Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Otevřený dopis turecké ambasádě v Praze. Zn. Prosím, tlumočit vůdci. Komentář Štěpána Chába

komentář 16.10.2019
Otevřený dopis turecké ambasádě v Praze. Zn. Prosím, tlumočit vůdci. Komentář Štěpána Chába

Foto: Twitter / ITCT

Popisek: Znásilněná a ubitá kurdská politička Hevrin Khalaf

Předrazí Turci, emancipujte se. Překročte svůj stín. Dostaňte se u svého myšlení daleko za rok 571, kdy se narodil ten váš pokřivený prorok zkázy Mohamed. Je rok 2019 a vy jste se už zase stali vrahy. Ne vojáky, ale vrahy. V roce 2019 bychom měli všichni tak nějak přirozeně tíhnout k moudrosti. Stejně jako jsme k ní měli tíhnout v roce 1938. Stejně jako jsme k ní měli tíhnout celou historii. Ale vám se to zase nepovedlo. Zase jste za hlupáky, násilníky, za tupce, za to primitivní v člověku a jeho dějinách. Ale teď? Proč? Zabíjet lidi? Ničit? Okupovat cizí území? Jaký je v tom smysl? Vždyť, sakra, žijeme v době, kdy už to není potřeba.

Předrahý Turku, tvoji žoldáci znásilnili a k smrti utloukli kurdskou političku, které bylo pouhých 35 let a tys to komentoval rozjásaně: „Teroristická skupina utrpěla těžkou ránu. Chalafová byla neutralizována v úspěšné operaci.” Opravdu je znásilnění bezbranné ženy a její ubití úspěšná operace? Skutečně ano? Zasadil jsi tvrdý úder, Turku? Ubil jsi ženu, ubil jsi člověka, který s tebou nesouhlasil? Víš, Turku, mě sousedi také občas štvou, ale bohdá by mě nenapadlo, že bych nastalou situaci řešil znásilněním a ubitím sousedky. Spíš se potkám se sousedem u piva a prostě si dáme panáka na klidnější budoucnost. Není důvod se prát, proto jsme byli obdařeni rozumem, který dokáže argumentovat, který umí ustoupit, domluvit se, jednat a snažit se o smírné řešení. Proč, Turku, nezajdeš s Kurdy na pivo? Proč si nedáte panáka? Proč s nimi nejednáš jinak, než jako stvůra, která právě vylezla z pekla, instrukce od ďábla ještě čerstvé?

To je ta krásná žena z titulní fotografie, poté, co ji znásilnili a ubili k smrti. A pak se s tím pochlubili na sociálních sítích... „Pětatřicetiletá kurdská politička Hevrin Chalaf byla v neděli brutálně zavražděna na cestě z Rakky do Kámišlí během turecké ofenzivy. Povstalci bojující na straně Turků ji vyvlekli z auta, znásilnili a ukamenovali. Její řidič a další civilisté byli zastřeleni. Vrazi si masakr natočili na mobilní telefony a videa rozšířili na internetu. Na záběrech je ležící a umírající Chalafová, na jejímž těle drží nohu ozbrojenec, který říká: „Tohle je tělo prasete.” Podle nepotvrzených zpráv byla následně připravena o hlavu," přidal upřesňující koment Hate Free Culture. Foto Twitter / ITCT

České obyvatelstvo je většinou značně apatické ke světovému dění. Máloco jej zdvihne z jeho klidu. Ale vezmi si, milý Turku, že dokonce i v Jihlavě a Třebíči dnes proběhnou proti tvému válečnému dobrodružství protesty. Je mi jasné, že v tvém vládním listu Yenisafak ztuha budou řešit naši Jihlavu s Třebíčí a těch několik desítek lidí, kteří tam přijdou na náměstí řvát, že jsi prase a stvůra a netvor. Ale přeci jenom, koukni na to z jiného úhlu – už i v Jihlavě a Třebíči jsou lidé, kteří tebou nepokrytě pohrdají a označují tě výše uvedenými přízvisky. A to už je k zamyšlení. Protože jakmile se do akce zapojí i Jihlava s Třebíčí, můžeš z toho vyvodit, že o tvé kujebácké duši a zlu, které ji rozežírá, ví celý svět.

Její vrazi si dali ale pozor, aby jim nebylo vidět do obličeje... Foto Twitter / ITCT 

Právě píšeš, předrahý Turku, dějiny, ale píšeš je lidskou krví a ty jsi tady za toho zlého. A už to nikdy neodčiníš. Koukni na Němce. Řekne se Němec a každému hned na mysli vytane Hitler, genocida, holokaust, nesmyslné prolévání krve. Budeš na tom podobně. Znásilnění a ubití bezbranné ženy není úspěšná válečná operace, drahý Turku, je to zásek do běhu dějin, kde ty budeš figurovat jako karikatura člověka a jeho rozumu. Budeš tam vykreslený jako primitiv, tupec s kyjem. Nejsem si až tak jistý, jestli by právě tohle měl být cíl tvého snažení. Osvoboď se, Turku, osvoboď se a přestaň být čuně.

Rozstřílené auto političky. Řidiče pochopitelně zabili také... Erdogane, jejich krev je na tvých rukou! Foto Twitter / ITCT

A pokud setrváš na své primitivní úrovni, nejde jinak, než znovuoživit slova Kláry Samkové, která tvého velvyslance před pár lety přišla podpořit vážně míněnou kletbou: „Proklínám vás, proklínám vás, proklínám vás. Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti.“ Tímto se ke klatbě připojuji a dodávám – nechť ti na smrtelném loži povolí řitní svěrače, abys ten odchod do pekla měl jak se patří okořeněný.

 

Vložil: Štěpán Cháb