Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Paradox naší doby – výročí pádu berlínské zdi a konce totality slavila bývalá aktivní svazačka, i náš ministr z vlády, podporované komunisty

11.11.2019
Paradox naší doby – výročí pádu berlínské zdi a konce totality slavila bývalá aktivní svazačka, i náš ministr z vlády, podporované komunisty

Foto: Facebook

Popisek: Zbytek berlínské zdi, kterou potentáti ozdobili na výročí jejího pádu žlutými růžemi

Sobotní oslavy 30. výročí pádu berlínské zdi se staly dalším důkazem, že mnoho politických prominentů zcela ztratilo soudnost a vkus, nebo trpí totální ztrátou paměti. U torza betonového památníku, jenž je dodnes mementem zrůdnosti komunistického režimu, se stala hlavní aktérkou pietního aktu německá kancléřka Angela Merkelová.

Kvůli stále rostoucí míře cenzury či autocenzury, vztahující se k představitelům Evropské unie, se u nás příliš nemluví o tajemné minulosti Angely Merkelové. Ta je přitom ještě záhadnější, než životopis českého premiéra Andrej Babiše, v němž nechybí řada mezníků, které některá česká média, na rozdíl od Merkelové, stále propírají.

Kancléřčiny třinácté komnaty

Mezi výjimky patří výbušný materiál týkající se Angely Merkelové, letos zveřejněný na iDnes.cz. Ten prozradil, že kolem kancléřky panuje celá řada spekulací a většina německých historiků se shoduje na tom, že jedna z nejmocnějších žen na světě svoji minulost dosud zcela neodhalila a neobjasnila. Některé dokumenty a svědectví však leccos naznačují.

Je nezpochybnitelné, že jako studentka fyziky na vysoké škole ve východoněmeckém Lipsku aktivně působila v FDJ, což byla prorežimní organizace, vychovávající adepty pro komunistickou stranu (podobně jako u nás Socialistický svaz mládeže). Zatímco Merkelová se brání, že měla na starosti prodej vstupenek na kulturní akce, podle svědeckých výpovědí jejích kolegů patřila do vedení této organizace a byla pověřena agitací a propagandou.

Poslední mluvčí

Existuje také řada důkazů, že v okolí mladé socialistické svazačky se vyskytovalo mnoho agentů neblaze proslulé německé tajné služby Stasi, přičemž s jedním z nich dokonce sdílela kancelář, když pracovala v Akademii věd NDR v Berlíně. Po revoluci v roce 1989 se stala tiskovou mluvčí poslední vlády NDR, jejímž premiérem byl Lothar de Maiziére, podezřelý ze spolupráce se Stasi. To vše by samozřejmě mohla být pouhá náhoda, avšak další indicie spíše ukazují, že tomu tak není.

Podle dostupných dokumentů byl aktivním podporovatelem zločinného východoněmeckého komunistického režimu (jenž nechal střílet po lidech, snažících se překonat Berlínskou zeď), i otec Merkelové (za svobodna Kasnerové) Horst Kasner. Také nad ním se vznáší vážné podezření ze spolupráce se Stasi, tím spíše, že dobrovolně odešel ze západního Německa do východního a že se zde se jako evangelický kněz údajně podílel na rozbití celoněmecké Organizace evangelických církví.

Děsivý dokument

Speciální vysílání ČT 24, věnované 30. výročí pádu Berlínské zdi, mimo jiné přineslo i unikátní, avšak zároveň děsivý dokument, o tomto hrůzném betonovém monstru. Bylo vybudováno německými komunisty proti občanům stejné národnosti a země, aby se nesměli svobodně rozhodnout, kde chtějí žít. Přes dvanáct tisíc vojáků neustále dohlíželo, aby přes tuto zeď mohli na druhou stranu proniknout akorát tak králíci a nemilosrdně stříleli po každém, kdo se u ní objevil. V době, kdy byla Merkelová aktivní členkou totalitní organizace, nemohla nevědět, že jsou v její zemi zabíjeni a vězněni lidé, toužící nejen po životě ve svobodné zemi, ale také po setkání se svými příbuznými a přáteli.

To, že se stala jednou z aktérek oslav 30. výročí pádu Berlínské zdi, na němž nemá pražádnou zásluhu, je dalším neuvěřitelným paradoxem našich dějin. Podobně jako ostudný fakt, že naši vlast na této akci reprezentoval, namísto skutečných hrdinů listopadové revoluce, ministr zahraničí, sedící ve vládě, podporované komunisty, kteří se dodnes nedokázali od totalitní minulosti distancovat.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace