Svět se zbláznil, ale jinak dobrý, prášky na hlavu stále bereme, děkujeme za optání. Týden Štěpána Chába
27.10.2019
Foto: www.rachelmckinnon.com (stejně jako níže v textu)
Popisek: Transgender Rachel McKinnon (dál od fotografa). Tělesná konstrukce na první pohled mohutnější, než jakou má jeho soupeřka, přesto je na ženských závodech a stal se světovou šampionkou
FOTO Výběr těch nejšťavnatějších zpráv z uplynulého týdne, které by neměly zůstat zapomenuté v záplavě informací i dezinformací, které nám sem Putin (a další mediální domy) naházel.
Rachel McKinnon, transgender cyklista, který závodí v ženských závodech, zase vyhrál první místo a už zase přepisuje chápání sportu jako takového. Sám k tomu řekl: „Kolo není genderově předpojaté.“ Podle olympijského výboru má McKinnon díky hormonální léčbě testosteron skutečně na ženské hladině, tedy v mizivých stopách, a je tedy ženou. Což si očividně nemyslí jeho soupeřka, která skončila na druhém místě. Ta jej totiž po závodu odmítla obejmout kolem pasu, což je na stupínku vítězů zvykem. McKinnon ji obvinil z nesportovního chování a na jeho soupeřku tak nejspíš čeká postih.
Rachel McKinnon se celý život tělesně vyvíjel jako muž, má tedy nutně rozložitější postavu, mohutnější svaly. Teprve v okamžiku, kdy mu došlo, že není mužem, ale ženou, začal snižovat medicínsky hladinu testosteronu. Jeho tělo ovšem zůstalo vyvinuté v mužských standardech. Je to tedy očividná výhoda pro to, aby vyhrál všechny cyklistické závody, na kterých se ukáže. Jen pro srovnání světové rekordy ve sportu. Závod v běhu na 100 metrů – muži 9,58 vteřiny, ženy 10,49 vteřiny; hodinový běh – muži 28 285 metrů, ženy 18 517 metrů; skok do výšky – muži 245 centimetrů, ženy 209 centimetrů; hod oštěpem – muži 98,48 metrů, ženy 72,28 metrů (u obou světové rekordy drží čeští sportovci Jakub Železný a Barbora Špotáková). Ve srovnávání můžeme pokračovat donekonečna a vždy dojdeme k tomu, že muži jsou prostě silnější, rychlejší. Proto se každá disciplína rozděluje na mužské a ženské závody. Kdyby to tak nebylo, ženy by si prostě ani neškrtly. K soudu za to můžeme poslat přírodu za vytvoření genderu jako sociálního konstruktu. A pak si můžeme skočit do lékárny pro nějaká silná farmaka na hlavu.

Co by člověk neudělal pro prachy, že jo. Ve vrcholovém sportu se jich točí neuvěřitelné množství. A naše Rachel je nyní šampionkou. Pro to se vyplatí zlikvidovat pár principů
Končí to u Rachel McKinnon? Ani vzdáleně. Jassica Platt, hokej v kanadském Torontu. Tiffany Abreu, volejbal v Brazílii. Falon Fox, MMA v USA. Gabrielle Ludwig, basketbal v USA. Gavin Hubbard, vzpírání v Austrálii (přepsal několik rekordů v ženském vzpírání). Muži, kteří se hlásí k ženskému pohlaví a drtí ženský sport. Je jich samozřejmě víc, ale pro ilustraci stačí.
Vždycky ‘olvejs‘
Jistě jste zaznamenali krok společnosti vyrábějící ženské hygienické vložky Allways, která na nátlak genderových aktivistů odstranila z obalu symbol Venuše, tedy symbol ženského pohlaví, protože nemenstruují pouze ženy, ale i další genderové sociální konstrukty. Hned jsem si řekl – konečně, konečně. Můj strýček totiž kdysi závodně seskakoval padákem. Jednou mu při tréninku prasklo cosi v řitním otvoru, musel pak týden nosit vložky. Konečně tedy výrobce zohlednil i mého strýčka a jeho chvilkovou potřebu. Jen bych měl asi nevhodnou poznámku – nebylo by o dost prospěšnější a smysluplnější řešit palčivější problémy? Ročně dojde k desítkám tisíc ženských obřízek, což počtem předčí o desítky tisíc ty, kteří menstruují a nejsou ženami. Není tohle volné pole pro urputný boj za něčí práva? Protože ženská obřízka se přeci jenom dotýká mnohem větší skupiny lidí.

Ve Švédsku kriminalita utěšeně narůstá, je tedy potřeba začít trestat kriminálníky... třeba dívku, co nosila v kabelce pepřový sprej
Švédské nedovolené ozbrojování
Mladá dívka, která ani nepřesáhla věk plnoletosti, byla odsouzena ve Švédsku za držení pepřového spreje k uhrazení pokuty 3 500,-. Švédské jurisdikci se tak podařilo ochránit celou zemi a všechny její obyvatele před kriminálníkem, který ohrožuje společnost tím, že se chce bránit, pokud bude napaden. Dívka sdělila, že sprej obdržela od dvou mladíků, kteří ji ochránili před bandou jiných mladíků, jimž přišla dívka jako zajímavý objekt k sexuálnímu obtěžování. Přihlédnutí do statistik stoupajícího sexuálního násilí v ulicích Švédska dává tamní jurisdikci zcela za pravdu. Bránit se je prostě špatně, protože počet sexuálního násilí ve švédských ulicích už je tak obrovský, že se pomalu stává normou.
Jediný normální je Singapur
Tak v Singapuru zakázali reklamu na slazené nápoje. Boj proti cukrovce a obezitě a vůbec, že. Ale jelikož je cukr ve větších, než malých dávkách, zdraví prospěšný podobně, jako kouření, bylo by možná daleko vhodnější uvažovat, nejen v Singapuru, nad brutálním zdaněním podobného zboží. A neskončit jen u limonád, ale natáhnout to i u cukrovinek všeho druhu. Cukr je z hlediska přírody a jejích cyklů odměna. A odměňovat se nemusíme hodinu co hodinu. Ono většinou není vůbec za co. Ač nepřítel vyššího danění, u cukrovinek bych byl pro všemi deseti.
Lingvistický dovětek: Máme-li puťku, tak jejím protějškem je logicky putin.

Vložil: Štěpán Cháb