Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pirát z Karibiku válčí o 50 milionů dolarů. Je Johnny Depp opravdu monstrum, jak jej líčí jeho ex? Sobota Pavla Přeučila

20.04.2019
Pirát z Karibiku válčí o 50 milionů dolarů. Je Johnny Depp opravdu monstrum, jak jej líčí jeho ex? Sobota Pavla Přeučila

Autor: Warner Bros

Popisek: Johnny Depp ve své nejpopulárnější roli Jacka Sparrowa v sérii Piráti z Karibiku

FOTO Jsou dva roky po rozvodu, proběhlo i finanční vyrovnání a přesto jsou Johnny Depp (55) a jeho ex Amber Heardová (33) znovu ve válce. Už v roce 2016, kdy došlo v jejich manželství ke krizi, obvinila jej Amber z násilí na své osobě. Depp se ocitl v palbě médií, která z něj udělala málem zrůdu, pokoušející se zabít svoji manželku. Herec ztrácel jeden kšeft za druhým a kolegové a kolegyně na něj koukali spatra. Stal se jednou z mnoha černých ovcí Hollywoodu. Nyní se celý kolotoč dal znovu do pohybu.

Nedávno podal Depp na Amber žalobu za poškození dobrého jména a újmu, spočívající ve ztrátě důvěry producentů, kdy byl vyškrtnout z několika filmů, a ztrátě prestiže. Poslední kapkou byl pro něj článek ve Washington Post z prosince 2018, kde jej Amber znovu popsala jako zuřivého násilníka. Vše vyčíslil na 50 milionů dolarů. V roce 2017, kdy se pár rozvedl, se však zdálo, že se situace uklidnila. Amber Heardová dostala vyrovnání 7 milionů dolarů a pár dokonce vydal společné prohlášení, že jejich „vztah byl intenzivně vášnivý, občas nestálý, ale vždy byl svázaný láskou a nikdy nedošlo k nějaké fyzické nebo emocionální újmě.“

Proč si vzala Amber takového násilníka?

Před pár dny ale válka vypukla znovu a Amber vytáhla ty nejtěžší kalibry. Depp totiž svou žalobu o balík 50 milionů nestáhl a Amber začala vzpomínat. A šla hodně hluboko do minulosti. Ve svém čestném prohlášení, které se podařilo získat médiím, se vrátila až do počátku jejich vztahu, který začal během natáčení slavného Rumového deníku v roce 2011. Herečka se náhle rozpomněla, že už o rok později se Johnny úplně změnil a stal se z něj úplně jiný člověk. Začal prý brát drogy, byl zlý a násilnický. Často na ni křičel a pod vlivem drog se vůbec neovládal. Kupodivu s ním ale herečka žila dále. Deppovy útoky a jeho agresivita se prý stupňovaly a například v roce 2014, když spolu letěli soukromým letadlem, na ni křičel a následně ji surově zkopal. A zase je tady ta otázka, proč si tedy takového surovce ani ne za rok vzala?

Amber Heard ve filmu Aquaman, foto Warner Bros.

Že si vzpomněla až teď...

Jejich manželství vydrželo dokonce dva roky, do ledna 2017. Jestli bylo opravdu tak dramatické a jejich vztah plný násilí, jak Amber tvrdí, je otázkou. Ve svých nejnovějších vzpomínkách herečka uvádí, že vše se zdramatizovalo už krátce po svatbě. Depp prý ji často bil, házel po ní lahve a konzervy, vláčel ji za vlasy a dokonce ji povalil na zem a škrtil. Ve svém prohlášení Amber doslova uvádí, že si vzpomíná, jak se bála, že „Johnny se naprosto neovládal, nevěděl, kdy má zabrzdit a já se bála, že mne zabije.“ V současné době probíhá především bitva právníků obou stran. Ten Deppův, Adam Waldman, uvedl pro CNN, že „její konfrontace s realitou si vyžádala nové lži, aby si udržela tvář a náklonnost médií.“ Právník Amber Heardové Eric George kontroval, že „Depp zneužíval Amber jak slovně, tak fyzicky a od rozvodu pokračoval v jejím pronásledování a špinění jejího jména, aby si naklonil média.“

Amber Heardová ve filmu Dánská dívka, foto Benelux Film Distributor

„Pirát“ dopadl ještě dobře

Ostatně při rozvodu nedopadl Depp až tak špatně, jako někteří jeho kolegové, kteří přišli téměř na buben. Mimo oněch sedmi milionů dolarů přenechal Depp své ex dvě auta, koně a jejich dva psy. Jemu zůstalo „zbylých“ 42 aut z jeho početné sbírky, všechny nemovitosti, domy v Paříži i Los Angeles a soukromý ostrov na Bahamách. Navíc ovšem musel uhradit soudní poplatky, které nebyly zrovna malé. Dosáhly výše půl milionu dolarů.

Aktivistka Me Too

V současnosti probíhá shromažďování dalších důkazů a Johnny Depp to má pořádně nahnuté. I když tvrzení Amber Heardové vypadají v některých bodech značně nepravděpodobně, soud se jimi bude muset zabývat. Navíc je pod silným tlakem aktivistek kampaně MeToo, které se jako jeden „muž“ postavily za svou parťačku. Amber se totiž v kampani dost angažovala a byla jednou z aktivistek, které požadovaly za násilí na ženách ty nejpřísnější tresty. V prosinci 2018 uveřejnila ve Washington Post onen zmíněný článek, popisující její zkušenosti s domácím násilím. Deppovi právníci ovšem nelenili a vytáhli na světlo boží případ z roku 2009, kdy byla Heardová sama zatčena za domácí násilí na své tehdejší přítelkyni Tasye van Reeové. Později sice bylo, po prohlášení Reeové, že si „situaci špatně vyložila“, obvinění staženo, ale škraloup zůstal a nyní se znovu otevřel.

Depp jako násilnické monstrum?

Přes své porozvodové prohlášení o nehynoucí lásce nyní oba dva shodně tvrdí, „že jejich manželství byla jedna velká lež.“ Amber označila Deppa za nelidskou zrůdu a skutečné monstrum, které se neštítilo ničeho. Herec na tyhle tahanice samozřejmě doplácí. Největší ranou pro něj bylo, když jej producenti vyšoupli z dalšího pokračování Pirátů z Karibiku. Prý se nyní začne úplně od začátku, se zbrusu novým příběhem a hlavní postavou má být místo Deppa dokonce žena.

Amber není žádná světice

O tom, že ani Amber nebyla žádná světice, svědčí nejen její lesbický vztah s přítelkyní a to během manželství s Deppem, ale i prasárnička, která na ni praskla nedávno. Když se Johnny opozdil s příchodem na oslavu jejích třicátých narozenin, prostě se mu vykadila do postele. Ani se moc nedivím, že to muselo Deppa hodně nadzvednout - i s přihlédnutím k jeho pověsti milovníka přísné hygieny a čistoty. Navíc, Deppovi právníci vyrukovali i s dřívější výpovědí Amber Heardové, kdy pod přísahou uvedla, že i ona se občas dopouštěla vůči Deppovi násilného jednání. Zatím je to tedy tvrzení proti tvrzení a jak se zdá, více děr mají výpovědi Amber. Jak se ke všemu postaví soud, se teprve uvidí.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace