. „Zrovna jsem s nimi mluvil po telefonu, jsou oba v pořádku. V tuto chvíli nejsou ani tak moc nemocní a hlavně, nedělají si z toho hlavu. Samozřejmě podstupují nezbytná lékařská ošetření, ale nemyslím si, že bychom si měli dělat starosti,“ řekl Chet s tím, že si váží všech přání k uzdravení a děkuje za ně. Takřka totéž sdílel na svém Instagramu Colin Hanks, který dodal, že rodiče neviděl již tři týdny, protože jsou v Austrálii a on v LA, jsou ale v každodenním kontaktu.

 

Veselý snímek z dabování slavného animáku Toy Story 4: Příběh hraček (Tom Hanks uprostřed). Foto Twitter

Co o Tomu Hanksovi zaručeně nevíte

  • Rita Wilson, která je řeckého a bulharského původu, patří k Řecké pravoslavné církvi. Předtím, než si ji Tom v roce 1988 vzal, sám k této víře konvertoval.

  • Tom Hanks chodí často do kostela. „Když jdu do kostela, přemýšlím o tajemství. Rozjímám o 'proč', ´proč jsou lidé takoví´ a ´proč se špatné věci stávají dobrým lidem´ a ´proč se dobré věci stávají špatným lidem´,“ řekl ke svému náboženskému přesvědčení.

  • Tom Hanks trpí diabetem druhého typu, jak přiznal v říjnu 2013 v noční TV show u Davida Lettermana. Tímto typem cukrovky trpí naprostá většina diabetiků, léčí se úpravou životosprávy, a pokud to nepomůže, léky - antidiabetiky, nebo inzulinem.

  • Tom Hanks žije se svou rodinou v Los Angeles a má dům i v Ketchumu ve státě Idaho.

 

Hanksův Twitter je plný legračních fotek. Jednak fotí, jak píšeme dále, osamělé rukavice, ponožky, dětské botičky, k nimž píše zábavné glosy, dalším jeho hobby jsou selfie s nějakými děsnými rachotinami, které na svých cestách potkal a k nimž vždy hrdě připíše: „Koupil jsem si nové auto.“ Samožer tedy Hanks opravdu není...

  • Herec slíbil, že o svém zdravotním stavu bude svět informovat. K tomuto postu přidal fotku osamělé chirurgické rukavice. Což je pro herce typické, v Hollywoodu je známý i díky svému zveřejňování fotografií všech možných opuštěných rukavic (a ponožek i sandálů) spolu s roztomilými titulky, představujícími jejich osudy…

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace