Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na ´holčičky´ si zřídil Lolita express, teď je v base a svůj penis hodlá zachovat příštím generacím. Sobota Pavla Přeučila

10.08.2019
Na ´holčičky´ si zřídil Lolita express, teď je v base a svůj penis hodlá zachovat příštím generacím. Sobota Pavla Přeučila

Foto: Facebook

Popisek: Jeffrey Epstein v celé své kráse

Známý americký miliardář, finančník a také filantrop Jeffrey Epstein (66) už zase sedí ve vězení. Poprvé se dostal za mříže v roce 2008 poté, co bylo uzavřeno vyšetřování policie a FBI, které se týkalo jeho sexuálních aktivit. Epstein měl sexuálně zneužít desítky dívek, z nich řada byla nezletilých.

Všechno to vypuklo už v roce 2005, kdy jistá žena podala na policii v Palm Beach oznámení, že její nezletilá, 14letá dcera se stala obětí Epsteinových sexuálních choutek. Po dlouhém vyšetřování, během kterého se za delikventa bili ti nejlepší právníci, jaké v USA mají, byl odsouzen k 18 měsícům vězení, z nichž si odseděl 13 a to ještě ve fešáckém kriminále s televizí, otevřenými dveřmi u cely a častými vycházkami ven.

Vila a ostrov jako pelechy neřesti

V Epsteinově vile v Palm Beach, v jeho newyorském bytě a na jeho soukromém ostrově Little St. James se měly odehrávat orgie s desítkami dívek, které si nechal Epstein vozit nejen z USA, ale možná z celého světa. Jeho ‘komnaty‘ byly prošpikované kamerovým systémem a všechny sexuální hrátky si prý miliardář nahrával. V roce 2015 se profláklo, že Epsteinova sídla vlastně sloužila i jako luxusní bordely pro nejbohatší klientelu. Sexuální masáže a další služby nezletilých dívek prý pronajímal celebritám, které ve svých sídlech hostil a jeho klientela údajně sahala do nejvyšších pater americké politiky. Mezi jeho přáteli se uvádí Donald Trump a bývalý americký prezident Bill Clinton. Zatímco Trump jakékoliv přátelství s Epsteinem popírá, Clinton přiznal, že v jeho sídle několikrát pobýval, ale o nějakých sexuálních hrátkách neměl ani ponětí. Tomu ale po provalení jeho aféry, přezdívané Monicagate, málokdo věří.

Znovu do lochu

Letos, počátkem července, byl Epstein znovu zatčen a to v souvislosti s přívalem desítek nových obvinění ze sexuálního zneužívání nezletilých dívek a z obchodování se sexem. Pokud bude usvědčen, hrozí mu až 45 let vězení. Miliardář se hájí tím, že si vždy ověřoval, zda je dívkám už 18 let, ale hned se přihlásila jistá Jenifer Araozová, která dosvědčila, že když ji Epstein znásilnil v roce 2002, bylo jí teprve 15 let.

Epsteinovy dlouhé prsty dosáhly i k našim sousedům, jednu ze svých sexuálních otrokyň si totiž přivezl ze Slovenska. Jde prý o jistou Naďu Marcinkovou, kterou mylně označoval za svou jugoslávskou sexuální otrokyni. V té době jí nebylo ještě ani 18 let. Nutil ji k různým sprosťárnám, mimo jiné k lesbickému sexu s jinou dívkou. Marcinková byla jednou z dívek, které proti Epsteinovi v roce 2008 svědčily. Je to zajímavé, protože do té doby vystupovala jako jeho oficiální milenka a dokonce pilotka jeho soukromého Boeingu 727, přezdívaného ‘Lolita express‘.

Na ranči chtěl množírnu čisté rasy

Eugenikou, tedy vědou, zaměřenou na vylepšení genetického fondu lidí, se prý Epstein zabýval už více než 20 let. Do svých sídel zval přední vědce v tomto oboru, pořádal vědecké konference a mezi jejich účastníky byla i řada nositelů Nobelovy ceny. Několika vědcům se prý svěřil, že chce na svém ranči v Novém Mexiku oplodnit najednou 20 žen, aby do nich vložil se svým spermatem i rasově čistou DNA, jak řekl. O této myšlence diskutoval i na různých večírcích, konferencích a vědeckých shromážděních. Očekával, že tyto ženy mu porodí děti výjimečných schopností. Epsteina prý inspirovala spermabanka, nesoucí název Repository for Germinal Choice, která tvrdila, že nabízí sperma od nositelů Nobelovy ceny. Její činnost však byla ukončena v roce 1999.

Zmrazená hlava i s penisem

To však nebyla jediná podivnost, kterou se Epstein intenzivně zabýval. Mimo to se zajímal o kryogeniku, tedy zmrazování lidí a orgánů. I tady si zval vědce z příslušných oborů a pořádal vědecké konference. Měl utkvělou představu, že nejdůležitější části jeho těla, tedy hlava a penis, musí být zachovány pro příští generace. Co kdyby se někdy v budoucnosti náhodou přišlo na to, jak je oživit, že? Zajímavé je, že Epstein se sám považoval za vědce a před odborníky často zveličoval svůj intelekt a vědeckou zdatnost.

Mezi vrcholné osobnosti světové vědy, s nimiž se stýkal, byli například fyzici Stephen Hawking a nositel Nobelovy ceny Murray Gell-Mann, evoluční biolog Stephen Jay Gould, neurolog Oliver Sacks, molekulární inženýr George Church a další nobelista, teoretický fyzik Frank Wilczek. Jako první přišel se svým podezřením na podivné Epsteinovy záliby profesor Harwardské univerzity, psycholog Steven Pinker. Jeho neustále vyptávání na eugeniku a kryogeniku během nekonečných dýchánků u kávy mu prý začalo být divné.

Pokus o sebevraždu, nebo útok?

Nyní tedy sedí miliardář ve vězení a čeká na svůj soud. I když má znovu tu nejlepší skvadru advokátů, kteří se dají sehnat, nepodařilo se mu dosáhnout propuštění na kauci a to nabízeli advokáti soudci Richardu M. Bermanovi 600 milionů dolarů, aby mohl čekat na proces ve svém newyorském sídle. Soudce to 18. července zamítl s tím, že by Epstein představoval na svobodě vážné riziko pro společnost a také by mohl vzít ze Spojených států roha. 23. července, za svítání, byl nalezen ve své cele v bezvědomí a se zraněním na krku. Padlo podezření, že se pokusil o sebevraždu, ale lékař nevyloučil, že zranění by mohlo být i následkem útoku spoluvězně. Tím je jistý Nicholas Tartaglione, obviněný ze čtyř vražd. Ten ale popírá, že by miliardáře napadl a sám Epstein uvedl, že si vůbec na nic nevzpomíná.

Poznámka redakce, 18.00: Jeffrey Epstein dnes spáchal ve vězení sebevraždu oběšením.

 

Vložil: Pavel Přeučil