Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Meghan Merkle je trnem v oku královně. Utrum má už i se šperky. Sobota Pavla Přeučila

24.08.2019
Meghan Merkle je trnem v oku královně. Utrum má už i se šperky. Sobota Pavla Přeučila

Foto: Facebook

Popisek: Meghan se při svatbě jevila jako nový vítr do zatuchlé královské rodiny. Vítr to rozhodně je, jen jestli je svěží

Meghan je zejména ve Velké Británii, pověstné svým konzervativním a často i obdivným přístupem ke všem členům královské rodiny, stále středem pozornosti, zejména bulvárního tisku. Novináři sledují a komentují každý její krok a většinou to není pro novopečenou vévodkyni zrovna lichotivé. V poslední době zprávy o nevhodném chování Meghan na veřejnosti eskalují a ta pomalu, ale jistě, ztrácí i podporu veřejnosti. Na vině jsou nejen její problémy s přizpůsobením se královské etiketě, ale i rozmařilý život, a někdy i podivné manýry, které dává na odiv.

Od svatby Meghan Markle (38) a prince Harryho (34) uplynul už více než rok, ale pokud jde o zvládnutí tradičních regulí královské rodiny, se má Meghan ještě co učit. Pár se seznámil v roce 2016 a už asi po půldruhém roce oznámil Harry své zasnoubení. K velkolepé svatbě pak došlo v květnu 2018. V květnu 2019 se jim narodil syn Archie. Jakmile se Meghan stala právoplatnou členkou královské rodiny, začaly se rojit nejrůznější zvěsti o jejích přešlapech. Údajně byla zodpovědná za roztržku mezi princi Harrym a Williamem a mluví se také o jejích sporech s Kate, vévodkyní z Cambridge, manželkou prince Williama. Jejich roztržky dospěly až do bodu, kdy prý musela zasáhnout sama královna Alžběta a princ Charles.

Chtěla provonět 'smradlavou' kapli

Poprvé si to Meghan rozházela u veřejnosti během své svatby v kapli sv. Jiří ve Windsoru, kterou sledovaly miliony lidí na celém světě a která vypadala navenek jako dokonalá pohádka. Ve skutečnosti se ale za zdmi kaple odehrávalo malé drama. Jak se později provalilo, Meghan se nelíbil zápach uvnitř kaple a žádala, aby personál před obřadem i během něho rozstřikoval po kapli vůni z osvěžovačů vzduchu. Zaměstnanci královské rodiny se jí ale vzepřeli a zdvořile ji upozornili, že kaple je už od roku 1475 posvátným místem britské monarchie, na kterém se konají královské svatby a pohřby a nasazení nějakých rozstřikovačů by nebylo vhodné. Zároveň ji poučili, že nejde o zápach, ale takto voní všechny staré budovy.

Se služebnictvem moc dobře nevychází

Zdroje blízké rodině tvrdily, že Meghan má hodně velké problémy se přizpůsobit životu doslova pod mikroskopem. Není pochyb o tom, že příchod Meghan Markle do královské rodiny nebyl snadný. Od chvíle, kdy se provalil její vztah s Harrym, byla často z nejrůznějších důvodů napadána a nikdy se jí nepodařilo dosáhnout popularity Kate. V současnosti dosáhla na žebříčku popularity členů královském rodiny na samé dno.

Rok po svatbě. Foto Hellomagazine.com

Podle zasvěcených zdrojů se prý někdy chová jako zdivočelá a je zodpovědná za až příliš časté personální změny v blízkém kruhu zaměstnanců. Odešla její sekretářka, tajemnice, opustil ji i dlouholetý bodyguard. Nejnovější výměna se týkala před několika dny chůvy, kterou vyměnila během tří měsíců od narození Archieho už potřetí. Nová chůva je černá a zlé jazyky tvrdí, že ji Meghan přijala na truc, aby královskou rodinu obohatila o multikulturalismus. Nakonec je známo, že Meghan i Harry jsou velkými zastánci rasové a genderové rovnosti.

Na královské klenoty může zapomenout

Olej do ohně pak přilila bývalá Meghanina nejlepší kamarádka Ninaki Priddy, která při jednom rozhovoru prohlásila: „Meghan, kterou jsem znala, už neexistuje. Nyní musím říci, že Meghan se hodně změnila, je vypočítavá a s lidmi a vztahy nakládá tak, jak se jí zlíbí.“ Ve svých vzpomínkách také uvedla, že Meghan chtěla být vždy slavnou, proto se také dala na dráhu herečky. „Ona prostě milovala být středem pozornosti,“ dodává kamarádka.

O povaze novopečené vévodkyně svědčí i její často diskutovaná roztržka s královnou, ohledně nošení rodinných šperků, uložených v královské pokladnici. Ty proslavila zejména princezna Diana a v poslední době se s nimi ukazovala i Williamova manželka Kate. Když si chtěla některé z nich vypůjčit Meghan, tak narazila. Královna prý vydala zákaz jí tyto rodinné klenoty půjčovat. Zdroj blízký královské rodině uvedl, že: „Je na uvážení královny a jejích poradců, které položky z královské kolekce šperků si vybere, a které půjčí a také komu. Aspekty chování Meghan, včetně jejích požadavků před svatbou, vyvolaly vůči ní silný odpor uvnitř Buckinghamského paláce. Budu naprosto upřímný, sama královna byla některými požadavky Meghan, jako nového člena rodiny, ohromena.“ 

Sbírka klenotů, shromažďovaná více než 400 let a obsahující více než milion vzácných kousků, je v držení vládnoucího monarchy. Mnohé z nich se dědí, zatímco jiné jsou osobním majetkem královny.

V džínách už nikdy!

Zdá se, že anglické královně už dochází s Meghaninými manýry trpělivost a nyní vydala zákaz, aby ji snacha navštěvovala v děravých džínách. Vzkázala prý, až za ní Meghan s Harrym přijedou na zámek Balmoral, kde se nyní zdržuje, ať nechá džíny a sportovní boty doma. Nejspíše to souvisí s nejnovějším porušením královského protokolu během tenisového turnaje ve Wimbledonu, kam přišla Meghan právě v džínách.

Seděla přitom v části kurtu, vyhrazené pro významné osoby a kde se předpokládá jen předepsané oblečení. Na Meghan se snesla vlna kritiky a od pořadatelů se dočkala označení, jako ‘noční můra‘. Podle Anny Pasternakové, považované díky několika knihám o královské rodině, za expertku, se Meghan chová spíše jako hollywoodská ‘áčková‘ hvězda, která se musí za každou cenu nějak zviditelňovat.

O životním prostředí jen mluví

Vlna kritiky od Britů, kteří jsou jinak k členům královské rodiny velmi shovívaví, se snesla nejen na hlavu Meghan, ale i na hlavu Harryho v uplynulých dnech, kdy se provalilo, že během pouhých 11 dní absolvovali čtyři lety svým soukromým letadlem, což musí hradit britští daňoví poplatníci. Jejich výlety směřovaly na Ibizu, pak navštívili ve Francii Eltona Johna, přesunuli se do Nice a pak zpět do Anglie. Britové se rozčilují, že zatímco káží vodu, pijí víno. Navenek totiž bojují za čistší ekologický svět, chtějí mít jen dvě děti, aby nezatěžovali životní prostředí, ale jejich soukromé letadlo prý vyprodukuje 7x více emisí, než běžný let.

Přátelé jich mají plné zuby

Pro přátele Meghan a Harryho se stává tato dvojice prý v poslední době zcela nesnesitelná a mnozí už se s nimi odmítají scházet. Odnáší to zejména Harry, kterému vyčítají, že je zcela pod otěžemi Meghan a nejenže její manýry přehlíží, ale také je hájí. Na večírcích britské smetánky přestávají být vítáni, protože Meghan si chce zažitá pravidla etikety přizpůsobovat podle sebe.

Nebere prý přitom vůbec ohledy na to, že ona pravidla vždy určuje hostitel a to ať už se to týká zasedacího pořádku, výběru pohoštění či chování u stolu. Postupně se před nimi zavírají dveře předních londýnských salonů a na jejich párty už významní hosté také příliš nechodí. Podle britského bulvárního tisku sice ještě Meghan není černou ovcí královské rodiny, ale už k tomu nemá daleko.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace