Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Františka nějaká píše, že je studená královna… Palo Habera prozradil, jaká je jeho žena doopravdy

14.04.2019
Františka nějaká píše, že je studená královna… Palo Habera prozradil, jaká je jeho žena doopravdy

Foto: FTV Prima

Popisek: Palo Habera u Krause

Je jaro a Pavol Habera vyráží s kapelou Team na turné, což byl také důvod, proč si ho pozval Jan Kraus do své Show. A pochopitelně ho zajímala také Haberova žena, topmodelka Daniela Peštová. Pavol Habera byl hostem Jana Krause už potřetí, znají se tedy velmi dobře.

Jan Kraus si pamatoval, že Habera pokaždé upozorňoval na nové turné: „Já jsem tu potřetí a poprvé, co jsem tu byl, jsme měli rozlučkové turné. Podruhé normální turné, tohle je takové vzpomínkové turné. My hrajeme každý třetí rok, takže se z toho těšíme. Otázka by mohla být, proč vlastně stále hrajeme. Já bych mohl odpovídat rockersky, že došly prachy,“ smál se Habera a upřesnil: „Teď jedeme vzpomínkové turné, zda si vzpomenou diváci i my. Je to v květnu jako vždy a jedeme od Košic až po Karlovy Vary, chceme to projet všechno a přehrát všechno, co mají lidé rádi. Hrozně se na to těšíme, protože nehrajeme často.“

Daniela Peštová jeho práci zrovna nefandí

Světová topmodelka Daniela Peštová je jeho partnerkou už celou řadu let, pro pár však není důležitý sňatek, své partnerství nemají stvrzené oficiálně, což jim nevadí: „Já jsem už byl jednou ženatý. My jsme spolu 18 let a je to dost. Někdy,“ odpověděl pochopitelně se smíchem. Na život s topmodelkou si rozhodně nestěžuje: „Kdybych si stěžoval, tak vypadám úplně jinak.“ Jeho vášeň pro hudbu ale Daniela Peštová nesdílí: „Ta moje za mnou do práce nejde ani za svět. Ona se nechce moc ukazovat. Ona je veselá. Ty modelky mají tu zkušenost, kdy vypadají nejlépe,“ přiblížil Janu Krausovi, jak to spolu mají. Ačkoliv se o Daniele někdy píše, že je poněkud ledová, Pavol Habera to vidí úplně jinak, Daniela se prý směje pořád: „Doma povím v posteli nějaký vtip. Ona má ráda tuhle relaci a má velký smysl pro humor. Františka nějaká píše, že je studená královna… Někdy stačí, že se jen objevím ve dveřích.“

Pavol Habera svou ženu vždycky pobaví, někdy prý i jen tím, že se objeví ve dvěřích... Foto FTV Prima

Řekla, že to neurazí

Pavel Habera je prý velmi rád za vkus své ženy: „Do něčeho si dám velmi rád od ní poradit. Je to jedna z mála osob, která se vyzná v tom, co druhému sluší, co si obléct. Včera jsem jí řekl, že půjdu v tomhle, tak se zděsila. To se ptám a to vím, že jsem v dobrých rukách,“ pochvaloval si. Podpory ve tvorbě se ale příliš nedočká: „Udělal jsem novou písničku, trápil jsem se s tím skoro rok. Natěšený jsem jí to pustil, dal jsem jí sluchátka na uši. První, co bylo, že tady je to tišší, tak jsem to ztišil. Dohrálo to, pak jsem čekal a ona prý, neurazí! To je to, co chce muzikant poslouchat. Rovnou na zem z těch výšin. Zvykl jsem si,“ připustil Pavel Habera.

Volí čistou duši

Prozradil také, koho plánoval volit ve slovenských prezidentských volbách: „Já jsem se podíval, minulý týden tu byla paní Čaputová. Povím to rovnou, budu ji volit, je to paní, která z těch všech nominovaných nic nepos*ala. Já jsem si zjistil, co dělá, čemu všemu se v životě věnovala. Spravedlnost má zakódovanou a je to nová naděje. Ti ostatní mají něco za sebou, tohle je čistá duše,“ vyznal se Pavol Habera. V politice se slovenský zpěvák orientuje: „Když přejedeš dálnici několikrát za týden, tak není možné nesledovat politiku,“ přiznal.

Pavol Habera hraje s kapelou Team už od roku 1988, zároveň vystupuje ale i sólo. Ačkoliv má třeba na desce jméno „Pavol“, v rodném listě má uvedeno Pavel, což bylo přání jeho otce. Pavol odešel do Bratislavy na vysokou školu, kde studoval ekonomii. Právě zde se dal dohromady s těmi, kdo ho nasměrovali na pěveckou dráhu a krátce na to se stal členem své první skupiny. S Teamem nastartoval raketovou kariéru, skupina si našla mnoho fanoušků. Pavol začal také skládat, mimo jiné složil pro Karla Gotta hit Když muž se ženou snídá. Pavol dále úspěšně skládal, vystupoval, začal se objevovat také na obrazovce, a to coby drsný porotce v SuperStar. Nyní žije s Danielou Peštovou v Praze, kde vystupuje také v muzikálu Tři mušketýři. Má dospělou dceru z prvního vztahu, další dvě děti pak s Danielou Peštovou.

Vložil: Michaela Špačková