Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nestyďte se za to, že kadíte. Buďte hrdí a klidně se připo… bude to fajn aktivismus. Komentář Štěpána Chába

komentář 08.05.2019
Nestyďte se za to, že kadíte. Buďte hrdí a klidně se připo… bude to fajn aktivismus. Komentář Štěpána Chába

Foto: Instagram

Popisek: Shera Kerienski, dívka, která se rozhodla bojovat

FOTO Ten feminismus trhá rekordy v promyšlenosti. Influencerka Shera Karienski, která obyčejně vystavuje své prodejné tělo v nových kaťatech a podobném a bere za to prachy od výrobců nebo prodejců, se vrhla na aktivismus. Nechala se vyfotit v bílých kalhotách s rudou skvrnou mezi nohama. Prý boj proti předsudkům vůči menstruaci. Svou fotku doplnila textem.

„Rozhodla jsem se mluvit o jednom velkém tabu, kterým je menstruace. Nevybraly jsme si ji a žijeme s ní měsíc co měsíc. Je naprosto přirozená. Naše dny nám působí bolesti, jsou nepříjemné a mění se s nimi naše nálada. Jsem pyšná na to, že mám své dny. Jsou krásné, přirozené a označují určité období v životě ženy. Buďte na ně hrdé i vy. Milujte samy sebe a milujte i tyto dny,“ napsala k fotce na svém profilu na Instagramu.

Pro někoho aktivismus, pro jiného trochu zanedbaná hygiena, foto Instagram

Sraní, krásná paní

Mně to prostě nedá a převedu to na jiný tělesný pochod, který, mám pocit, je také velkým tabu. Tím tělesným pochodem je vylučování exkrementů. Též se pokusím o aktivismus: „Rozhodl jsem se mluvit o jednom velkém tabu, kterým je sraní. Nevybrali jsme si ho a žijeme s ním den co den. Je naprosto přirozené. Sraní nám působí bolesti, je často nepříjemné a mění se s ním naše nálada. Jsem pyšný na to, že mám své sraní. Je krásné, přirozené a označuje určité období v životě člověka. Buďte na něj hrdí i vy. Milujte sami sebe a milujte i své sraní,“ publikoval bych na svém profilu na Instagramu s krásnou fotkou hnědé skvrny na kalhotách v oblasti řitního otvoru. A poznámka, jsem si samozřejmě vědom rozdílů mezi menstruací a vylučováním, ale jelikož muž nemenstruuje (což jej v boji za menstruaci dost diskriminuje, přiznejme si), nemám jinou možnost, než sklouznout k pokleslým fekáliím.

Ufňukaná touha po diskriminaci

Zaskočil jsem za svojí paní s otázkou, jestli se menstruací cítí nějak výrazně diskriminovaná, jestli ji společnost odkopává a odmítá, skrze to, že menstruuje. Divně se na mě podívala a pravila – tvoje problémy bych chtěla řešit – a zase mě zavěsila mezi trpěné vybavení domácnosti. Přemýšlel jsem tedy nedotčen zkušeností vlastní menstruace – jak bych se mohl cítit diskriminovaný? Možná ve veřejném bazénu? Tam by to bylo brané za trochu zvláštní kratochvíli, kterou by plavčík jistě ocenil jemnou (a nediskriminační) prosbou o opuštění prostor. Protože ovulovat do bazénu je, promiňte mi, nevhodné.

Postupným přemítáním jsem dospěl k závěru, že na menstruaci není ani náznak diskriminace nebo nějaké zlovolné stigmatizace (snad jen stigmatizace, která dělá z ženy… ženu, což jistě mnohé ženy pocitově diskriminuje). Každý menstruaci chápe a vnímá jako přirozený proces obnovy života a připravenosti ženského těla počít potomka. Jen ufňukaná mileniálka Shera Karienski a jejích téměř půl milionu následovníků / followerů, kteří kaťata s rudou barvou mezi nohama olajkovali, hledá diskriminaci v přirozenosti života. Takže Shera Karienski není stigmatizovaná tím, že menstruuje, ale tím, že má potřebu z menstruace dělat téma pro boj. Ať už proti komukoliv nebo čemukoliv. Blbost je nedozírná.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb