Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak si ze svých 'ex' udělat nejlepší přátele? Bez hádek a kyselých ksichtů, to umí jen Jana Krausová. Přečetli jsme

24.01.2020
Jak si ze svých 'ex' udělat nejlepší přátele? Bez hádek a kyselých ksichtů, to umí jen Jana Krausová. Přečetli jsme

Foto: FTV Prima

Popisek: Na pohled křehká dáma je velmi temperamentní, a když na to přijde, pěkně bouchne

Herečka a výtvarnice Jana Krausová je jedním z těch šťastlivců, kteří se i po rozchodu se svými bývalými partnery mohou vídat a stanou se nejlepšími přáteli. To se jí podařilo jak s Janem Krausem, tak s Karlem Rodenem. V rozhovoru pro MFDnes se svěřila, že je to i díky její devadesátileté mamince.

Jana Krausová je stejně jako její bývalý manžel Jan Kraus hodně temperamentní bytost: „Temperament do života patří, nevadí mi ani jeho výbušnost. Honza takový je, mají to i naše děti a mám to i já. Někdy se neudržím a bouchnu - a je to dobře, protože je v tom energie. Ale nic se nesmí přehánět, jsou určité hranice. Vadí mi, když někdo najednou přestane mluvit a neřekne, co má za problém, proč se uzavřel. To mě rozhodí,“ přiznala v rozhovoru pro MF Dnes. Jana Krausová může stále čerpat mnohé rady do života od své maminky, což ale není vždy to pravé: „Když mi máma udílí mateřské rady, což myslí samozřejmě dobře, taky mě to strašně rozčiluje! Ve svých devadesáti letech je pořád velký generál s neuvěřitelnou zásobárnou energie, bojovnice, která si svým přístupem vybojovala i zdraví."

 

krausova roden

Téma manželské krize probírala Jana Krausová s Karlem Rodenem i v divadelní hře Sex pro pokročilé. Foto Studio Dva 

Město ji dusí, tak prchla na venkov

Jana Krausová bydlela určitý čas s Karlem Rodenem na jeho zámku, ani po rozchodu se do města nevrátila: „Tam, kde žiju, už to skoro ani není město, je to venkov a mám to tam ráda. V centru mám dnes pocit stísněnosti, nemůžu se v něm nadechnout, vadí mi uspěchanost a velké množství lidí. Samozřejmě je skvělé, že můžu jít za kulturou, na výstavy, baví mě i velká evropská města, s nadšením poznávám nové věci, jsem všemu otevřená, ale zároveň potřebuju klid a ten mám spojený s přírodou,“ popsala se.

Nesnáším handrkování

Jana Krausová se rozvedla s Janem Krausem a rozešla s Karlem Rodenem. S oběma partnery vychází skvěle: „Protože strašně nemám ráda napětí, dusno a nepříjemnou atmosféru. Celý život toužím po rodinné soudržnosti a sounáležitosti, to u mě vždycky bylo a bude na prvním místě. Nechápu, když spolu dva lidé žijí, mají děti, ale po rozchodu se rozhádají tak, že si nemohou přijít na jméno. Pokaždé tyhle věci odnesou děti. Neříkám, že rozvod se na těch mých nijak nepodepsal, ale s Honzou jsme se snažili, aby ten negativní dopad byl co nejmenší. V tom jsme byli zajedno,“ prohlásila v rozhovoru.

Rozvod potkal i maminku Jany Krausové: „Nepochybně patří do naší rodiny, ale neznamená to, že bychom byly my ženy vždycky opouštěny. Já jsem některé rozchody iniciovala sama, a i máma si šla za svým, společné máme ale hlavně to, že se sice s muži rozejdeme, ale nikdy o ně už nepřijdeme, pořád jsme s nimi v kontaktu. Tohle pozitivní nastavení se u nás dědí,“ prozradila v MF Dnes. Naštěstí i její partneři se dokázali zachovat správně: „Honza to s klukama měl vždycky perfektně nastavené, tam nebylo o čem mluvit. Nikdy jsme po rozvodu neměli rozepře, oba dva jsme nesnášeli handrkování, a stejně tak skvělá byla Ivana i Karel. V našem případě to dobře dopadlo. V životě mám štěstí.“

Rodinu drží pohromadě maminka

Jana Krausová si uvědomuje, že nejšťastnější prý byla, když byly její děti malé: „Bylo to sice náročné, protože jsem se o ně pořád bála, ale zároveň to bylo krásné. Tehdy byli i naši rodiče plní síly a to je něco, co bych přála i svým dětem.“ O tom, že se jí krásně žije, prý dobře věděla: „Uvědomovala jsem si to velice dobře a byla jsem pyšná, že to prožívám. Samozřejmě starostí byla spousta, ale vždycky jsem vnímala, že mám skvělou rodinu. Jak tu od Honzy, tak od maminky, která měla s Vladimírem dvě děti, a stejně tak od tatínka, který měl ještě jednu dceru, a já mám díky tomu tři sourozence. Když Vladimír umřel, maminka zůstala sama, ale pořád drží rodinu pohromadě. V tomto směru je nesmírně velkorysá, Honzu i Karla má moc ráda. Já i kdybych náhodou v sobě chtěla chovat nějaké záporné pocity, tak by to vlastně ani nešlo.“

 

 +

Rozvod a rozchod Janě Krausové nikdo asi nezávidí, ale to, že se se svými bývalými partnery může stýkat a že jsou přátelé, to jistě ano. Je neuvěřitelné, s jakou grácií se Jana Krausová této situaci postavila! S Karlem Rodenem si dokonce s klidem zahraje, Janu Krausovi zase v pohodě vystoupí v Show.

-

Jana Krausová vzpomíná na období, když byly jejich děti malé, jako na nejkrásnější, a to i přesto, že to bylo ekonomicky velmi svízelné. Neměla práci jako herečka a její muž Jan Kraus už tuplem ne, trpěl totiž za to, že jeho rodina z velké části emigrovala.  

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace