Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Otevřený dopis turecké ambasádě v Praze. Zn. Prosím, tlumočit vůdci. Komentář Štěpána Chába

komentář 16.10.2019
Otevřený dopis turecké ambasádě v Praze. Zn. Prosím, tlumočit vůdci. Komentář Štěpána Chába

Foto: Twitter / ITCT

Popisek: Znásilněná a ubitá kurdská politička Hevrin Khalaf

Předrazí Turci, emancipujte se. Překročte svůj stín. Dostaňte se u svého myšlení daleko za rok 571, kdy se narodil ten váš pokřivený prorok zkázy Mohamed. Je rok 2019 a vy jste se už zase stali vrahy. Ne vojáky, ale vrahy. V roce 2019 bychom měli všichni tak nějak přirozeně tíhnout k moudrosti. Stejně jako jsme k ní měli tíhnout v roce 1938. Stejně jako jsme k ní měli tíhnout celou historii. Ale vám se to zase nepovedlo. Zase jste za hlupáky, násilníky, za tupce, za to primitivní v člověku a jeho dějinách. Ale teď? Proč? Zabíjet lidi? Ničit? Okupovat cizí území? Jaký je v tom smysl? Vždyť, sakra, žijeme v době, kdy už to není potřeba.

Předrahý Turku, tvoji žoldáci znásilnili a k smrti utloukli kurdskou političku, které bylo pouhých 35 let a tys to komentoval rozjásaně: „Teroristická skupina utrpěla těžkou ránu. Chalafová byla neutralizována v úspěšné operaci.” Opravdu je znásilnění bezbranné ženy a její ubití úspěšná operace? Skutečně ano? Zasadil jsi tvrdý úder, Turku? Ubil jsi ženu, ubil jsi člověka, který s tebou nesouhlasil? Víš, Turku, mě sousedi také občas štvou, ale bohdá by mě nenapadlo, že bych nastalou situaci řešil znásilněním a ubitím sousedky. Spíš se potkám se sousedem u piva a prostě si dáme panáka na klidnější budoucnost. Není důvod se prát, proto jsme byli obdařeni rozumem, který dokáže argumentovat, který umí ustoupit, domluvit se, jednat a snažit se o smírné řešení. Proč, Turku, nezajdeš s Kurdy na pivo? Proč si nedáte panáka? Proč s nimi nejednáš jinak, než jako stvůra, která právě vylezla z pekla, instrukce od ďábla ještě čerstvé?

To je ta krásná žena z titulní fotografie, poté, co ji znásilnili a ubili k smrti. A pak se s tím pochlubili na sociálních sítích... „Pětatřicetiletá kurdská politička Hevrin Chalaf byla v neděli brutálně zavražděna na cestě z Rakky do Kámišlí během turecké ofenzivy. Povstalci bojující na straně Turků ji vyvlekli z auta, znásilnili a ukamenovali. Její řidič a další civilisté byli zastřeleni. Vrazi si masakr natočili na mobilní telefony a videa rozšířili na internetu. Na záběrech je ležící a umírající Chalafová, na jejímž těle drží nohu ozbrojenec, který říká: „Tohle je tělo prasete.” Podle nepotvrzených zpráv byla následně připravena o hlavu," přidal upřesňující koment Hate Free Culture. Foto Twitter / ITCT

České obyvatelstvo je většinou značně apatické ke světovému dění. Máloco jej zdvihne z jeho klidu. Ale vezmi si, milý Turku, že dokonce i v Jihlavě a Třebíči dnes proběhnou proti tvému válečnému dobrodružství protesty. Je mi jasné, že v tvém vládním listu Yenisafak ztuha budou řešit naši Jihlavu s Třebíčí a těch několik desítek lidí, kteří tam přijdou na náměstí řvát, že jsi prase a stvůra a netvor. Ale přeci jenom, koukni na to z jiného úhlu – už i v Jihlavě a Třebíči jsou lidé, kteří tebou nepokrytě pohrdají a označují tě výše uvedenými přízvisky. A to už je k zamyšlení. Protože jakmile se do akce zapojí i Jihlava s Třebíčí, můžeš z toho vyvodit, že o tvé kujebácké duši a zlu, které ji rozežírá, ví celý svět.

Její vrazi si dali ale pozor, aby jim nebylo vidět do obličeje... Foto Twitter / ITCT 

Právě píšeš, předrahý Turku, dějiny, ale píšeš je lidskou krví a ty jsi tady za toho zlého. A už to nikdy neodčiníš. Koukni na Němce. Řekne se Němec a každému hned na mysli vytane Hitler, genocida, holokaust, nesmyslné prolévání krve. Budeš na tom podobně. Znásilnění a ubití bezbranné ženy není úspěšná válečná operace, drahý Turku, je to zásek do běhu dějin, kde ty budeš figurovat jako karikatura člověka a jeho rozumu. Budeš tam vykreslený jako primitiv, tupec s kyjem. Nejsem si až tak jistý, jestli by právě tohle měl být cíl tvého snažení. Osvoboď se, Turku, osvoboď se a přestaň být čuně.

Rozstřílené auto političky. Řidiče pochopitelně zabili také... Erdogane, jejich krev je na tvých rukou! Foto Twitter / ITCT

A pokud setrváš na své primitivní úrovni, nejde jinak, než znovuoživit slova Kláry Samkové, která tvého velvyslance před pár lety přišla podpořit vážně míněnou kletbou: „Proklínám vás, proklínám vás, proklínám vás. Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti.“ Tímto se ke klatbě připojuji a dodávám – nechť ti na smrtelném loži povolí řitní svěrače, abys ten odchod do pekla měl jak se patří okořeněný.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace