Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hrůzné vraždy u našich sousedů. Inspirovaly je snad Živé terče ČT?

16.05.2019
Hrůzné vraždy u našich sousedů. Inspirovaly je snad Živé terče ČT?

Autor: Facebook

Popisek: Německá policie měla o víkendu napilno

Když v neděli skončila závěrečná část kriminálního seriálu České televize Živé terče, někteří diváci i kritici ji považovali za nejslabší případ televizního cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice. Přesto, že zaujal více než milion diváků, což je v dnešní době velmi slušný úspěch, čelil mnoha kritickým výtkám. Podle některých z nich byly zajímavější než zápletky jednotlivých případů herecké výkony. A právě způsob vraždění, odehrávající se v Živých terčích, považují milovníci detektivek za příliš bizarní, ne-li stupidní. Jenže, zrovna v den, kdy seriál končil, se podobným způsobem vraždilo u našich bavorských sousedů.

Aby byla podobnost ještě děsivější, také v tomto případě vše připomíná napínavý kriminální horor. Napřed totiž našla bavorská policie v jednom z penzionů, nacházejícím se na předměstí malebného historického města Pasov, tři mrtvá těla. Vzápětí zjistila, že všechny tři oběti, třiapadesátiletý muž a dvě ženy ve věku třicet a třiatřicet let, byly usmrceny totožným způsobem, přesně mířenými šípy, vystřelenými z kuší. Ani ten nejrafinovanější autor detektivek by si nejspíše nevymyslel tak děsivou scénu, jaká se naskytla uklízečce, která v neděli ráno chtěla uklidit jejich pokoj. První dva mrtví leželi na posteli, a drželi se za ruce, třetí žena byla nalezena na zemi, v kaluži krve. Zatímco dva měli šípy, zapíchnuté přímo na hrudi, třetí šíp trčel z krku pravděpodobné sebevražedkyně.

Promyšlené vraždění

Vzhledem k tomu, že vyšetřovatelé neshledali žádné známky zápasu, dospěli prozatím k názoru, že se jednalo o předem naplánovaný rituál rozšířené sebevraždy, kdy s velkou pravděpodobností jedna ze tří nalezených osob kuší zastřelila své dva spolubydlící a pak spáchala sebevraždu. Na místě přitom byly nalezeny dvě kuše, které si lze celkem bez problémů v Německu zakoupit. Střelba touto historickou zbraní je zde totiž velmi oblíbená a věnují se jí tisíce Němců.

Pokud se někomu z českých diváků zdál příběh Živých terčů příliš nereálný a vycucaný z prstů, pak jsou okolnosti tajemných vražd z Pasova ještě mnohem neuvěřitelnější. Poté, co o víkendu šokovaly veřejnost, v pondělí policie oznámila, že další dvě související úmrtí byla zjištěna v Dolním Sasku. V bytě jedné z žen, usmrcených šípem v Pasově, se našly dvě mrtvé ženy, tentokrát ale bez kuší.

Zatím jen spekulace

Jak jsme se v Sasku mohli přesvědčit, série šokujících úmrtí ovládla titulní stránky bulvárních i regionálních deníků. Zatím se samozřejmě o příčině úmrtí všech pěti obětí pouze spekuluje a příliš jasno nejspíše neudělá ani soudní pitva plánovaná na tento týden. Mezitím se ale na světlo dostávají bližší detaily o pěti mrtvých aktérech. Nejméně dva z nich byli učitelé, jedna žena obchodní manažerkou, ale zdroje se liší v dalších podrobnostech. Každopádně se shodují, že šlo o čtyři ženy ve věku od 19 do 35 let a jednoho třiapadesátiletého muže a že všichni tři mrtví z Pasova patřili do stejného střeleckého klubu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace