Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Našli jsme super šmejdy. Pozor na Vevio.cz, má stovky napálených zákazníků. Ti si ovšem mohou jít stěžovat tak maximálně na lampárnu

17.11.2019
Našli jsme super šmejdy. Pozor na Vevio.cz, má stovky napálených zákazníků. Ti si ovšem mohou jít stěžovat tak maximálně na lampárnu

Autor: Facebook (stejně jako v článku)

Popisek: Dámské sako Kaylinza, inzerované na Vevio. Za 769 Kč, doprava zdarma. No, nekup to

FOTO Nakupování přes internet frčí, bohužel v poslední době významně přibylo těch, kdo nechtějí dělat oboustranně výhodné obchody, ale chtějí bohapustě podvádět. Největší pokřik se v posledních dnech strhl zejména kolem Vevio.cz.

Není e-shop jako e-shop. Celá řada e-shopů nemá svůj vlastní sklad a zboží jen přeprodává. Na tom by nebylo nic tak špatného, takových e-shopů funguje celá řada a nikdo si na ně nestěžuje. To bohužel není případ Vevio.cz, jenž láká na atraktivní oblečení a hračky, a který se tváří jako e-shop, obsahuje všechny náležitosti jako e-shop, ale staví se do pozice 'nákupní galerie' a tím se zbavuje zodpovědnosti za kvalitu (v tomto případě spíš nekvalitu) předváděného zboží. V obchodních podmínkách totiž uvádí, že Vevio.cz je jen 'nákupní galerie' a že pouze zprostředkovává kontakt mezi prodejcem a zákazníkem. Z čehož vyplývá, že je nikdo nemůže obvinit z toho, že jejich obchod stojí na klamavé reklamě. Klame totiž prodejce. Vevio.cz mu jen dává možnost zákazníka klamat a podvádět, tím, že jejich nabídku ukáže ve své galerii. Čímž se v rámci zákona staví do role 'já nic, já muzikant'. Z pohledu zákona je to nejspíš v pořádku, z morálního hlediska je to ovšem chucpe.

Džíny z Číny

V současnosti je inzerce této 'nákupní galerie' doslova plný Facebook, asi není nikdo, komu by se reklama nezobrazila. Prakticky všechno nabízí s obrovskými slevami. Znalci internetových poměrů okamžitě poznají, že jde o zboží například z čínského Aliexpresu, nejznámějšího asijského e-shopu. Z něj si můžete zboží objednat klidně sami a za ještě nižší ceny. A je tomu skutečně tak. Za prodejce označuje Vevio.cz tři čínské výrobce. Jmenovitě Shunhui,. Ltd, Store WOQN., Ltd, Duwuyi., Ltd.

Tyto snímky nám poskytli lidé, jež se cítí Vevio.cz podvedeni. Na levé fotografii je to, co Vevio.cz inzeruje, na pravé pak to, co skutečně dorazilo

Platit vždycky dopředu!

Ale zpět na Vevio.cz. Ti nabízí obrovskou škálu zboží, vybral by si opravdu každý. Jejich podmínkou ale je vždy platba dopředu, a to buď převodem na účet, nebo bankovní kartou. Vevio.cz se snaží vzbuzovat dojem poctivosti, například tím, že uvádí hodnocení zákazníků (která jsou s pravděpodobností hraničící s jistotou dílem nějakého snaživého copywritera, nikoliv živelného hodnocení skutečných zákazníků). Převážná většina profilových fotografií u zákazníků pochází z francouzské fotobanky Freepic.fr, je velmi nepravděpodobné, že by se většina zákazníků pohybovala právě ve francouzské fotobance a zároveň měla nucení zakládat si u Vevio.cz profil a snaživě vše hodnotit, i to je ale nejspíš v pořádku dle litery zákona...

Na levé fotografii je to, co Vevio.cz inzeruje, na pravé pak to, co skutečně dorazilo

Švindl nad švindly

Vevio.cz sice od zákazníků zdatně peníze vybírá, s posíláním zboží či vracením peněz je již na štíru. Jistí se v první řadě dodací lhůtou, která je opravdu extrémně dlouhá. Zatímco z českého e-shopu dostanete zboží v řádech dnů, zde jde o měsíce. Ačkoliv mnozí zákazníci čekali bůhví jak dlouho, zboží se nedočkali. Pravda, pár ´šťastlivců´, kterým zboží dorazilo, zde je. Nicméně ti si do jednoho stěžují, že objednané zboží naprosto neodpovídá fotografii na webu Vevio.cz a je tedy zcela k nepotřebě. Ti, kdo chtěli zboží reklamovat, měli smůlu. Firma reklamaci buď rovnou zamítla, anebo odeslaný balík ani nepřevzala.

Na levé fotografii je to, co Vevio.cz inzeruje, na pravé pak to, co skutečně dorazilo

Bez kontaktů

Vevio.cz sice stále nabádá k tomu, aby lidé posílali peníze na určité číslo účtu, žádné další kontaktní informace o sobě kromě e-mailu neuvádí. Pokud na e-mail napíšete, odpověď většinou nedorazí, pokud ano, pak bez podpisu. Horko těžko lze na stránkách vyšťárat, že Vevio.cz provozuje firma Aurora Ignite Devine & Co s.r.o., která má velmi krátkou historii. Vznikla totiž před pár měsíci. Osoby, které ve firmě figurují, jsou také zajímavé.

Výpis z obchodního rejstříku společnosti Aurora Ignite Devine & Co s.r.o., která Vevio.cz provozuje

V současné době je jedním z jednatelů a 100% vlastníkem Zdeněk Čabla, který měl před rokem kandidovat za ČSSD v komunálních volbách. Bude jistě velmi zajímavé se všech dotčených na jejich ´podnikání´ zeptat, což zcela jistě učiní brzy i policie. Na naše dotazy na zřejmě dost vytíženém e-mailu bohužel nikdo nereagoval. O vývoji případu vás budeme brzy informovat.

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace