Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bez Sieg Heil to v Evropě prostě nepůjde. Komentář Štěpána Chába

komentář 15.07.2019
Bez Sieg Heil to v Evropě prostě nepůjde. Komentář Štěpána Chába

Foto: Youtube / repro

Popisek: Židovský hřbitov ve Francii znesvěcený tupostí

A jdeme si zopakovat historii. Jen v jiném plášti. V Paříži už je oficiálně 13 % populace muslimské. Londýn přestal být většinově britský, domorodých Britů v Londýně žije 48 %, v Británii postupně obsazují veřejné funkce muslimové. A to i ty nejvyšší. Polovina evropských Židů podle nové studie vážně uvažuje o emigraci do Izraele nebo USA. Většina Židů v Západní Evropě se obává nosit na veřejnosti symboly své víry. Můžou za to Evropané?

Nová studie o antisemitismu ukázala, že evropští Židé se setkali s útoky nebo urážkami nejvíce od muslimů (viz přiložený graf). Poté následovali levicoví progresivisté, kteří Židy nenávidí kvůli permanentní válce Izraele s Palestinou (a vůbec za to, že Izrael vybudoval úspěšnou zemi tam, kde se o to muslimové pokoušeli a marně pokoušejí doposud). A až téměř vespodu grafu se ocitli pravicoví extrémisté, neonacistická buňka žijící z odkazu šíleného Adolfa (k těm se počítají i popírači holocaustu). Český mainstream převzal informaci a trochu zamíchal kartami, kdy svéřepě umisťuje na vrchol ohrožení pravicový extrémismus, za něj levicový a teprve až na závěr zmíní ten islámský. Zvláštní stavění na hlavu.

Nejvíce se Židé cítí ohroženi muslimy a krajní levicí, nakonec i skomírající krajní pravicí

Muslimové naši milí

V rozhovoru pro iDnes řekl o situaci s muslimy v České republice expert na extremismus Miroslav Mareš: „Objevují se tady i jednotlivé případy antisemitismu u muslimů. Ale je to marginální fenomén, protože jich tu žije málo.“ Což se zdá jako dobrá návodná poznámka pro vládu, pokud se do budoucna nechce potýkat s vlnou antisemitismu a zařadit se tak do klubu sebevrahů Západní Evropy. Židé chtějí opustit převážně Velkou Británii, Francii, Rakousko a Německo. U nás průzkum prováděn nebyl, ale s ohledem na onformace pana Mareše by nejspíš dopadl nanejvýš uspokojivě.

Progresivní levice a její nenávist k Izraeli

Je fascinující sledovat, jak progresivní levice postupně přejímá argumenty muslimů a stává se pro Židy vážnou hrozbou. Palestina je dobrá, Izrael je ten zlý. Přijde mi to jako módní záležitost, která bují mezi městskými mladými, kteří se potřebují generačně vymezit. Ale hlubší myšlenky tam prostě nevidím. Jen vymezení se vůči nejsilnějšímu hráči na poli. Zkrátka puberta, která málokdy dojde k něčemu rozumnějšímu, než je dospělost a určitý stud za vlastní postoje při dospívání. Jenže, a to je zarážející, mnozí, kteří už měli překlenout onen levicový fanatismus mládí a dostat se na umírněný střed nebo ke konzervatismu, setrvávají v bludu všeobjímající lásky a stávají se součástí vlád. K tomu pak je nutné vidět i toky peněz ‘misantropů‘ i do misantropie zapojených korporací, které míří prakticky výhradně k ideologii všeobjímající lásky progresivní levice. Ale je to jen na růžovo nalakovaný nacismus, který se zaštiťuje hesly o lidských právech a humanismu. Levice miluje islám.

Vztah Evropské unie a jejích některých členů k Izraeli

Doposud jsem zcela nepochopil, proč došlo k onomu otevření náruče stoupencům islámu. Sen o multikulturalismu? I přes systémové selhávání takové politiky je náruč otevřená stále. Carol Racketeová je napříč Západem oceňovaná za své převaděčství, dokonce se spekuluje už i nad tím, že dostane Nobelovu cenu míru. Německý ministr zahraničí Heiko Maas vyzývá k dalšímu přerozdělování imigrantů. Prý aby nedocházelo k tonutí ve Středozemním moři. Evropská unie jako instituce zase sype peníze do Palestiny a podporuje tak nepřímo válku proti Izraeli.

Progresivní levice je všude a násilím tu lásku prosazuje, ať už jsou a budou oběti takové politiky jakékoliv. Spolupráce, podpora, pomoc, investice? Proč ne, to by byl správný přístup. Přístup unie je ale zvláštní, nepochopitelný a v důsledku destruktivní. Ono je to ‘Sieg Heil‘ ukryté hluboko v politice mnoha zemí Evropské unie i Evropské unie samotné. A to je přinejmenším znepokojivé. Jsme svědky jakési obdoby studené války vedené proti Židům? Protože odsuzovat antisemitismus před davy nestačí, když se v zákulisí finančně i politicky podporuje opačná strana.

 

Vložil: Štěpán Cháb