Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Papež František jako arcikacíř a antikrist. V alejích katolíků opět kvalitně nablito. Komentář Štěpána Chába

komentář 10.03.2020
Papež František jako arcikacíř a antikrist. V alejích katolíků opět kvalitně nablito. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Papež František při obchodním jednání v Saúdské Arábii

Existuje odnož křesťanství, která si říká Byzantský katolický patriarchát (BP) a nespadá pod žádnou církevní hierarchii. Byzantský patriarchát popisuje sám sebe následovně: „BP vyhlašuje – zveřejňuje – Boží tresty, anathemy, na konkrétní osoby (persony), které zneužívají církevní autoritu, přijali hereze a odmítají konat pokání! Je to služba pro ně, aby mohli konat pokání, i služba pro Boží lid, aby jasně věděl, kdo je heretik, který už zneužívá církevní vládu. Proto Boží lid ani kněží nejsou vůči takovému vázáni poslušností!“ Nyní označili potentáti této odnože katolictví papeže Františka za arcilháře, který slouží démonům.

Papež František totiž zveřejnil svou brožurku s názvem Milovaná Amazonie, kde se zastává toho, aby tamní náboženství bylo zachované a nedotknutelné. Je potřeba zachovat tamní duchovno, jelikož se jedná o kulturní památku a variantu lidského bytí. Což Byzantský katolický patriarchát označuje za odklon od učení Kristova a příklon k učení satanovu. Doslova píší: „To znamená, že pohané se podle Bergoglia (papež František, pozn. red.) nesmí obrátit ke Kristu, ale musí si udržovat své duchovní kořeny a zůstat tak pod nadvládou ďábla a démonů. Bergoglio dále tvrdí, že se musí do křesťanství inkarnovat nová spiritualita. To znamená, že křesťané musí opustit své zakořenění v Kristu a přijmout pohanské kořeny satanismu.“ 

Čarodějnice a pohané

Byzantský katolický patriarchát pokračuje v litanii: „Bergoglio pod balastem pozitivních pojmů znovu vnucuje své ohrané mantry, za kterými je program svěcení domorodých žen, tedy čarodějnic, na kněžky, zrušení celibátu a zavedení pohanských okultních prvků do liturgie s důrazem na udržování pohanských kořenů.“ Není výmluvnější ukázky naprostého fanatismu víry (snad krom najetí automobilem do davu lidí se slovy Allahu akbar na rtech). A ukazuje, že církve ztratily kontakt s realitou a ukazuje na násilí, které je vlastně podstatou jakékoliv církve. Ač právě to se nejspíš papež František snaží vyvrátit.

 

Oslava Cyrila a Metoděje

Vždycky mě tak trochu fascinovalo, proč slavíme příchod Cyrila a Metoděje do našich zemí. Oba přišli v okovaných holínkách a velmi intenzivní represivní činností zadupali do země naše dějiny, kulturu i víru. A to po vzoru Byzantského katolického patriarchátu. Všechno slepě a násilně označili za rejdiště satana a začalo brutální pokatoličtění celé společnosti. Kdo se bránil, byl bit, nebo rovnou ubit. „Každá vesnice, v níž se konají oběti nebo přísahy pohanské, ať je předána Božímu chrámu se vším majetkem, který patří pánům v této vesnici. Ti, kteří konají oběti a přísahy, ať jsou prodáni s veškerým svým majetkem a získaný výnos ať se rozdá chudým,“ píše se v zákonech pro lid obecný, který sepsali a do praxe uvedli právě Cyril s Metodějem.

 

Cyril a Metoděj tak stáli za jednou z prvních velkých genocid lidských dějin. To díky nim plaveme v tom, odkud jsme se, jako Slované, vlastně vzali. Vylíhli jsme se z bažin a močálů někdy kolem šestého století po Kristu? Nebo naše dějiny zadupal do země katolík s takovou péčí, až o ní nejde prakticky nic zjistit? Velmi silně se kloním k druhé z možností. Slavit příchod Cyrila a Metoděje? Něco podobného, jako kdyby si v Izraeli udělali z narozenin Adolfa Hitlera státní svátek. Svou logiku by to mělo. Ale nutno podotknout, že značně zvrácenou. 

Papež František a byznys

Papež František svým prohlášením popírá Desatero. V jednoho Boha věřit budeš, nebudeš mít jiné bohy mimo mne. Dvě přikázání, které papež svým prohlášením staví na hlavu, protože začíná do svého lůna z Amazonie tolerovat i jiná božstva. McDonaldizace katolické církve v přímém přenosu? Nebo se církev prostřednictvím papeže zbavuje okovů dogmat? Nedivím se, že z papežovy činnosti v Byzantském katolickém patriarchátu lezou vzteky po zdech. Jenže jaká má být další cesta katolictví? Ustrnout na místě? Ale právě takové ustrnutí vedlo v minulosti ke genocidám.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace