Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak Itálie konečně dostala rozum a nadhodila zase téma uprchlických kvót. Týden Štěpána Chába

15.09.2019
Tak Itálie konečně dostala rozum a nadhodila zase téma uprchlických kvót. Týden Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Italský premiér Giuseppe Conte a Angela Merkelová. Bude polibek humanity?

VIDEO Výběr těch nejšťavnatějších zpráv z uplynulého týdne, které by neměly zůstat zapomenuté v záplavě informací i dezinformací, které nám sem Putin (a další mediální domy) naházel.

Ledva se v Itálii zbavili ve vládě Mattea Salviniho a jeho strany Liga, spojil se odstoupivší premiér Giuseppe Conte se svými politickými rivaly a nechal se opět delegovat na premiéra Itálie. Pár dní na to v Bruselu oznámil, že znovu otevře italské přístavy neziskovým organizacím, které do Evropy převážejí z větší části ekonomické imigranty a předstírají u toho, že se jedná o čirý akt lásky a že tvrdě vyžaduje, aby se zase rozjela vymahačská akce s uprchlickými kvótami. Je fascinující, že jeden Giuseppe dokáže zase nacpat mezi země EU klín a pomalu dosáhnout toho, aby se tu nakrkli už ale úplně všichni.

Přičemž na hlavu České republiky, Maďarska a Polska se hází, že klín zarážíme svým odmítáním ekonomických imigrantů my. Že jsme příliš rasističtí, xenofobní a že za to může z části naše neblahá zkušennost s bolševikem, kvůli které jsme nestihli dorůst. A já vám nevím, ona ta hladina rasismu a xenofobie je po celém světě prakticky na stejné úrovni a to napříč rasami. U imigrantů ani tak nevadí barva kůže, jako spíše naprostá a nezvladatelná nepřizpůsobivost, absurdní násilí, obchod s drogami, cizí kultura, která má pocit, že přijela do Evropy dělat odboj proti místní kultuře a vytváří tak separovanou druhou společnost uvnitř společnosti.

Na Západě lidé nejsou tiše šťastní z toho, že jim jejich domovy zaplavuje cizí agresivní kultura, viz komentáře pod turistickým videem o Plzni. Němec prochází s kamerou v ruce Plzeň a pěkně o ní povídá. Pod videem desítky komentářů typu – ti Češi se mají, nemusí se bát permanentně o život, nemusí se ohlížet přes rameno, jestli je někdo nejde zabít nebo přizabít, o Plzni mluví jako o ráji, o tradicích, přejí nám, abychom odolali tlaku EU a prostě si sem muslimy a imigranty za žádnou cenu nepouštěli. Z komentářů rozhodně nesálala radost a štěstí, ale svého druhu závist, že si ještě můžeme žít v klidu a míru. Jak dlouho ještě, když Giuseppe Conte zase nastolil otázku kvót?

#MeToo si vyjelo do absurdit

Vaganské transfeministky (nebo veganští transfeministi, Bůh ví co je správně) vnikli/y do výběhu se slepicemi a oddělili/y kohouty od slepic. A že prý slepice nedaly souhlas s oplodněním, proto ve výběhu kohouti nemají co dělat. Jsou to násilníci, kteří na slepici prostě naskočí, zaseknou do nich pařáty, zobanem si je chytí za peří na hlavě a plodí jako smyslů zbavení. A to v moderní době nesmíme a ani nedopustíme. Znásilnění, brutální, nehumánní a nepřijatelné. Je to skutečně těžké, když se potenciálně inteligentní tvor, jakým je člověk, vcítí do zvířete bez jakéhokoliv potenciálu, a začne se cítit jako ta slepice. Holt, pokrok nezastavíme.

Neekologickým chováním za ekologii

Ukázka obzvláště komické formy ekologie proběhla v rakouském Klagenfurtu, kde tamní ‘umělec‘ nechal těžkou technikou vyrvat stromy i s kořeny a následně je ‘zasadil‘ na fotbalové hřiště tamního stadionu. A že prý je to boj za klima a za udržitelnost a za další často skloňovaná klišé ekologického aktivismu. Teď otázka – jak moc ekologicky smýšlející bylo vyrvat stromy z jejich místa, převést je na na stadion, vystavit je a pak je po dvou měsících zase vyrvat a zasadit? Kolik z nich to nepřežije? Kolik se propálilo nafty? Jaký konkrétní přínos, kromě zduřelé pýchy umělce, to má?

Demolicí celých ulic za sociální smír

V ústeckých Předlicích byla ulice Na nivách s převážně romským obyvatelstvem. V roce 2008 v ulici začala působit Agentura pro sociální začleňování. Cílem Agentury pro sociální začleňování bylo působit pozitivně v vyčleněných oblastech, koordinovat činnost místních úřadů a dosíci toho, aby problém ve vyloučených oblastech přestal existovat. No, setkali jsme se se stoprocentní úspěšností. Po deseti letech působení agentury město Ústí nad Labem nechalo za 8 milionů korun celou sociálně vyloučenou lokalitu srovnat se zemí. Tím v této oblasti přestaly problémy, protože už se nemají kde dít. Na nivách přestaly, přesunuly se jinam. A tam agentura bude mít zase klid na práci.

 

Vložil: Štěpán Cháb