Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sexuální orgie, pedofilie a obchod s lidmi. To je elita světa? Už se o nich točí seriály a chystají filmy. Sobota Pavla Přeučila

23.11.2019
Sexuální orgie, pedofilie a obchod s lidmi. To je elita světa? Už se o nich točí seriály a chystají filmy. Sobota Pavla Přeučila

Foto: Facebook

Popisek: Skandál kolem Espteina došel až do britské královské rodiny. V podezření z účasti na orgiích čelí princ Andrew, na obrázku po královnině levici

FOTO Od srpnové sebevraždy amerického miliardáře Jeffreye Epsteina už uběhlo pár měsíců, ale jeho aféra žije dál svým životem. Její nejnovější obětí je druhorozený syn královny Alžběty II. princ Andrew, jemuž se přezdívá také ‘párty princ‘. Britský královský dvůr tak má z ostudy kabát a jeho PR specialisté nestačí žehlit jednu pohromu za druhou. Epsteinův skandální život, jehož detaily se postupně dostávají na veřejnost, pořádně zahýbal těmi nejvyššími vrstvami smetánky nejen v USA i jinde ve světě, a tak není divu, že je to i slušné sousto pro filmové tvůrce. Podle posledních zpráv už vzniká několik scénářů filmů, které by se měly jeho bujným radovánkám, známým jako Lolita Expres, věnovat.

Zatčení a následná náhlá smrt Jeffrey Epsteina, vysoce postaveného finančníka, odsouzeného sexuálního delikventa a přítele nejmocnějších lidí na planetě, je v posledních měsících nejspíše nejvíce diskutovanou sexuální aférou, sahající do těch nejvyšších vrstev. Zmiňovaný princ Andrew v tom nejel sám. Se sexuálními radovánkami u Epsteina je spojována celá řada dalších osobností ze světa filmu, kultury i politiky.

Do skandálu je pravděpodobně zapletený i bývalý americký prezident Bill Clinton, foto Facebook

Orgie přitahovaly hlavně zazobané chlípníky

V Lolita Expresu se vezly takové hollywoodské hvězdy jako Kevin Spacey či Alec Baldwin, režisér Woody Allen či komik Chris Tucker. Častými hosty byli miliardáři Rupert Murdoch, Michael Bloomberg či Richard Branson, saúdský princ Mohamed bin Salmán, bývalý britský premiér Tony Blair, bývalý americký prezident Bill Clinton a mezi miliardářovými hosty se vyskytoval i současný americký prezident Donald Trump. Zkrátka dost pestrá společnost, kterou spojoval mimo jejich bohatství i zájem o fešné a věkově mnohdy podměrečné krasavice, které měl Epsein pro své hosty vždy k dispozici.

Podezření padlo i na současného amerického prezidenta Donalda Trumpa, foto Facebook

Rozplete film záhadu Epsteinovy smrti?

Pokud se podíváme na obrovský dosah aféry z hlediska její prezentace v médiích, od těch bulvárních až po ta nejserióznější, bylo takřka nevyhnutelné, aby se dostala i na plátna kin či na televizní obrazovky. Jde o lákavé téma, o to přitažlivější, že i Epsteinova smrt, označovaná za sebevraždu, je zahalena tajemstvím a je předmětem řady spekulací. Hovoří se o falšování zápisů vězeňských dozorců a objevila se i zpráva forenzního patologa najatého Epsteinovým bratrem, který tvrdí, že Epsteinova smrtelná zranění ukazují spíše na vraždu. I když je v celém případu spousta nejasností, které jsou předmětem vyšetřování, zdá se, že filmoví tvůrci se předhánějí, kdo přijde s filmem o Epsteinovi jako první. A jedna z prvních vlaštovek už je tady. HBO ohlásilo minisérii, inspirovanou Epsteinovým životem, jejíž natáčení už je v plném proudu.

Po vypuknutí skandálu po celých spojených státech vybuchla ve společnosti obrovská nevole a protesty, jak si s tím americká justice poradí? Půjdou mocní světa do tepláků, nebo si prostě mlčení justice zaplatí? Foto ČT

Minisérie HBO už se točí

Produkce seriálu se ujal Adam McKay, hollywoodský producent, herec, režisér a scenárista, který má za sebou řadu podobných projektů, z nichž nejznámější je Vice (2018), biografické komediální drama o bývalém americkém viceprezidentovi Dickovi Cheneyovi, které mu vyneslo nominace na Oscara za nejlepší snímek, nejlepší režii a nejlepší originální scénář. Seriál má být postaven na připravované knize reportérky Miami Herald, Julie K. Brownové. Kromě produkce seriálu stojí McKay údajně také za režií první epizody. Na otázku New York Times, proč se pustil do realizace seriálu, postaveného na dosud nedokončeném případu, odpověděl McKay: „Právě proto, Epsteinův příběh má stále desítky a desítky nezodpovězených otázek a já na ně budu hledat odpovědi.“

Princ Andrew s Epsteinem, foto BBC

Předskokanem byl dokument

Úplně první vlaštovkou byl ale dokument, věnovaný právě nejdiskutovanější aféře britského prince Andrewa, plnící první stránky novin na celém světě. Film, nazvaný Prince Andrew and Scandal in the Royal House of York, měl svou televizní premiéru už začátkem října letošního roku. Věnuje se celé řadě skandálů, které provázejí život prince Andrewa, vévody z Yorku, který je pro svůj poněkud nevázaný život jakousi černou ovcí královské rodiny. Podstatná část dokumentu je přitom věnována právě jeho kontroverznímu přátelství s Jeffrey Epsteinem. Podle posledních informací sice princ Andrew stále odmítá jakoukoliv účast na orgiích u Epsteina, nicméně se souhlasem královny Alžběty se raději stáhl z veřejného života.

Jak si poradí tvůrci s žijícími postavami?

Je celkem evidentní, že filmoví a televizní diváci si libují v dramatických příbězích, inspirovaných problematickými životními osudy známých osobností a vychutnávají si veškeré pikantnosti, o kterých se více méně dosud jen šuškalo. Epsteinův život je tak obrovskou příležitostí pro filmové tvůrce, jak přijít s něčím, co divákovi dovolí nahlédnout do jeho intimností, do světa peněz, sexu, možná i pedofilie. Má to ovšem jedno nebezpečí, s kterým musejí tvůrci počítat. Aféra je ještě příliš živá a spousta jejích aktérů jsou vysoce postavené, nebo známé osobnosti, do jejichž intimností se bude jen těžko rýpat. Navíc, historie podobných skandálů ukazuje, že lidé jako Epstein a ti, kdo se u něj bavili na nevázaných večírcích, nebudou nikdy potrestáni podle zásluh. Dokonce i když se v případu prokáže obchodování s lidmi a sex s nezletilými, díky svým penězům, moci a vlivu nebudou nejspíš v připravovaných filmech vykresleni jako typičtí záporáci a zlosynové.

Doktor House jako Epstein?

Americká média se dnes shodují, že Epsteinův život a zejména jeho sexuální skandály budou námětem celé řady filmů a dokonce už spekulují, kdo by mohl hrát hlavní postavu, samotného Jefreye Epsteina. Na první místě figuruje herec Hugh Laurie, kterého známe jako doktora House ze stejnojmenného seriálu, za který získal dva Zlaté glóby a sedm nominací na cenu Emmy. Typově je Epsteinovi asi nejbližší a navíc je mistrem v přepínání z protivného, ale sympatického, hodně sarkastického chlápka v postavu odporného chlípníka, kterého byste nejraději viděli v kriminále.

Chameleon Gary Oldman

Dalším diskutovaným adeptem na roli Epsteina je Gary Oldman, o kterém se říká, že je doslova hereckým chameleonem. Dokáže totiž zahrát cokoliv a ztotožnit se s jakoukoliv postavou, ať už je to klaďas, nebo darebák, kterého budou diváci nenávidět. Na Epsteinovu roli aspirují prý i Tom Hanks či Pierce Brosnan. Zejména pro Brosnana by to mohla být příležitost, jak se vrátit k velkým rolím. V posledních letech si jich příliš neužil a některé z jeho filmů byly opravdu děsné propadáky. Je tu ovšem jedna otázka. Zda budou tito herci vůbec ochotni se tak problematické role ujmout. Je totiž docela běžné, že diváci si herce často ztotožňují s jeho filmovou postavou, zejména zápornou, a dokážou mu udělat ze života peklo.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace