Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak zvládá ´pašeračka Tereza´ pákistánské vězení? Poslanci to zjistili. A hned je tu skandálek... Přečetli jsme

03.07.2019
Jak zvládá ´pašeračka Tereza´ pákistánské vězení? Poslanci to zjistili. A hned je tu skandálek... Přečetli jsme

Autor: TV Nova / repro

Popisek: Pašeračka Tereza jde k soudu, její rozsudek na dlouhých devět let zatím není pravomocný

Poslanec hnutí ANO Michal Ratiborský navštívil v pákistánském vězení českou občanku Terezu Hlůškovou, která vešla ve známost coby ´pašeračka Tereza´. Tedy, on tam nebyl sám, doprovázel ho Daniel Pawlas za KSČM… Serveru Lidovky.cz pak Ratiborský prozradil, proč mladou ženu, odsouzenou za pašování velkého množství drog, navštívil. Chtěl prý vidět, jak v Pákistánu s Českou zacházejí. A nakonec byl pozitivně překvapen.

Oba poslanci tam byli, jak sdělili, za své peníze, jako členové spolku Přátel Pákistánu. Přesto sklidili velkou kritiku, hlavně z řad svých sněmovních kolegů. Prý proč jezdí za Terezou, a ne za jinými českými odsouzenými. Ani veřejnosti se to moc nelíbilo, podle té mají „sedět ve sněmovně a ne někde výletovat, natožpak navštěvovat kriminálníky, ti ať si to pěkně vyžerou", jak informovala TV Nova… Takže tu máme v době prázdninových okurek takový malý politický skandálek.

TV Nova / repro 

Ratiborský byl příjemně překvapen

Poslanec Ratiborský se v rozhovoru v Lidovkách.cz hájil, prý chtěl zjistit, zda jsou i v pákistánském vězení, kde si třiadvacetiletá Tereza Hlůšková odpykává dosud nepravomocný, takřka devítiletý trest za pašování devíti kilogramů heroinu, dodržována lidská práva. Vždyť je to pořád česká občanka a česká strana by o její osud měla projevovat zájem. Zvlášť když je třeba počítat s tím, že pákistánská vězení nemusí být na úrovni vězení evropských. Zákonodárce však v rozhovoru prozradil, že byl nakonec pozitivně překvapen.

„Ano. Byl jsem v dobrém slova smyslu překvapen stavem vězení i Terezy,“ uvedl Ratiborský. Pákistánské úřady se prý chovaly relativně vstřícně, i když to mělo své hranice. Návštěva byla povolena na 40 minut, obyčejně smí prý trvat jen půl hodiny. „Běžnou dobu návštěvy mají třicet minut, takže až tak vstřícné to nebylo. Ale na druhou stranu nám to umožnili v nestandardní čas, protože návštěvní dny jsou jindy,“ uvedl Ratiborský, který znovu zdůraznil, že za Terezou Hlůškovou nejel za státní peníze, nýbrž za své

Udělala obrovskou chybu

„Předně jsme chtěli zjistit, zda je v pořádku a zda není týraná. To se v českých médiích totiž často objevovalo. Že tam trpí a podobně. Je to ale pořád česká občanka, mladá holka, která udělala obrovskou hloupost. Té podle svých slov lituje. Samozřejmě to ale může říct každý,“ poslanec ANO. Mladé ženě prý schází telefonický kontakt s rodinou, protože není nijak snadné volat z Pákistánu ven. Posilují ji prý alespoň klasické dopisy, které si s rodinou vyměňuje.

Tak či tak prý slečna Tereza velmi dobře věděla, co dělá. Věděl to podle něj i řidič kamionu Jiří Sagan, který si ve Francii odpykává trest za převoz migrantů v nákladním voze.

 

+

Ač to mnohé možná překvapí, jsem upřímně ráda, že poslanci Terezu navštívili. Vzpomínám si, jak mne s partou přátel kdysi za komančů zatkli v Bulharsku, prý jsme se ocitli v zakázaném pásmu. Nebylo to nikde označené, my jsme si ´jen´ krátili cestu do Jugoslávie – letěli jsme za pár kaček do Sofie, pak vlakem na hranice - a to byl ten trabl, oni místní pohraničníci v životě neviděli ´výjezdní doložku´. To byl speciální papír, na který jsme my, Čechoslováci, mohli do Jugošky vyjet; což Bulhaři nemohli. Nikdy a za žádných okolností. Tak nás eskortovali pod nabitými samopaly do kasáren a já si říkala, jak by bylo krásné moci říci, zavolejte mi českou ambasádu, ta se postará. Tenkrát bylo ale velvyslanectví ČSSR de facto naším nepřítelem… Tyhle doby už jsou, pánbu zaplať, pryč. A Tereza je česká občanka, o níž by mělo pečovat ´zamini´, čili naše ambasáda v Islámabádu.

-

Ano, Tereza je husa hloupá. Ale o tom to není. Je česká občanka, vzpomínáte? A blbost občas udělá každý… Vůbec se mi nelíbí otevřená nevole až skoro nenávist, kterou vůči té holce mnozí projevují. Za to, co udělala, zaplatila tvrdě a ještě zaplatí. Těch 40 minut, které s ní strávili poslanci, pro ni byl jistě dar z nebes. Trochu velkorysosti, prosím, aneb kdo je bez viny a ty šutry, víte, co myslím… Nelíbí se mi ani postoj, že pánové Ratiborský a Pawlas  její návštěvou ´honili politické body´, což všichni tak nějak automaticky předpokládají. Já nevím, neznám je, ale proč hned za vším vidět to nejhorší, milí poslanci? Není to ´podle sebe soudím tebe´? Třeba zrovna ne. Atmosféra v Česku už je natolik toxická, že každý o tom druhém předpokládá jen samou špatnost. To je samo o sobě vysoce nebezpečné, soudím.     

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace