Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdyby mi dal prstýnek, tak bych ho ztratila. Slovenská herečka, která zlomila srdce Davidovi Krausovi

22.01.2020
Kdyby mi dal prstýnek, tak bych ho ztratila. Slovenská herečka, která zlomila srdce Davidovi Krausovi

Foto: FTV Prima (jako v textu)

Popisek: Zuzana Norisová se z České republiky přesunula zpět na Slovensko

FOTO, VIDEO V Show Jana Krause se zcela poprvé ukázala velmi známá česko-slovenská herečka Zuzana Norisová. Pikantní bylo, že se zde setkala také s Davidem Krausem, synem moderátora Jana Krause, který byl kdysi dávno do Zuzany zamilovaný. Dokonce o tom složil písničku a svůj cit vykřičel do světa. Jak se ukázalo, dnes jsou zcela v pohodě.

Zuzana je dnes mámou osmileté dcery a žije si spokojeně s partnerem, hercem Ondřejem Kovalem: „Teď jsem na Slovensku, v Praze jsem žila 13 let, bylo to moc pěkné,“ pochvalovala si. Zuzana mluví dobře česky, ale nyní si tímto jazykem není tolik jistá: „Ano, ale nevím, jestli to bude stoprocentní, včera jsem byla na Slovensku. Já občas nevím, jestli nějaké slovo existuje, já jsem od Záhoria,“ připomněla.

Po čtyřicítce jsem začala počítat léta 

Zuzana se proslavila ve dvaceti, u nás: „První filmovou roli jsem dostala v Česku, to je už dvacet let. Jak mi bylo 40, tak už začínám počítat léta. Ale to je v pořádku, já nemám problém, že stárnu,“ smála se. Role v Renčových Rebelech byla stěžejní, chybělo málo a nedostala by ji: „Vůbec jsem tam neměla hrát. Filip Renč ten film připravoval dlouho a měla tam hrát jiná Terezka. Ta mezitím přibrala a byla jiná. Já jsem zhubla a tak jsem to byla já. Vůbec jsem to nečekala.“

Pořád s úsměvem, někdy i se smíchem - tak to u Krause, který jako moderátor za ta léta velmi změkl, chodí

Vdavky? Tak to netuší

Zuzana se brzo přestěhovala do Prahy: „Od 14 jsem bydlela v Bratislavě. Ale byla jsem ráda, když přišla nabídka z Pomády a mohla jsem jít do Prahy. Vrátila jsem se zpátky do Bratislavy až těhotná. Doteď jsem se nevdala, nevím, jestli se vdám. Není to nesmysl, ale pro mě jsou důležitější věci,“ přiznala Janu Krausovi a smála se: „Kdyby mi dal prstýnek, tak já bych ho ztratila.“ Se svým partnerem hercem žije už více než deset let, nikdy je neprovázely nějaké skandály: „Já jsem ráda, že moc nepřemýšlíme a jsme otevření. Já žiju nějakou dobu v lese a mám takové výpadky. Bydlíme ve Svätom Juri a to je kousek od Bratislavy, začíná tam vinařský kraj, Svätý Júr, Pezinok… Máme tam dobré víno. Já jsem nad tím městem v podstatě na samotě. Je tam jeden dům pod námi a jeden svítí daleko. Já ani nevěděla, jestli chci do přírody. Já mám ráda i město. Můj muž chtěl jít a já jsem se přizpůsobila,“ vyprávěla Janu Krausovi.

 

Setkání po letech - též plné úsměvů

Žije v lese, s wifi, pračkou i sušičkou

Dnes žije kousek od Bratislavy v přírodě: „Já jsem po třech letech v Bratislavě řekla, že chci do Prahy a on byl otevřený všemu, ale pak se něco zlomilo. On je zlatej, říkal, když to bude průšvih, jdeme do Prahy. Na začátku to bylo těžké, ale já se přizpůsobím. Máme tam Wifi, pračku, sušičku… Ale neštípu dříví, nejsem takový horal. Máme tepelné čerpadlo, tak nemusíme. Máme třeba podlahu z hlíny, je to super, doporučuju to. Máme pod tím podlahové topení, je to pevné. Ta hlína je několikrát leštěná. Je to jak leštěný beton. Já každé ráno cvičím a vždy si na to sáhnu a je moc příjemný,“ pochvalovala si v Show Jana Krause. S Ondřejem Kovalem ji pojí dlouhý vztah: „Známe se od 14. My jsme spolu studovali, pak jsme se spolu deset let neviděli. Teď jsme spolu také asi deset let.“

 

Zuzano Norisová, tvá kůže je pistáciová

A to by to nebyl Jan Kraus, aby si nevzpomněl na období, kdy jeho syn David napsal písničku Zuzano Norisová. Popsal ho jako pro něj velmi těžké, protože musel syna zachraňovat, pochopitelně jen ironicky: „Zpětně se omlouvám, měla jsem víc komunikovat. Oni psali cokoliv, dělali z toho vědu,“ připomněla Zuzana se smíchem a dala tak jasně najevo, že tohle období, kdy byla třeba i na Davida naštvaná, je definitivně za ní: „Já už si to nepamatuju. Chodila jsem s Jurajem. Mně bylo dvacet, já jsem to prožívala a byla jsem trochu naštvaná. Pak to rozebírali a všechny rozhovory na Slovensku byly – co ten David, co ta jeho písnička?“ vysvětlovala.

Té mladé Zuzaně bych řekla...

Jejím partnerem byl tehdy Juraj Bernáth, se kterým se asi rok poté rozešla. Její tehdejší reakce na příval citu Davida Krause nebyla právě kladná. Například jí ani nenapadlo Davidovi zavolat a vše s ním probrat: „Já teď nevím, té mladé Zuzaně bych řekla, proč se neozveš? Nevím, jestli má vůbec někdo písničku s celým svým jménem? Zvládli jsme to,“ řekla dnes. Zuzana je v jednom kole, hraje v několika filmech, mohli jsme ji také vidět v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, je to známá muzikálová herečka: „Hraju i v Radošínském naivném divadle, tam jsem moc nehrála, protože jsem byla v Praze. Teď nevím, co bude. Měla jsem tam nabitý rok. Ale nevadí mi to, v tom lese je tolik věcí, co se dá pozorovat!“

 

Zuzana Norisová pochází z Malacek, známá herečka u nás je i její sestra Soňa. Stejně jako ona vystudovala hudebně dramatický obor na konzervatoři. Po maturitě hostovala třeba ve Slovenském národním divadle. Posléze učinila důležitý krok a skoro na blind se vydala do Prahy, aby zde začala účinkovat v muzikálu Pomáda. Start muzikálu se totiž stále odkládal, a tak Zuzana pracovala, jak se dalo, klidně za barem. Oporou jí byl její přítel Juraj Bernáth, dnes úspěšný muzikálový herec. Zkušenosti z muzikálů měla, na Slovensku si totiž zahrála v několika kusech. Ten pravý průlom přišel s Rebely, Zuzana se v Praze už usídlila a hrála v mnoha seriálech, tančila ve StarDance. Dodnes patří k těm nejpopulárnějším herečkám vůbec.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace