Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žádné obžerství a šílenství. Michal Dvořák z kapely Lucie má Vánoce nejraději na horách. VIP skandály a aférky

26.12.2019
Žádné obžerství a šílenství. Michal Dvořák z kapely Lucie má Vánoce nejraději na horách. VIP skandály a aférky

Autor: Facebook

Popisek: Michal Dvořák na pódiu

FOTO „U nás doma jsou tradiční jen dárky a stromeček, a to hlavně kvůli klukům,“ říká Michal Dvořák a dodává: „S manželkou se nám nelíbí, jak se Vánoce zvrhly do takového toho klasického vánočního obžerství a šílenství. Tomu se chceme vyhnout, a tak vyrazíme už o týden dřív na lyže a pak tam strávíme i celé svátky.“ Manželkou myslí DJ Luccu, se kterou má dva syny. Není to zdaleka jeho první manželství. Tenhle muzikant se totiž může pochlubit zajímavým pracovník, ale i osobním životem. A v práci to zdaleka není jen Lucie… Tak jak se máte, chudino u počítačů? Asi jste zaregistrovali, že úterní rubrika zaznamenala malý posun. Byť ty naše ´skandály a aférky´ nejsou obvykle moc skandální, od toho tu jsou jiní kofři bulvární, stejně se nám na Štědrý den tak nějak nehodily. Ale na Štěpána, druhý svátek vánoční? Jako zadelka na hrneček 😊.

Michal Dvořák je klávesista, na piáno hrál od malička, ale sám říká, že šlo o povinnost, babička ho němu musela honit: „Hrál jsem na piano a pral jsem se s babičkou, kdy můžu jít za klukama ven,“ prozradil. Ostatně věděli jste, že Michal zazářil také jako dětská hvězda? Bylo to ve slavném filmu Sonáta pro zrzku Víta Olmera. Do filmu a filmové muziky se prý zamiloval už tenkrát. Nešel ovšem na konzervatoř, ale na sportovní gympl. Ke sportu měl totiž velmi blízko, hlavně díky tátovi: „Táta byl můj vzor. Byl to horolezec a lyžař a hodně cestoval.“ Už půl roku po nástupu na gymnázium založil první kapelu, po gymplu ale šel na Fakultu tělesné výchovy a sportu.

 

Mladý, krásný rocker v Lucii - a holky omdlévaly

To se ale už ocitl coby klávesák v Lucii, jejíž hvězda stoupala velmi rychle… Výborné desky, klipy, narvané sály, ocenění, vše šlo jako na drátku… To by ale členové Lucie nemohli být tak výrazné osobnosti a jejich koexistence v jedné kapele dost těžká, své učinily také drogy, kterým prý někteří členové holdovali.

 

Již ne tak mladý a krásný, zato s Lucií po jejím reunionu - holky již neomdlívají, ale na koncerty pořád chodí

Drsný vyhazov

Michal Dvořák dostal vyhazovat, jeho bývalí kolegové se s ním příliš nepárali: „Sešli jsme se na pravidelné pracovní schůzce v restauraci Erpet, myslím krátce po poledni. A David Koller mi oznámil, že se mnou nadále nepočítají. A bylo to!“ Nicméně vyhazovu nelitoval, práce měl totiž více než dost: „S odstupem času musím říct, že to bylo to nejlepší, co mne v daném období mohlo potkat. Díky tomu jsem zrealizoval Expedici Pandurango - aneb cestu za bohem hudby respektive kolem světa a zároveň jsem při tom natočil se svými kolegy a spoluautorem Davidem Sísem sérii dokumentů pro ČT. A postavil jsem na nohy původně hudební experiment Vivaldianno.“

 

Ve velmi úspěšném projektu Vivaldianno

Tento projekt se zdá být jeho skutečně srdeční: „Byl to můj nápad. Jako milovník artrocku jsem toužil již mnoho let dokázat, že se úpravy klasiků dají dělat lépe, než je dělá mnoho interpretů. Tedy automatický bubeník a japonská samohrajka. Také si myslím, že když se člověk věnuje takové práci více jak rok, spolupracuje se špičkovými hudebníky a dopředu nepočítá s komerčním úspěchem (původně to byl můj hudební experiment), tak to lidi asi nějak vycítí, poznají, prostě se jim to asi líbí a oslovuje je to.“ Později se rozpadla i Lucie a na mnoho let upadla do kómatu. To, co se zdálo nemožné, se ale vyplnilo, Lucie se dala dohromady a i Michal Dvořák se k trojici, která ho původně vyhodila, přidal. 

Čtyři svatby

Mezitím se ale stihl po několikáté oženit a také zplodit dvě děti. Michal Dvořák se ženil prvně s manažerkou Terezou, poté si vzal produkční Marcelu a potřetí Evu Jasanovskou, Miss a modelku. S tou vydržel několik let, šlo o divoký vztah, dokonce i s hádkami na veřejnosti. Po rozvodu poznal DJ Luccu alias Lucii Kvasnicovou, se kterou má dva kluky a dnes tvrdí, že manželství má smysl vlastně jen tehdy, pokud má pár děti: „Jinak se mohou lidé rozvádět, jak chtějí, je to jen poněkud drahé!“ přiznal.

S manželkou Lucií v LA, když tam vloni domlouvali nový projekt Drawman

Michal plánuje v současnosti opět nový projekt: „Na říjen 2020 chystáme nový projekt Drawman s podtitulem The Mystery of Alphonse Mucha, který jak věřím naváže na úspěchy multimediální show Vivaldianno. Doposud jsme navázali spolupráci se světovými umělci - jako je Pierce Brosnan, sólistka Hanse Zimmera Tina Guo a jednáme i s dalšími významnými jmény. O koho jde, zatím neprozradím. Ale jsou to důvody, proč budu muset i během dovolené dojíždět do Prahy za prací,“ vysvětluje Michal Dvořák.

 

Jak z mistra secese udělat komiks, to je Drawman

Santa Vánoce paní premiérové

Vánoce začala oslavovat naše paní premiérová Monika Babišová celkem brzo. Vánoční večírek uspořádala za účasti několika svých kamarádek a také kamaráda „floristy“ Ivana Šablatúry. Mejdan spočíval hlavně v trumfování, kdo bude mít kýčovitější kostým, takže se holky oděly do variací santovských oblečků pro lehké děvy, zatímco jediný přítomný muž se, možná coby obrana před tolika sexuálními predátorkami, převlékl do kněžského roucha.

S fotkami z večírku se nikdo z účastníků neváhal svěřit na sociálních sítích, a tak se není čemu divit, že se všeho chytl bulvár a paní Moniku pěkně rozcupoval za totální nevkus. Ivan Šablatúra vše viděl jasně: „My se bavíme na večírku a chudina u PC.“ Vše musel uklidňovat Andrej Babiš, podle kterého Šablatúra jeho ženu využívá. Zajímavé je, že na to přišel až po přečtení výroku v novinách. Na večírku se totiž zastavil a netvářil se nějak naštvaně…

 

Stromeček u Limberských vloni

Nejšílenější stromeček v Čechách

Průšvihář fotbalista David Limberský je proslulý tím, že miluje vše kýčovité a… Vánoce. Jeho loňská vánoční výzdoba vešla do dějin coby nejpřeplácanější stromek na světě. Letos se David rozhodl i se svou ženou Lenkou strávit Vánoce v Dubaji, ale i zde se už stihl vyfotit u stromku. Je to pochopitelně podobný děs, jak byl u Limberských doma, což Lenka ohodnotila: „Skoro jako kdybychom ten stromeček zdobili my dva...“ Ano, je to tak, podívejte:

 

Mladá paní Pagáčová v Paříži

Výlety těsně před Vánocemi se staly velmi módními. Je fakt, že utéct od shonu někam do ciziny může být moc fajn. Tak třeba Patricie Pagáčová (netušíte, o koho go? Ale znáte ji a dobře, jen jako Patricii Solaříkovou), která tráví první Vánoce coby mladá paní, se nechala pozvat do Paříže, a to svým manželem, víkend v Paříži obdržela coby překvápko k narozeninám. Ve městě zamilovaných se jí moc líbilo, Vánoce ale slaví klasicky česky s celou rodinou.     

 

I v Paříži vládne mírná zima a tráva je stále zelená...

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace