Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svět se zbláznil, ale jinak dobrý, prášky na hlavu stále bereme, děkujeme za optání. Týden Štěpána Chába

27.10.2019
Svět se zbláznil, ale jinak dobrý, prášky na hlavu stále bereme, děkujeme za optání. Týden Štěpána Chába

Autor: www.rachelmckinnon.com (stejně jako níže v textu)

Popisek: Transgender Rachel McKinnon (dál od fotografa). Tělesná konstrukce na první pohled mohutnější, než jakou má jeho soupeřka, přesto je na ženských závodech a stal se světovou šampionkou

FOTO Výběr těch nejšťavnatějších zpráv z uplynulého týdne, které by neměly zůstat zapomenuté v záplavě informací i dezinformací, které nám sem Putin (a další mediální domy) naházel.

Rachel McKinnon, transgender cyklista, který závodí v ženských závodech, zase vyhrál první místo a už zase přepisuje chápání sportu jako takového. Sám k tomu řekl: „Kolo není genderově předpojaté.“ Podle olympijského výboru má McKinnon díky hormonální léčbě testosteron skutečně na ženské hladině, tedy v mizivých stopách, a je tedy ženou. Což si očividně nemyslí jeho soupeřka, která skončila na druhém místě. Ta jej totiž po závodu odmítla obejmout kolem pasu, což je na stupínku vítězů zvykem. McKinnon ji obvinil z nesportovního chování a na jeho soupeřku tak nejspíš čeká postih.

Rachel McKinnon se celý život tělesně vyvíjel jako muž, má tedy nutně rozložitější postavu, mohutnější svaly. Teprve v okamžiku, kdy mu došlo, že není mužem, ale ženou, začal snižovat medicínsky hladinu testosteronu. Jeho tělo ovšem zůstalo vyvinuté v mužských standardech. Je to tedy očividná výhoda pro to, aby vyhrál všechny cyklistické závody, na kterých se ukáže. Jen pro srovnání světové rekordy ve sportu. Závod v běhu na 100 metrů – muži 9,58 vteřiny, ženy 10,49 vteřiny; hodinový běh – muži 28 285 metrů, ženy 18 517 metrů; skok do výšky – muži 245 centimetrů, ženy 209 centimetrů; hod oštěpem – muži 98,48 metrů, ženy 72,28 metrů (u obou světové rekordy drží čeští sportovci Jakub Železný a Barbora Špotáková). Ve srovnávání můžeme pokračovat donekonečna a vždy dojdeme k tomu, že muži jsou prostě silnější, rychlejší. Proto se každá disciplína rozděluje na mužské a ženské závody. Kdyby to tak nebylo, ženy by si prostě ani neškrtly. K soudu za to můžeme poslat přírodu za vytvoření genderu jako sociálního konstruktu. A pak si můžeme skočit do lékárny pro nějaká silná farmaka na hlavu.

Co by člověk neudělal pro prachy, že jo. Ve vrcholovém sportu se jich točí neuvěřitelné množství. A naše Rachel je nyní šampionkou. Pro to se vyplatí zlikvidovat pár principů

Končí to u Rachel McKinnon? Ani vzdáleně. Jassica Platt, hokej v kanadském Torontu. Tiffany Abreu, volejbal v Brazílii. Falon Fox, MMA v USA. Gabrielle Ludwig, basketbal v USA. Gavin Hubbard, vzpírání v Austrálii (přepsal několik rekordů v ženském vzpírání). Muži, kteří se hlásí k ženskému pohlaví a drtí ženský sport. Je jich samozřejmě víc, ale pro ilustraci stačí.

Vždycky ‘olvejs‘

Jistě jste zaznamenali krok společnosti vyrábějící ženské hygienické vložky Allways, která na nátlak genderových aktivistů odstranila z obalu symbol Venuše, tedy symbol ženského pohlaví, protože nemenstruují pouze ženy, ale i další genderové sociální konstrukty. Hned jsem si řekl – konečně, konečně. Můj strýček totiž kdysi závodně seskakoval padákem. Jednou mu při tréninku prasklo cosi v řitním otvoru, musel pak týden nosit vložky. Konečně tedy výrobce zohlednil i mého strýčka a jeho chvilkovou potřebu. Jen bych měl asi nevhodnou poznámku – nebylo by o dost prospěšnější a smysluplnější řešit palčivější problémy? Ročně dojde k desítkám tisíc ženských obřízek, což počtem předčí o desítky tisíc ty, kteří menstruují a nejsou ženami. Není tohle volné pole pro urputný boj za něčí práva? Protože ženská obřízka se přeci jenom dotýká mnohem větší skupiny lidí.

Ve Švédsku kriminalita utěšeně narůstá, je tedy potřeba začít trestat kriminálníky... třeba dívku, co nosila v kabelce pepřový sprej

Švédské nedovolené ozbrojování

Mladá dívka, která ani nepřesáhla věk plnoletosti, byla odsouzena ve Švédsku za držení pepřového spreje k uhrazení pokuty 3 500,-. Švédské jurisdikci se tak podařilo ochránit celou zemi a všechny její obyvatele před kriminálníkem, který ohrožuje společnost tím, že se chce bránit, pokud bude napaden. Dívka sdělila, že sprej obdržela od dvou mladíků, kteří ji ochránili před bandou jiných mladíků, jimž přišla dívka jako zajímavý objekt k sexuálnímu obtěžování. Přihlédnutí do statistik stoupajícího sexuálního násilí v ulicích Švédska dává tamní jurisdikci zcela za pravdu. Bránit se je prostě špatně, protože počet sexuálního násilí ve švédských ulicích už je tak obrovský, že se pomalu stává normou.

Jediný normální je Singapur

Tak v Singapuru zakázali reklamu na slazené nápoje. Boj proti cukrovce a obezitě a vůbec, že. Ale jelikož je cukr ve větších, než malých dávkách, zdraví prospěšný podobně, jako kouření, bylo by možná daleko vhodnější uvažovat, nejen v Singapuru, nad brutálním zdaněním podobného zboží. A neskončit jen u limonád, ale natáhnout to i u cukrovinek všeho druhu. Cukr je z hlediska přírody a jejích cyklů odměna. A odměňovat se nemusíme hodinu co hodinu. Ono většinou není vůbec za co. Ač nepřítel vyššího danění, u cukrovinek bych byl pro všemi deseti.

Lingvistický dovětek: Máme-li puťku, tak jejím protějškem je logicky putin.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace