Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Německo se chová nelogicky. Bojí se, opevňuje se. A přitom otevírá náruč. Komentář Štěpána Chába

komentář 22.07.2019
Německo se chová nelogicky. Bojí se, opevňuje se. A přitom otevírá náruč. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Německá vlajka, hezky za drátem

Kolem Říšského sněmu v Berlíně, v sídle německé vlády, vybudují Němci příkop. Půl třetího metru hluboký a deset metrů široký. K němu přibude také návštěvnické centrum opodál příkopu za 3,8 miliardy korun. Tam bude bezpečnostní prověrka pro návštěvníky Říšského sněmu, do kterého se pak turisté dostanou podzemním tunelem.

Vzpomeňme si na tu hrůznou provokaci, kterou provedl Miloš Zeman, když u Pražského hradu nechal vztyčit bezpečnostní rám. To byl oheň na střeše. Kavárníci se mohli vzdout, jak je to popudilo. A válečnou strategii Německa a jeho příkopu proti rytířům se sudlicemi? Tu nechají bez komentáře. Merkelové se do její politiky nekope. To by bylo přeci proti přírodě. Ale je deset metrů široký příkop běžné bezpečnostní opatření? A skutečně byl takový příkop potřeba před tím, než se rozjela politika všeobjímající lidskoprávní lásky ke všemu s imigrantským pozadím?

Proč ten příkop?

Zvýšení bezpečnosti, samozřejmě. Zbavit vlhkosti sněm nepotřebuje. Jenže proti komu se má zvýšit bezpečnost? Kdo ohrožuje besedující německé zákonodárce? Běžný Helmut nebo Fritz? Jistěže ne. Ale dosti o tom. V Německu vedle potřeby příkopu kolem Říšského sněmu vznikla i potřeba policejního dozoru na koupalištích. Každé koupaliště by mělo mít nejen korzujícího plavčíka, ale i korzujícího policistu. A ne jednoho. Kolem některých koupališť už je i ostnatý drát (!), provozovatelé koupališť si najímají soukromé bezpečnostní agentury. Dochází tam ke konfliktům, útokům noži. Fajn rekreace, vyrazit s dětmi na vodu. Taková adrenalinová, akční. Berlínský kulturolog Wolfgang Kaschuba míní, že to je fajn a není třeba zasahovat.

Německé ticho

Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung udělal v Nšmecku průzkum o svobodě slova. A zjistil šokující údaje. 82 % respondentů si netroufá na veřejnosti svobodně vyjadřovat. To je děsivé číslo. A děsivý důsledek mnohaleté vládní politiky, která se rozhodla upřednostnit svou iluzi o lidskoprávním ráji na světě a začala vinou toho pohrdat tím nejzákladnějším, tedy svobodou. Začala pod hrozbou umlčovat.

Německý křik

A k tomu je potřeba si připočíst kriminální mořský (a hlavně německý) živel vyskytující se ve světě pod identifikačním značením Carola Racketeová, která si vzala za svůj úkol převést do Evropy celou Afriku, protože tam ti chudáci trpí. Do začátku stačí převést s asistencí ošlehaných převaděčů prý jen půl milionu ekonomických imigrantů. Pak pokračovat dál a dál. Jana Zwyrtek Hamplová vyzývá v otevřeném dopisu velvyslanci České republiky v Berlíně, aby Racketeovou zažaloval u německého soudu. Dovolím si uvést celý otevřený dopis paní Hamplové. Nemluví v něm jinak, než pravdivě:

 

OTEVŘENÝ DOPIS

“Pane velvyslanče, podejte v Německu a v Itálii jménem České republiky na aktivistku Carolu Racketeovou, pašující do EU nelegální migranty, trestní oznámení za zvlášť závažné trestné činy”

 

Vážený pan

Tomáš Jan Podivínský

velvyslanec ČR v Německu

 

Vážený pane velvyslanče,

s ohledem na odsouzení českého řidiče ve Francii za nelegální migranty v prostorách kamionu, které tito imigranti sami obsadili bez jeho souhlasu, a dále s ohledem na to, že německá aktivistka Carola Racketeová z lodi See-Watch, dovážející do EU očividně ekonomické migranty, spolupracující otevřeně s pašeráky lidí a porušující veškeré myslitelné právo zemí EU, včetně práva německého a italského, je několika organizacemi zcela skandálně nominována na Nobelovu cenu, Vás vyzývám, abyste jménem České republiky podal na jmenovanou Carolu Racketeovou, nar. 8.5.1988, u příslušných německých a italských orgánů trestní oznámení za spáchání zvlášť závažných trestných činů.

Dále Vás vyzývám, abyste podal trestní oznámení na všechny osoby, které ji nominovaly na jakékoli ocenění včetně Nobelovy ceny, za schvalování jejích trestných činů.

Podání trestních oznámení je plně v souladu s principy rovnosti před zákony zemí Evropské unie, a v souladu se zásadou, že každý trestný čin má být potrestán.

Aktivistka Carola Racketeová je dnes fakticky pachatelkou závažných trestných činů, které ohrožují bezpečnost evropských zemí včetně Německa, jehož je občankou. Je proto načase, aby to německé nebo italské soudy konstatovaly v odsuzujícím rozsudku v souladu s platným italským nebo německým právem, obdobně jako to konstatoval francouzský soud v případě českého řidiče, který nikoho převážet ani nechtěl, tedy nespravedlivě. Carol Racketeová se však k trestné činnosti přiznala.

Každý jiný přístup včetně naší nečinnosti degraduje pojmy spravedlnost a rovnost před zákonem v rámci celé EU. Trestní odpovědnost musí být vyvozována vůči všem, a to bez výjimky.

 

Děkuji vám.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová

občanka České republiky

advokátka

 

Jemné odbočení do Francie

Ve Francii zavřeli do kriminálu druhého českého řidiče nákladního vozu za to, že převážel imigranty. Do nákladního prostoru se mu nakýblovalo 20 imigrantů, Francouzi jej vyhmátli a je na dva roky v chládku. K tomu nejde nezmínit objev blogera Vlka, který se dostrkal až k rozhovoru francouzského deníku L´Obs s bývalým ministrem pro životní prostředí Yvesem Cochetem. Co pravil Cochet? Že prý bychom měli mít méně dětí, ba co víc, že bychom měli více dětí v rodině trestat odebíráním státní podpory. Proč? Abychom ulevili životnímu prostředí, protože každé dítě je jen další kreativec v tvorbě emisí oxidu uhličitého. Ale to není vše. Cochet dodal, že méně dětí zabere méně prostoru, který bychom pak mohli předat imigrantům. Fascinující tandem – Francie a Německo. Nová Evropská unie nás nemine.

Děs a hrůza

Brexit, migrační krize, rozepře v unii. Nic z toho není vyřešené, nic. Dalo by se tedy čekat, že do čela unie se dostane někdo racionální, státník, který dokáže sáhnout i k razantnější, ale rozumné politice. Místo toho jsme se dočkali kopie vlády předchozí. Nikým nevolené Ursuly von der Leyen, na které se dohodli mocní a předhodili ji před veřejnost, kde svedla fingovaný souboj o moc, ke které byla, nikoliv svými schopnostmi, ale nedostatkem schopnosti vzdorovat, předurčena. K tomu stačí nahlédnout do vnitřní politiky Francie a Německa, které fakticky vedou celou unii, ať se nám to líbí, nebo ne, a důvod pro panický záchvat je na světě.

 

Vložil: Štěpán Cháb