Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bipolární porucha bipolárního světa pohlaví. Komentář Štěpána Chába

komentář 05.09.2019
Bipolární porucha bipolárního světa pohlaví. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Nový Matrix?

Naše šéfredaktorka mi nedávno přeposlala odkaz na průzkum společnosti D-link, jehož výsledkem bylo křiklavé prohlášení, cituji: „Evropské ženy se ujímají vlády nad rodinnou technologií a elektronikou.“ V útrobách zprávy pak stálo, že z 55 % velení nad elektronikou domácností přebírají ženy.

Jako příklad, vlastně jediný a nejdůležitější, uvedla společnost D-link použití chytrých reproduktorů s hlasovým asistentem. Víte co, taková ta věc, která vám leží v obýváku a vy jí řeknete – Siri, jaké je počasí v Istanbulu – a ta věc vám promptně odpoví, že v Istanbulu je příjemné teploučko… což vám na náladě nepřidá, protože za vaším oknem je k vidění jen slota a nečas.

Instalace chytrého reproduktoru

Je vhodné se v této souvislosti podívat na složitý instalační proces u tohoto chytrého reproduktoru s hlasovým asistentem. K instalaci potřebujete ruce, zástrčku se střídavým proudem a prostor, na který si malého šmíráka položíte. Zapojíte šmíráka do zástrčky se střídavým proudem, počkáte, až si načte wifi signál… a zeptáte se ho na počasí v Istanbulu. Toliko instalace hodná inženýra. A ano, pokud toto začneme považovat za technickou dovednost, mohu s klidným srdcem konstatovat, že můj šestiletý harant začíná v technice dominovat domácnosti, protože si umí elektronické piánko sám připojit do elektrické sítě, dokáže jej zapnout a dokonce na něm i mění zvuky. Což je, v porovnání se zapnutím chytrého reproduktoru, technická vysoká.

Trocha toho násilí

Všichni víme, že muži jsou neskutečně násilná, hloupá a neschopná stvoření. Pokud se večer stane, že muž, už zase, bije do krve celou rodinu, srazí u toho i chytrý reproduktor s hlasovým asistentem. A teď, když se vášně uklidní, stojí žena před problémem. Rozbitý šmírák. Vezme do ruky šroubovák? Nevezme. Zavolá kamarádce, že by si mohly dát spicha nad rozbitým šmírákem a opravit ho? Nezavolá. Pošle reproduktor do opravny společnosti D-Link, která podobné reproduktory s odposlouchávacím zařízením propojuje v domácnostech s dalšími odposlouchávacími, monitorovacími a automatizovanými systémy a zároveň se snaží podchytit k technice tradičně skeptickou část společnosti, tedy ženy, křiklavým PR ‘výzkumem‘ a dodat jim tak odvahy zařadit se mezi další progresivní ženy, které umí dát šňůru do zástrčky se střídavým proudem a počkat na načtení wifiny. Tam, v opravně, kterou má nejspíš společnost D-link smluvně zavázanou, se pak permoníci, většinou špatně placení technici mužského pohlaví, nad rozbitým reproduktorem skloní a opraví ho.

Role se musí obracet, to ví už i malý Jarda z Horní Dolní

Trendem se stává mužský make-up. Napište si na YouTube ‘male make-up‘. Užasnete nad tím, jak kreativně jde zacházet s mizejícím testosteronem. K nám to ještě nedorazilo, na Západě už je to trendy. Progresivistické lpění na nepohlavnosti dětí, které se už prakticky od plínek mohou rozhodovat o tom, jestli budou holčička nebo chlapeček, líčící se malí kluci. Frontální útok probíhá z hollywoodské produkce, kde muž je většinou neschopný outsider a žena nová forma terminátora (zrovna včera jsem měl to štěstí vidět film ‘My‘, četl jsem recenze plné superlativů, koukl jsem se. Muž jako chlupatá neschopná hračka, která dělá ramena, ale je slabá. Žena jako rozhodná, budující a tvůrčí bytost. Nejkřiklavěji to zaznělo v okamžiku, kdy muž v krizové situaci oznámil že ne, načež mu žena odvětila – ty drž hubu, ty už o ničem rozhodovat nebudeš. Muž celý film neschopně prokulhal, myslel jen na to jedno, zdržoval, překážel, činil velmi špatná rozhodnutí, nebyl empatický, ale zase byl nadmíru buranský a stereotypně maskulinní. Jeden příklad za všechny… a že jich je).

Zároveň jsme byli, a stále jsme, svědky kampaně #MeToo, která dává mezi muže a ženy v podstatě nepřekonatelnou bariéru, ve Švédsku uzákonili povinný písemný souhlas před souloží, bez informovaného souhlasu s podpisem pod lejstrem se bude jednat o znásilnění (a že kolovaly vtipy o tom, jak se bude stát montovat lidem i do milostného života a přišly nám tak vtipně absurdní, teď jsou realitou), nekončící jednání o Istanbulské úmluvě, která stanoví neziskovou nadnárodní korporaci, která na sebe zčásti vezme roli norského Barnevernetu, jen s tím rozdílem, že nebude působit jen v Norsku, ale po celé Evropě, kvóty na ženy v politice, ve vedení společností, ve vědě, strhávání soch význačných mužů minulosti, přejmenovávání obrazů v galeriích podle nových pravidel korektnosti, zakazování výstav aktů, genderismus dovedený do hrozivých absurdit. Mohl bych pokračovat donekonečna. Role musí být přeházené, to ví už i malý Jarda z Horní Dolní.

Prodejně tendenční výzkum společnosti D-link nemění nic na řešení situace, kdy kape kohoutek v koupelně (to je ta běžná technologie domácností). Žena řekne muži, že kape kohoutek, ať to opraví. Pokud si muž věří, začne kohoutek opravovat svépomocí, pokud si nevěří, pošle si pro jiného muže, který si věří natolik, že ten kohoutek opraví. Žena zatím může společně s D-link předstírat vyšší technickou při zvídavých dotazech na počasí v Istanbulu. Čímž v žádném případě neútočím na roli ženy ve společnosti nebo na její technickou zdatnost, útočím tím na tendenční a manipulativní ‘výzkum‘ společnosti D-link, která z žen udělala div ne nadšené opraváře proudových letadel, aby z ní nakonec vylezlo, že ženy jsou vlastně technicky na výši jen potud, pokud umí zastrčit šňůru do elektrické zásuvky.

P. S. Řka to, zároveň doznávám, že neumím opravit prakticky ani ten kapající kohoutek, že jsem byl dva roky na mateřské a přebalit dítě umím s grácií profesionála.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace