Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Středočeský kraj podá stížnost proti zrušení koridoru pro D3

22.08.2013
Středočeský kraj podá stížnost proti zrušení koridoru pro D3

Autor: web dálnice D3

Popisek: Rozestavěný úsek dálnice D3

Rada Středočeského kraje vzala na vědomí rozsudek Krajského soudu v Praze, kterým bylo zrušeno vymezení koridoru dálnice D3 v úseku Jesenice – hranice Středočeského kraje. Radní zároveň souhlasili s podáním kasační stížnosti proti rozsudku.

Radní proto uložili vedoucí Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Středočeského kraje Václavě Štědré zpracovat a podat tuto kasační stížnost. Informoval o tom web Středočeského kraje.

Rada kraje rovněž souhlasí se zpracováním a projednáním návrhu územního opatření o stavební uzávěře pro koridor dálnice D3 a pro koridor silnice II/112 v úseku Benešov – Václavice.

„Jsme přesvědčeni, že všechna naše dosavadní stanoviska ohledně vedení trasy dálnice jsou v souladu s platnou legislativou a navržená trasa je v rámci daných možností tím nejlepším řešením, jak po mnohaletém oddalování usnadnit řidičům cestu do jižních Čech. Rád bych připomněl, že koncepčně byla trasa D3 řešena v územních plánech velkých územních celků (VÚC) Pražského regionu a okresu Benešov. Posuzována byla v několika variantách a o konečném výběru trasy rozhodla vláda ČR již v roce 2005. Územní plán byl poté schválen Zastupitelstvem Středočeského kraje napříč celým politickým spektrem," uvedl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Dálnice D3 je zařazena do sítě dálnic ČR a zahrnuta i v dokumentu závazného pro pořizování zásad územního rozvoje krajů a územních plánů obcí, tj. v „Politice územního rozvoje 2008 ČR“, v čl. 5 koridory a plochy dopravní infrastruktury. Koridor byl beze změn převzat do Zásad územního rozvoje (ZÚR) Středočeského kraje.

"Věřím také, že zdravý rozum nedovolí, aby se dlouhodobě plánovaná stavba na úkor většiny zastavila a že se obyvatelé žijící podél současné silniční trasy spolu s tisíci na jih jedoucích řidičů konečně dočkají tolik potřebného moderního silničního tahu, který spojí Prahu s Českými Budějovicemi i jihem Evropy," uvedl dále Řihák.

Pokud Nejvyšší správní soud v Brně zruší na základě kasační stížnosti Středočeského kraje rozsudek Krajského soudu v Praze ve věci dálnice D3, budou Zásady územního rozvoje Středočeského kraje v části D3 opět v platnosti a může pokračovat příprava realizace D3 bez výrazného zdržení. V případě, že NSS kasační stížnost zamítne, je připravováno vydání stavební uzávěry v uvažované trase, tak jak to stavební zákon umožňuje.

"Krajský soud v žádném případě, a ostatně to ani nemohl, nevyloučil vedení D3 v trase podle ZÚR. Není žádný důvod měnit vybranou trasu, která již byla v minulosti variantně posuzována a o výsledku posouzení rozhodla Vláda ČR. V případě zamítnutí kasační stížnosti budou zahájeny práce na aktualizaci ZÚR. Tento proces je časově náročný a dá se odhadnout na dobu přibližně 2 roků,“ dodal hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace