Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nestyďte se za to, že kadíte. Buďte hrdí a klidně se připo… bude to fajn aktivismus. Komentář Štěpána Chába

komentář 08.05.2019
Nestyďte se za to, že kadíte. Buďte hrdí a klidně se připo… bude to fajn aktivismus. Komentář Štěpána Chába

Autor: Instagram

Popisek: Shera Kerienski, dívka, která se rozhodla bojovat

FOTO Ten feminismus trhá rekordy v promyšlenosti. Influencerka Shera Karienski, která obyčejně vystavuje své prodejné tělo v nových kaťatech a podobném a bere za to prachy od výrobců nebo prodejců, se vrhla na aktivismus. Nechala se vyfotit v bílých kalhotách s rudou skvrnou mezi nohama. Prý boj proti předsudkům vůči menstruaci. Svou fotku doplnila textem.

„Rozhodla jsem se mluvit o jednom velkém tabu, kterým je menstruace. Nevybraly jsme si ji a žijeme s ní měsíc co měsíc. Je naprosto přirozená. Naše dny nám působí bolesti, jsou nepříjemné a mění se s nimi naše nálada. Jsem pyšná na to, že mám své dny. Jsou krásné, přirozené a označují určité období v životě ženy. Buďte na ně hrdé i vy. Milujte samy sebe a milujte i tyto dny,“ napsala k fotce na svém profilu na Instagramu.

Pro někoho aktivismus, pro jiného trochu zanedbaná hygiena, foto Instagram

Sraní, krásná paní

Mně to prostě nedá a převedu to na jiný tělesný pochod, který, mám pocit, je také velkým tabu. Tím tělesným pochodem je vylučování exkrementů. Též se pokusím o aktivismus: „Rozhodl jsem se mluvit o jednom velkém tabu, kterým je sraní. Nevybrali jsme si ho a žijeme s ním den co den. Je naprosto přirozené. Sraní nám působí bolesti, je často nepříjemné a mění se s ním naše nálada. Jsem pyšný na to, že mám své sraní. Je krásné, přirozené a označuje určité období v životě člověka. Buďte na něj hrdí i vy. Milujte sami sebe a milujte i své sraní,“ publikoval bych na svém profilu na Instagramu s krásnou fotkou hnědé skvrny na kalhotách v oblasti řitního otvoru. A poznámka, jsem si samozřejmě vědom rozdílů mezi menstruací a vylučováním, ale jelikož muž nemenstruuje (což jej v boji za menstruaci dost diskriminuje, přiznejme si), nemám jinou možnost, než sklouznout k pokleslým fekáliím.

Ufňukaná touha po diskriminaci

Zaskočil jsem za svojí paní s otázkou, jestli se menstruací cítí nějak výrazně diskriminovaná, jestli ji společnost odkopává a odmítá, skrze to, že menstruuje. Divně se na mě podívala a pravila – tvoje problémy bych chtěla řešit – a zase mě zavěsila mezi trpěné vybavení domácnosti. Přemýšlel jsem tedy nedotčen zkušeností vlastní menstruace – jak bych se mohl cítit diskriminovaný? Možná ve veřejném bazénu? Tam by to bylo brané za trochu zvláštní kratochvíli, kterou by plavčík jistě ocenil jemnou (a nediskriminační) prosbou o opuštění prostor. Protože ovulovat do bazénu je, promiňte mi, nevhodné.

Postupným přemítáním jsem dospěl k závěru, že na menstruaci není ani náznak diskriminace nebo nějaké zlovolné stigmatizace (snad jen stigmatizace, která dělá z ženy… ženu, což jistě mnohé ženy pocitově diskriminuje). Každý menstruaci chápe a vnímá jako přirozený proces obnovy života a připravenosti ženského těla počít potomka. Jen ufňukaná mileniálka Shera Karienski a jejích téměř půl milionu následovníků / followerů, kteří kaťata s rudou barvou mezi nohama olajkovali, hledá diskriminaci v přirozenosti života. Takže Shera Karienski není stigmatizovaná tím, že menstruuje, ale tím, že má potřebu z menstruace dělat téma pro boj. Ať už proti komukoliv nebo čemukoliv. Blbost je nedozírná.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace