Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hnutí za návrat do jeskyní oznámilo, že až 1 % emisí oxidu uhličitého vznikne streamováním lascivních videí. Týden Štěpána Chába

21.07.2019
Hnutí za návrat do jeskyní oznámilo, že až 1 % emisí oxidu uhličitého vznikne streamováním lascivních videí. Týden Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Přečtením tohoto článku produkujete emise oxidu uhličitého

VIDEO Výběr těch nejšťavnatějších zpráv z uplynulého týdne, které by neměly zůstat zapomenuté v záplavě informací i dezinformací, které nám sem Putin (a další mediální domy) naházel.

Tak veřejnoprávní rozhlas hubuje lékaře za to, že nechtějí homosexuály stran dárcovství krve. „Co se týče homosexuálů při sexuálním styku dvou osob stejného pohlaví, tito lidé nemohou dávat krev. To je přece jenom riziková skupina,“ říká lékařka Daniela Pajtašová z Ústavu hematologie a krevní transfuze. A veřejnoprávnímu rozhlasu se to nelíbí, je to přeci předsudečné, homofóbní a málo pokrokové. Veřejnoprávní rozhlas tak zastává aktivistický postoj proti zkušenostem a vědomostem lékařů. Tomu se říká předpisová ideologická zaslepenost. Očekávám den, kdy už k mání na transfúzi nebude jiná krev, než ta od homosexuálů, protože nikdo nesmí být utlačovaný. Tím, že by heterosexuál (nedej bože bílý heterosexuál) dával krev, to by diskriminovalo nejméně 4 % populace. A to je nepřípustné, velebnosti. Navíc ten krásně poetický název – duhová krev, to je nádherný newspeak.

#MeToo jede

#MeToo se nám vrací jako s keserem, ale z opačné strany. Americký politik odmítl vzít na svou kampaň novinářku, protože by s ní musel sdílet automobil… a mohlo by dojít k dohadům a obviňování ze sexuálního obtěžování. Novinářka to označila za sexismus. A to je přesně ono – všechno je sexismus. Všechno, všecičko. Že ji nevzal do auta je sexismus, ale i to, kdyby ji do auta vzal. To se nám ty americké ženy krásně separovaly. Krom jiného, Kevin Spacey byl zbaven obvinění. Z hlediska zákona je čistý, jako ta lilie. No, ale kariéru mu to nevrátí, seriál Dům z karet bude mít už navěky zmršené finále a nikdo se Spaceymu neomluví. Ale nešť.

Hurá do jeskyní

Hnutí za návrat do jeskyní oznámilo, že až 1 % emisí oxidu uhličitého vznikne streamováním videí na internetu. Z toho zastoupí jednu třetinu video s pornem. V celosvětovém měřítku to znamená, že se při onanii vypustí víc emisí, než vyprodukuje celá Belgie. Sakra, jaká to úskalí. Zakázat streamování? Ale to nám lidé nalezou do postelí a budou se množit. A rozmnožení lidé produkují víc a víc emisí oxidu uhličitého. Z toho lze vyvodit, že jsme se ocitli v začarovaném kruhu. Bez masturbace bude moc lidí, s masturbací moc emisí. A hlavně – zase za to mohou muži, ti u těch internetů, předpokládám, onanují nejčastěji. #MeToo pracuje bez efektu. Pořád jsem říkal, že základem je kastrace, nikoliv pouhé bezzubé obviňování. A taková otázka – jaká část streamovaných videí jsou agitky ekologismu?

Kolik emisí oxidu uhličitého vyprodukovalo toto malé zlo pop music?

Princezna koloběžka, ani nahá, ani oblečená

Mají to v té vládě dobře vymyšlené. Přidali s velkým křikem průměrně 900,- na starobní důchod každému seniorovi. Ale nedodali, že ti, kteří žijí s důchodem permanentně pod hranicí chudoby, přijdou o část doplatku na bydlení, nebo doplatku do životního minima. Což znamená, že nedostanou navíc nic. O kolik se jim zvýší částka u důchodu, o tolik se jim vlastně sníží částka u sociální pomoci. Očividná win-win situace.

VKml měl pravdu

Pamatujete si ještě velké haló kolem Klause mladšího, když chtěl zavést zákon, který by zakazoval na sociálních sítích banování? Téměř všichni, kteří jej okřikovali jako malého kluka, tvrdili, že k ničemu takovému nedochází. No, tak dochází. Potvrdil to i sám Facebook tím, že si patentoval takzvaný shadowban, tedy zablokování uživatelova profilu bez informování o tomto kroku. To znamená, že kovaný dezinformátor (ať už ten, který skutečně dezinformuje, nebo ten, který prostě píše nepohodlnou pravdu) si natírá svou facebookovou zeď dezinformacemi, ale Facebook zařídí, že si je nikdo nepřečte. O čemž dezinformátor nemá potuchy. Přesto si to Facebook patentoval. V rámci kšeftu a patentů by byl Facebook schopný prozradit snad i utajené koncentráky pro dezinformátory.

Google a jeho monopol

Číní se také Google, který čelil obvinění z toho, že brutálním způsobem zasáhl do prezidentských voleb v USA. V čí prospěch? Nu, ve prospěch Hillary Clintonové, které tím nahnal až miliony oveček. Naštěstí neúspěšně. A to bylo pořád Putin, Putin, Putin. U něj se řešilo, jestli náhodou z Ruska neodešlo třicet dolarů na podporu kampaně pro Donalda Trumpa. A kdyby ano, hodí na Trumpa snad atomovou bombu. Ono to vypadá, že ten Putin ovládá snad i celý Google, protože tohle, tohle byl sakra zásah do demokratického průběhu voleb. Jsem tuze zvědavý na reakce politických aktivistů, kteří tak vehementně dva roky řvali, že Trumpa platili Rusové. Ale vlastně ne, nejsem vůbec zvědavý, protože zpráva vyšla před rokem a političtí aktivisté to přešli souhlasným mlčením. On ten zásah do demokracie byl totiž v pohodě, protože kopal za tu 'správnou' stranu? A děje se to jen v Americe? Ani vzdáleně. I u nás už mašinérie ovlivňování jede naplno. Při vyhledávání vyjíždějí prakticky jen mainstreamové deníky.

 

Vložil: Štěpán Cháb