Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak Itálie konečně dostala rozum a nadhodila zase téma uprchlických kvót. Týden Štěpána Chába

15.09.2019
Tak Itálie konečně dostala rozum a nadhodila zase téma uprchlických kvót. Týden Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Italský premiér Giuseppe Conte a Angela Merkelová. Bude polibek humanity?

VIDEO Výběr těch nejšťavnatějších zpráv z uplynulého týdne, které by neměly zůstat zapomenuté v záplavě informací i dezinformací, které nám sem Putin (a další mediální domy) naházel.

Ledva se v Itálii zbavili ve vládě Mattea Salviniho a jeho strany Liga, spojil se odstoupivší premiér Giuseppe Conte se svými politickými rivaly a nechal se opět delegovat na premiéra Itálie. Pár dní na to v Bruselu oznámil, že znovu otevře italské přístavy neziskovým organizacím, které do Evropy převážejí z větší části ekonomické imigranty a předstírají u toho, že se jedná o čirý akt lásky a že tvrdě vyžaduje, aby se zase rozjela vymahačská akce s uprchlickými kvótami. Je fascinující, že jeden Giuseppe dokáže zase nacpat mezi země EU klín a pomalu dosáhnout toho, aby se tu nakrkli už ale úplně všichni.

Přičemž na hlavu České republiky, Maďarska a Polska se hází, že klín zarážíme svým odmítáním ekonomických imigrantů my. Že jsme příliš rasističtí, xenofobní a že za to může z části naše neblahá zkušennost s bolševikem, kvůli které jsme nestihli dorůst. A já vám nevím, ona ta hladina rasismu a xenofobie je po celém světě prakticky na stejné úrovni a to napříč rasami. U imigrantů ani tak nevadí barva kůže, jako spíše naprostá a nezvladatelná nepřizpůsobivost, absurdní násilí, obchod s drogami, cizí kultura, která má pocit, že přijela do Evropy dělat odboj proti místní kultuře a vytváří tak separovanou druhou společnost uvnitř společnosti.

Na Západě lidé nejsou tiše šťastní z toho, že jim jejich domovy zaplavuje cizí agresivní kultura, viz komentáře pod turistickým videem o Plzni. Němec prochází s kamerou v ruce Plzeň a pěkně o ní povídá. Pod videem desítky komentářů typu – ti Češi se mají, nemusí se bát permanentně o život, nemusí se ohlížet přes rameno, jestli je někdo nejde zabít nebo přizabít, o Plzni mluví jako o ráji, o tradicích, přejí nám, abychom odolali tlaku EU a prostě si sem muslimy a imigranty za žádnou cenu nepouštěli. Z komentářů rozhodně nesálala radost a štěstí, ale svého druhu závist, že si ještě můžeme žít v klidu a míru. Jak dlouho ještě, když Giuseppe Conte zase nastolil otázku kvót?

#MeToo si vyjelo do absurdit

Vaganské transfeministky (nebo veganští transfeministi, Bůh ví co je správně) vnikli/y do výběhu se slepicemi a oddělili/y kohouty od slepic. A že prý slepice nedaly souhlas s oplodněním, proto ve výběhu kohouti nemají co dělat. Jsou to násilníci, kteří na slepici prostě naskočí, zaseknou do nich pařáty, zobanem si je chytí za peří na hlavě a plodí jako smyslů zbavení. A to v moderní době nesmíme a ani nedopustíme. Znásilnění, brutální, nehumánní a nepřijatelné. Je to skutečně těžké, když se potenciálně inteligentní tvor, jakým je člověk, vcítí do zvířete bez jakéhokoliv potenciálu, a začne se cítit jako ta slepice. Holt, pokrok nezastavíme.

Neekologickým chováním za ekologii

Ukázka obzvláště komické formy ekologie proběhla v rakouském Klagenfurtu, kde tamní ‘umělec‘ nechal těžkou technikou vyrvat stromy i s kořeny a následně je ‘zasadil‘ na fotbalové hřiště tamního stadionu. A že prý je to boj za klima a za udržitelnost a za další často skloňovaná klišé ekologického aktivismu. Teď otázka – jak moc ekologicky smýšlející bylo vyrvat stromy z jejich místa, převést je na na stadion, vystavit je a pak je po dvou měsících zase vyrvat a zasadit? Kolik z nich to nepřežije? Kolik se propálilo nafty? Jaký konkrétní přínos, kromě zduřelé pýchy umělce, to má?

Demolicí celých ulic za sociální smír

V ústeckých Předlicích byla ulice Na nivách s převážně romským obyvatelstvem. V roce 2008 v ulici začala působit Agentura pro sociální začleňování. Cílem Agentury pro sociální začleňování bylo působit pozitivně v vyčleněných oblastech, koordinovat činnost místních úřadů a dosíci toho, aby problém ve vyloučených oblastech přestal existovat. No, setkali jsme se se stoprocentní úspěšností. Po deseti letech působení agentury město Ústí nad Labem nechalo za 8 milionů korun celou sociálně vyloučenou lokalitu srovnat se zemí. Tím v této oblasti přestaly problémy, protože už se nemají kde dít. Na nivách přestaly, přesunuly se jinam. A tam agentura bude mít zase klid na práci.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace