Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Poprask v Hollywoodu. Vévodkyně Meghan je volná a nabídky na filmové role by mohla přehazovat vidlemi. Sobota Pavla Přeučila

25.01.2020
Poprask v Hollywoodu. Vévodkyně Meghan je volná a nabídky na filmové role by mohla přehazovat vidlemi. Sobota Pavla Přeučila

Foto: Youtube / repro

Popisek: Vévoda a vévodkyně ze Sussexu, tehdy ještě jejich královská veličenstva, na premiéře Lvího krále v Londýně

FOTO Josh O'Connor, herec, který hraje prince Charlese v nedávno ukončené třetí sezóně netflixáckého seriálu Koruna, se nechal před pár dny slyšet, že vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markle, manželka prince Harryho, se podle jeho informací vrací ke své filmové kariéře. Dokonce by se měla v dotyčném seriálu objevit v roli, ve které by hrála sebe sama.

„Jsem si jistý, že se k herecké kariéře vrátí, a že by sama sebe zahrála skvěle, tedy pokud onu roli dostane,“ prohlásil O'Connor.

Přestože mnozí považují odchod prince Harryho a Meghan z královské rodiny za překvapivý, dalo se to celkem čekat. Hlasy, blízké britskému královskému dvoru, už delší dobu spekulovaly o tom, že Harry je až příliš ve vleku své manželky, bývalé herečky. Ta se objevila například ve filmu Šéfové na zabití a diváci ji znali především ze seriálů Hranice nemožného, Kriminálka New York, Castle na zabití či z úspěšného seriálu Kravaťáci.

Jde páru opravdu jen o kšeft?

Už delší dobu se také spekulovalo o nechuti Meghan plnit své povinnosti v královské rodině a jejímu návratu do filmového světa. Někteří si myslí, že jde o dobrý tah a přejí páru štěstí, jiní obviňují dvojici, zejména Meghan, že jim jde jen o trochu jinou slávu a bohatství. Tomu by nasvědčovalo i to, že si nechali zaregistrovat ochrannou známku Sussex Royal, kterou už používají na sociálních sítích a tento název nese i jejich charitativní nadace. Pod označením Sussex Royal tak mohou nabízet nejrůznější služby a zboží, jako oblečení, parfémy či knihy a organizovat nejrůznější akce.

harry a iger

Jestli Harryho přímluva za roličku pro Meghan u Boba Igera pomohla, brzy uvidíme... spíše uslyšíme, foto Youtube / repro

Svůj kousek koláče chce i Hollywood

První spekulace o návratu Meghan k herecké kariéře se objevily poté, co se na veřejnost dostalo video, zachycující prince Harryho v rozhovoru s Bobem Igerem, generálním ředitelem společnosti Disney, ve kterém oroduje Harry za Meghan, aby dostala hlasovou roli v připravovaném remake animáku House Of Mouse (Myšmaš Kabaret) z roku 2001. Harryho úsilí se nepochybně vyplatilo, protože Meghan už má podle některých informací připravenou smlouvu na blíže nespecifikovaný projekt. Jeden z anonymních, ale údajně dobře informovaných zdrojů z Hollywoodu, před pár dny prozradil, že vévodkyně Meghan by mohla dostat v Hollywoodu jakoukoliv roli, na kterou ukáže prstem. Prý stačí jen požádat.

Ochranka na každém kroku

Pokud by se tak rozhodla, probíhalo by prý všechno v přísném utajení, jaké Hollywood ještě nezažil. Pro všechny přípravné práce i pro samotné natáčení by se musela připravit zcela nová logistika a nejpřísnější bezpečnostní opatření. To všechno by mělo zamezit jakémukoliv úniku informací a zabránit paparazziům vyrukovat předčasně s jakoukoliv senzací. Samozřejmostí by musela být i nepřetržitá ochranka, která by měla slavný pár chránit před případným nebezpečím. Prosákly ale také zprávy, že Meghan by filmem nevydělávala jen proto, aby naplnila rodinnou kasu, ale především proto, aby měla na své charitativní účely, zejména na ochranu afrických slonů proti pytlákům.

Bulvár má sousto, které jen tak nepustí

Nadšení Hollywoodu z případného návratu Meghan na filmové plátno ale příliš neodrazuje kritiky, kteří ji obviňují z toho, že donutila Harryho opustit královskou rodinu jen ze sobeckosti, aby mohla dále rozvíjet svou hereckou kariéru. Princ Harry to vyvrací ve svém nedávném veřejném prohlášení, že neměli prakticky jinou možnost, protože to, jak zacházel zejména britský tisk s jeho manželkou, už přesahovalo únosné meze. Na to si Harry stěžoval už delší dobu a pokud je to hlavní důvod jejich rozhodnutí, je přinejmenším podivný. Jen stěží si může myslet, že jejich odchodem z královské rodiny se něco změní. Právě naopak. Bulvární tisk má nové sousto, které hned tak nepustí a Meghan bude pronásledována na každém kroku houfy paparazziů. Oba sice opakovaně zdůrazňovali, že jim jde hlavně o normálnější život, kdy budou moci vychovávat svého syna Archieho, aby se s ním mohli třeba projít v parku, aniž by je pronásledovala hejna fotografů. Otázkou je, zda se jim tohle přání skutečně vyplní.

 

harry a meghan

Od královských povinností odešli kvůli klidu a většímu soukromí. To se ale šťastné rodince (i s malinkým Archiem na snímku) vůbec nedaří, foto Instagram

Budou vracet miliony 

Dosavadní vévoda a vévodkyně ze Sussexu se už vzdali svých královských titulů a přestěhovali se do svého kanadského domu. Teď musejí vydělat především na to, aby vrátili v přepočtu více než 67 milionů korun, které utratili z kapes britských daňových poplatníků za opravy svého sídla Frogmore Cottage ve Windsoru. To znamená, že pokud budou chtít udržet své charitativní vazby a vydělávat i na svá sponzorství, budou se muset sakramentsky otáčet. Proto by nebylo divu, kdyby Meghan kývla na spolupráci s Netflixem na pokračování seriálu Koruna, který by jí mohl dokonale zaplácnout díru v rozpočtu.

 

Frogmore Cottage opravdu není zámek Windsor, rekonstrukce ale levná nebyla

Jak to vidí Netflix?

Tyhle spekulace zněly zpočátku dost nepravděpodobně, ale u Netflixu jsou jiného názoru. Podle posledních zpráv se obsahový šéf Netflixu, Ted Sarandos, vyslovil, že má skutečně zájem o to, aby se značka Sussex Royal objevila i na titulcích jejich seriálu. „Kdo by se o to nezajímal, jistěže mám zájem,“ prohlásil nedávno před novináři. Záleží to samozřejmě na tom, zda a jak dlouho bude seriál pokračovat. Nicméně fanoušci, kteří jsou Korunou posedlí, už s nadšením kvitují, že by byl seriál dotažen do současnosti a Meghan by si zahrála sama sebe. Byl by to pro ni první velký krok do úplně nového života.

Herečtí kolegové stojí za Meghan

K rozhodnutí vévodského páru se osamostatnit, se vyjadřují i jejich herečtí kolegové. Například britský herec Hugh Grant to komentoval před pár dny v rozhlasové show Andyho Cohena: „Musím říci, že jsem spíše na Harryho straně. Bulvární tisk vlastně zavraždil jeho matku. Nyní trhají jeho ženu na kousky. Myslím, že jako člověk musí především chránit svoji rodinu a v tom za ním stojím.“ Princezna Diana, Harryho matka, zemřela při dopravní nehodě v Paříži 31. srpna 1997, ve chvíli, kdy bylo její auto pronásledováno paparazzii.

Svůj názor vyslovil i další britský herec Charlie Hunham, známý ze seriálu Sons Of Anarchy nebo z filmů Motýlek či Král Artuš: Legenda o meči. Docela rád by se objevil na filmovém plátně vedle Meghan Markle a okomentoval rozhodnutí Harryho a Meghan slovy: „Všichni si zasloužíme žít svůj vlastní život. Ti chlapci se narodili s obrovskou odpovědností. A víte, britský tisk je brutální. Pokud dokážou najít štěstí a klid jinde, ať to udělají.“ Na otázku, zda by se Meghan mohla vrátit ke své herecké kariéře odpověděl slovy: „Pokud je to pro ni skutečná vášeň, doufejme, že dostane příležitost v tom pokračovat... Kdyby to byla dobrá role, rád bych stál před kamerou vedle ní."

 

harry a meghan

Královská dohoda 'nařizuje', že manželský pár bude dál hájit hodnoty britské koruny, foto Instagram

Na čem může pár vydělávat?

Dohoda oznámená Buckinghamským palácem a doprovázená smířlivým vystoupením královny, nijak neomezuje druhy činností, které mohou Harry a Meghan provádět. Dohoda říká, že pár dal jasně najevo, že při všem, co budou dělat, budou i nadále hájit hodnoty Jejího Veličenstva. Tyto hodnoty nebyly nijak zvlášť definovány, ale naznačuje to, že královna by nebyla zrovna nadšená z toho, že by se Harry a Meghan pokusili nějak neeticky vydělávat na své popularitě, nebo se dokonce rozhodli vydat knihu o svém působení v královském rodině.

Nicméně mají zcela otevřené dveře k pokračování ve své charitativní práci, ať už se jedná o postavení žen, zlepšení péče o duševní zdraví nebo ochranu přírody, což jsou jejich hlavní cíle. Mohli by tak navázat například na obchodní a charitativní aktivity Harryho otce, prince Charlese, který v roce 1990 uvedl na trh biopotraviny pod značkou Duchy Originals a výtěžek z prodeje jde na jeho charitativní činnost. Spekuluje se ale i o tom, že by se pár mohl zviditelnit i ve zcela novém oboru, jakým je televizní a filmová produkce.

Kanada odmítá platit za jejich bezpečí

Pár má v úmyslu strávit většinu času v Kanadě, kde Meghan pracovala sedm let při natáčení televizního seriálu Suits. Vybrali si Vancouver v Bristké Kolumbii a vůbec se jim nedivím. Měl jsem možnost ve Vancouveru nějaký čas pobývat a tohle město se skutečně vymyká ostatním na severoamerickém kontinentu. Tady si připadáte opravdu jako v kterémkoliv evropském městě, jak co se týká přívětivosti místních obyvatel, tak architekturou a celkovou atmosférou.

 

Meghan se svým seriálovým kolegou Patrickem J. Adamsem (hráli pár) v seriálu Suits, v Česku Kravaťáci

Premiér Justin Trudeau sice vřele hovořil o Harrym a Meghan, ale řekl, že je třeba se zabývat i dalšími otázkami, které se týkají jejich pobytu. Není jasné, kdo by platil za jejich osobní bezpečnost nebo jaký by byl jejich imigrační a daňový status. Existují i další problémy. Kanada je zemí Commonwealthu, kde je Harryho babička, královna, hlavou státu. Objevily se i hlasy, že vyšší členové královské rodiny jsou sice vítáni při návštěvě Kanady, ale neměli by se zde trvale usadit.

Jak uvádí britský list Daily Mail, objevila se i petice s podpisy více než 80 000 Kanaďanů, kteří požadují, aby princ Harry a Meghan nesli sami všechny náklady na zajištění své osobní bezpečnosti, tak, jak to například dělá bývalý premiér Tony Blair. Podle průzkumu Angus Reid Institute se 73 procent Kanaďanů domnívá, že by země neměla platit za bezpečí páru, pokud tam bude trvale žít.

Vévoda a vévodkyně na rozcestí

Nový život Meghan a Harryho vychází z modelu ‘nikdy neříkej nikdy‘. I když oslovování královská výsosti se vzdali, nezbavuje je to titulu vévoda a vévodkyně a navíc ‘vrátka‘ do královského domu, který je jejich britskou základnou, si nechali více než pootevřená. A otevřené dveře má Meghan i do světa showbyznysu. Zda a v jaké roli se objeví na filmovém plátně nebo na televizních obrazovkách, je zatím sice jen předmětem spekulací, ale její návrat k herecké kariéře je podle hlasů z Hollywoodu více než jistý. Teď bude záležet jen na tom, jak toho využije a zda to bude také po chuti jejímu manželovi.

 

pavel přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace