Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krásná šlechtična popsala, jak ji zklamal kníže Schwarzenberg, k synovi se prý nehlásí. Tajnosti slavných

02.05.2019
Krásná šlechtična popsala, jak ji zklamal kníže Schwarzenberg, k synovi se prý nehlásí. Tajnosti slavných

Autor: Instagram

Popisek: Zita Pallavicini snad knížete miluje dodnes...

FOTO V Čechách téměř neznámá šlechtična s českými i maďarskými předky Zita Pallavicini, nedávno vydala šokující Deník šílené markraběnky, v němž prozradila, že byla několik let milenkou někdejšího kancléře a vicepremiéra Karla Schwarzenberga. Během jejich milostného poměru porodila syna, který je mimochodem dnes knížeti velmi podobný. Zatímco on otcovství zpochybňuje, Zita prý stále neví, jak dopadly genetické testy. Pokračování z úterka...

Ve svém deníku několikrát zmínila, že Karel Schwarzenberg se stýkal s další mladou ženou, psychicky labilní lékařkou. Zatímco u nás se o pikantních detailech jeho soukromí téměř nepsalo, v zahraničí se skandální životní peripetie bohatého rakouského šlechtice a českého politika propíraly v seriózním i bulvárním tisku. Zita se kvůli muži, jenž ji zpočátku připadal velmi zábavný a romantický, rozvedla, ale nakonec zůstala sama. Kníže byl příliš zaneprázdněn pracovními povinnostmi nebo svůj volný čas věnoval jiným. Atraktivní krásku sice finančně podporoval, ale tím ji zároveň dostal do trapné pozice milenky, vydržované starým boháčem.

 

Nevydařená sebevražda

Z Vídně, kde na ni proto na každém kroku číhali paparazzi, raději utekla do Budapešti. Schwarzenberg ji v tomto krásném městě koupil byt a sliboval, že bude jejich společným domovem. Jenže namísto toho odjel s druhou přítelkyní na dovolenou. V ponižující situaci se Zita rozhodla pro sebevraždu, spolykala prášky na spaní a podřezala si žíly. Její pokus vzít si život by byl patrně dokonán, kdyby ji nehledali přátelé a nevyrazili dveře jejího bytu. „Samozřejmě jsem se probudila na psychiatrii. Vedle mě seděl kníže. Vypadal jako smutný kokršpaněl,“ zavzpomínala na jeden z nejtěžších okamžiků svého života. A další brzy následovaly. Zatímco chtěla sebevraždou zničit muže, jenž byl hlavní příčinou jejího trápení, stal se pravý opak. „Věřila jsem, že když kvůli němu zvolím smrt, bude do konce života trpět, budou ho sužovat výčitky svědomí a nakonec na ta muka zemře,“ domnívala se naivně.

 

S jezevčíkem Fifim, foto Instagram

Láska i nenávist

Ve svém deníku přiznává, že přes všechna zklamání na svou osudovou lásku nedokázala zapomenout a stále doufala, že by přece jenom mohli žít společně v Maďarsku. V bláhové naději koupila dům, dříve patřící herci Jánosi Bánovi (Otíkovi ze slavného filmu Vesničko má, středisková). A jak to dopadlo? „Kníže přijel na jednu noc. S Jánosem Bánem si velmi rozuměli, protože oba dobře znají českého režiséra Jiřího Menzela. Našla se společná témata, víno ubývalo a kníže tvrdil, že je tady ta nejhezčí hvězdná obloha.“ Na druhý den odletěl s druhou milenkou na další dovolenou ve Španělsku. Musel ji prý doprovodit, protože v letadle dostávala záchvaty paniky. „Kníže ze mě neudělal blázna poprvé, ale přísahám, že tentokrát to bylo naposled,“ dušovala se tehdy Zita. Když se však vrátil ze Španělska a tvrdil, že je vztah s onou ženou pouze přátelský, opět mu podlehla: „Ten muž je pro mě jako droga. Nemůžu se ho zbavit. Miluji ho i nenávidím,“ svěřila se ve svém deníku.

 

Zita a její maďarská prababička, obě krasavice... Foto Instagram

Špatná detektivka

Tentokrát však měla další společně prožitá noc následky. Zita otěhotněla a rozhodla se dítě donosit, i když tušila, že kníže nebude skákat radostí. Navíc si tehdy sama nebyla jistá, zda je otcem on či její tehdejší nový přítel. Nadšený nebyl ani jeden z nich, což lze samozřejmě pochopit. Další události připomínají špatnou detektivku. Když se Zitě předčasně narodil syn Eduard Karel, novorozený chlapec na celý den zmizel s chůvou, kterou údajně najala Schwarzenbergova exmanželka, aby nechala potají udělat krevní testy. Kníže sám poté vystrašené matce stroze telefonicky oznámil, že dítě není jeho. Ale stačí se podívat na fotografii dnes již dospělého Eduarda a jeho podoba s Karlem Schwarzenbergem je dostatečně vypovídající.

Malý kníže Schwarzenberg byl roztomilý, moc hezký chlapeček... Foto Facebook

 

A toto je Zitin syn Eduard Karel - podoba tu je, ale také je podobný své maďarské praprababičce... Foto Instagram

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace