Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kočka samoživitelka Matěje ze zámku vytáčí internet. Stropnický zato prožívá lásku nebeskou. VIP skandály a aférky

26.03.2019
Kočka samoživitelka Matěje ze zámku vytáčí internet. Stropnický zato prožívá lásku nebeskou. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Matěj Stropnický a Daniel Krejčík. Na zámku v Osečanech na Příbramsku prožívají něco jako ´Vejce a já´ zkřížené s ´Romeem a Julií´. Tedy bez toho tragického konce i rodinné nenávisti - jim jejich rodiny očividně fandí.

FOTO Matěj Stropnický se z aktivní politiky už stáhl, ale pořád umí pěkně šokovat. Naposledy například tím, že hodlá nechávat zámecké kočky množit, jak se jim zachce, a ještě své rozhodnutí obhajuje. Jen tak prý kočky loví myši, nese se internetem. Z čehož si Matěj nic nedělá, neboť jeho posty jsou vždy jemně ironické a co je hlavní – očividně prožívá lásku, pro kterou by mnozí z nás (ženy, muži a dalších 26 pohlaví) zabíjeli…

Napřed k těm kočkám: Zelený politik Matěj Stropnický se stal před časem zámeckým pánem, nyní je ale možné, že se z jeho zámku stane spíše útulek pro kočky. Pochlubil se totiž, že se kolem jejich kočky ochomýtá cizí kocour: „Bělohrad pak při měsíčku celou noc trajdá po hradbách a přes den, kdy má chytáním myší obhajovat svou existenci, chrní v posteli. Přemýšlíme, kdo ponese větší vinu na případných koťátkách, zda naše kočka, nebo ten vetřelec. Jsem na ni zvědavej, na samoživitelku.“ Bývalý předseda Zelených jaksi nepochopil, že nechat kočky nekontrolovaně množit není to pravé ořechové a oháněl se tím, že jen polodivoká kočka dokáže lovit myši. Přitom kastrace kočkám nijak neškodí a jejich schopnost lovení myší neohrožuje, tvrdí čtyři z pěti veterinářů.

 

Kromě zmíněné kočky a oslíků mají Matěj s Danem také kozy: „Vlevo moje černá, zlostná a věčně mečící, takže Margaret po Thatcherové, čili čti Márgrt, volej: Márgrt, necháš tý privatizace! a tak, za ní hnědá Meryl po Streepové, ta je Daniela Krejčíka, hodnější, ta si i na mečení jen hraje. No a teď už, holky, hajdy do práce, park volá,“ okomentoval to Matěj v době, kdy ještě nevěděl, že pořídit si kozy na spásání břečťanu není úplně to ono, ve větším množství je pro ně jedovatý, a tak museli chlapci ručně obstarat i jiné krmení.

Matěj rád provokuje

Matěj Stropnický tak opět dostál své pověsti člověka s pořádně prořízlou pusou, který velmi rád šokuje a provokuje a o dosahu svých slov nějak nepřemýšlí. Upřímně – proč by také měl, když už není veřejná osoba, že? Přesto jeho posty rezonují: Jen před pár dny pro změnu v příspěvku o ekologické aktivistce Gretě Thunberg uvedl, že by měl rád Aspergerův syndrom, stejně jako má ona… Ještě dříve proslul výroky o tom, jak se má šetřit. Například on šel příkladem v šetření elektrickou energií. Když se ho pak zeptali, jak vaří, odpověděl, že se stravuje v restauraci… Jindy se zase vyjádřil, že by mladí neměli během studia chodit na brigády, protože je to od studia odhání. Odmítá také hypotéku, podle něj je to jen nástroj pro zotročení. Podobných provokujících sdělení najdeme u Matěje celou řadu. Na druhou stranu je fakt, že za jeho éry vyrostli Zelení na jeho domovském Žižkově opravdu o hodně a že se mu podařilo třeba zablokovat to, aby developeři zplundrovali zbytky zeleně, které zde můžeme najít.

 

Na zámku je to leckdy krušné, ale chlapce hřeje láska... Foto Facebook Matěje Stropnického, jako i ostatní snímky

Na zámek dostal od maminky

A je fakt i to, že se nyní pustil do záchrany zámku: „Rozhodli jsme se k tomu, protože jsme chtěli odejít z Prahy a poznat, jak se žije na venkově. To je pro mě jako politika cenné, i když teď nejsem v žádné aktivní funkci. Pořídili jsme si starý vybydlený barák. Krásný, ale prázdný, který vyžaduje celkovou rekonstrukci, ta se ale naštěstí nemusí odehrát během jednoho roku, na to ani nemáme,“ řekl Blesku. Peníze na zámek dostal od své maminky, která spravuje dědictví a hlavně tantiémy po dědečkovi, textaři Zdeňku Borovcovi. Nejde však o dar, ale půjčku: „Máme od ní bezúročnou půjčku, kterou budeme splácet.“ Matěj a jeho partner Daniel Krejčík zde bydlí zatím krátce, uvidíme, jak dlouho jim nadšení a elán vydrží. Každý, kdo rekonstruoval byt, ví, že musí projevit obrovskou trpělivost, co teprve rekonstrukce zámku.

 

„Natíráme bránu, protože jsme se rozhodli, že otevřeme pro veřejnost už letos. Sezóna inspirovaná konceptem ´totálního zámku´ začne u nás v Osečanech od března a otevřeno bude vždy v neděli, kdy povedeme čtyři prohlídky v 10, 11, 14 a 15 hodin. Ještě se rozhodujem, jestli se budem jako bývalí brigádní průvodci s Danielem Krejčíkem střídat, nebo budem mít každý vlastní sylabus a budou tedy dva okruhy, v nichž sice uvidíte to samé, ale uslyšíte úplně něco jiného,“ napsal k této fotce Matěj. Zámek již má své internetové stránky ZDE a kdo chce, může pomoci, ať už penězi, nebo prací vlastních rukou – koukněte SEM.

Ach ta láska, ach ta láska nebeskááááááááá 

Prakticky na všech fotkách je Matěj se svým přítelem, hercem Danielem Krejčíkem. A ten je do něj zamilovaný až po uši, přečtěte si třeba Danův post z 15. března: „Není lehký chodit s hercem v předpremiérovým období. Je jen málo borců, který to zvládaj. Můj kluk mezi ně teda patří. Už druhej měsíc musí vydržet, jak si pořád zpívám písničky z Šakalích let po celým zámku, nesměje si, když si v našich dlouhejch chodbách zkouším dupat choreografie a klepat kolena, jakože dělám rockenroll, hladí mě po hlavě, když se nervuju s tím, že nevím, co je to v choreografii ´plijé´, zkouší si se mnou text a už umí zahrát všechny postavy ze Šakalích let pokaždé jinak, aby mě to furt bavilo. A do toho vaří, pere, uklizí (celej zámek!!), kácí, pálí, smýčí a furt je moc milej... Šakalí léta jsou představením o hrdinovi, o Bejbym, frajerovi, co ho nešlo nemilovat. Myslím, že kdyby se ale Bejby postavil vedle Matesa, zrudnul by studem jako ty Dejdarovy červený tenisky. Protože Mates je pravej Bejby, kterej nikdy nesedí v koutě! Padám před nim na kolena (na kolena, na kolena, jé, jé, jéje - už zas?!?) a nade všechno ho žeru. Už se těším, až zasejc bude nějaká kampaň, ať mu to můžu vrátit. Seš můj borec, kluku. Miluju Tě!“ 

 

Oba jsou to moc hezký kluci...

A ještě jeden post přidáme, ať celá audience tohoto článku zezelená závistí, tentokráte je z ledna, opět od Dana: „Ostatně jako povětšinou před premiérou mám chřipku. Už asi tejden. A i přesto, že na našem zámku byl za komunismu sklad léčiv, tak teda léčebná kůra na zámku nic moc. Ještě že náš zámek má jednoho Matesa. Dal mi knížku o Francouzské revoluci, abych jenom neležel a intelektuálně rostl (zatím jsem nejčastějc v sekci vysvětlivky a nepochopil jsem ani předmluvu!), obstaral všechnu zvěř, tzn. skot, kočku i koninu / oslinu, přikládá s takovou pečlivostí, že teplotu v místnosti zvedl na rekordních 15 stupňů (to tu bylo naposled v létě), je milej a zábavnej a vůbec mu nevadí, že jsem v jiný dimenzi, mám vodřenej nos, hlením, chrchlám a fakt nevypadám jako z plakátu. Vlastně je tak moc milej, že asi zůstanu nemocen navždycky. Ou jes. Už jsme si zkusili v bohatství i v chudobě, ve zdraví a nově i v nemoci...a co bylo to třetí, ať ho můžu pumpnout?“ Prostě – pohádka. Pohádka na zámku, jak to má být.

Michaela Salačová s vítězem planku, Pavlem Preisem 

Karma podle Michaely Salačové funguje

Bývalá Miss České republiky Michaela Salačová se na veřejných akcích už příliš neobjevuje, navíc je věrná rodnému Brnu. Pro dobrou věc se ale ve společnosti ukázala a šla se podívat na soutěž v planku, neboli prkně. Soutěže se mohl zúčastnit kdokoliv, za každou minutu, co dokázal vydržet v planku, věnovalo nákupní centrum korunu na zútulnění nemocničních pokojů. Michaela se ukázala jako empatická duše: „Žijeme v době, která je strašně hektická a předimenzovaná, lidé často myslí jen na sebe a empatie a ohleduplnost k ostatním se vytrácí. Pomáhat ostatním přináší úžasně hezký pocit, přitom to je v podstatě to jediné, co z toho získáte. Když budeme myslet na ostatní, jednoho dne se nám to vrátí. Karma funguje,“ prohlásila.

 

Míša Salačová jako DJ, foto Facebook

Z modelky dýdžejkou

Michaela Salačová sama sportuje celkem často: „Plank není jednoduché cvičení, sama ho trénuji. Ale nepřeháním to, vydržím zhruba dvě minuty. Jsem laik, každopádně po tom, co tu někteří soutěžící předvedli, bych asi už nevstala,“ uvedla. Michaela Saláčová dnes žije hlavně rodinným životem. Stará se o dva kluky, které má s pořadatelem hudebních akcí Daliborem Vajčnerem, občas si ale odskočí k mixovacímu pultu. Více jak deset let totiž působí jako dýdžejka, a to přes to, že na začátku jejího působení se jí mnozí vysmívali a viděli v ní jen modelku za gramofony. Michaela ale dokázala, že taneční muziku opravdu miluje a dnes je již respektovanou dýdžejkou.

 

Má Česko Slovensko talent? Foto FTV Prima

Prima zase hledá talent

Ti si nedají pokoj. Prima vyhlásila další castingová kola pořadu, který se bude vysílat na Primě a na TV Joj. Castingy se konají 6. a 7. dubna ve větších českých městech, kam se lze zajít předvést a v případě postupu se ucházet o světové angažmá a miliony. Loni vyhrála 50 000 bubenice Nikoleta Šurinová ze Slovenska, ostatně slovenských vítězů je většina. Nikoleta je ještě dítě, je jí 12 let, díky vítězství v soutěži si prý už zahrála s velkou kapelou na oper airu, dále hraje s Lukášem Adamcem, který před lety vyhrál SuperStar. Dívka vypadá spokojeně, pochopitelně je otázkou, co bude třeba za deset let.

 

Petra na fotce z časopisu Prima ZOOM, který si ji dal též na obálku s titulkem ˇTenisová bohyně - velmi otevřené vyznání´

Bude mít Petra Kvitová klid?

Petra Kvitová v současné době kraluje na kurtech v Miami, kde hraje důležitý turnaj, dále se na nás usmívá z titulky časopisu Prima Zoom, kde vypadá jako bohyně lovu. Dvojnásobná olympijská vítězka se možná už zanedlouho dočká rozsudku ve věci jejího napadení. Podezřelý Radim Žondra si sice stojí na svém, Petru Kvitovou nenapadl, ani u ní doma nebyl. Petra Kvitová ho prý jednoznačně poznala mezi figuranty a skutečně, Žondra je velmi podobný identikitu, který Petra pro policii po napadení vytvořila. Mluvčí hráčky Karel Tejkal zveřejnil, že ke čtení rozsudku se Petra nedostaví: „Petra nevyužije svého práva být u toho, ale samozřejmě u soudu bude její zmocněnec, elitní právník Lukáš Trojan,“ sdělil Blesku. Na druhou stranu, není se čemu divit. Petra má skvěle rozehranou sezónu, přitom je to jen něco přes rok od osudného napadení. A je prostě jasné, že tenhle zážitek si už nechce připomínat, ale chce raději jít dál. 

 

Eliška Křenková na snímku z Twitteru spolu s Janem Cinou a jeho přítelem Petrem Vančurou

Eliška Křenková má lva za roli, Petr Vančura za pád roku

Český lev zařval a pro všechny bylo překvapením, že favorizovaný film Toman neurval žádnou sošku a musel se sklonit před filmem Všechno bude. To, že Toman nebyl oceněn ani v jedné kategorii, určitě není spravedlivé, na druhou stranu Eliška Křenková, která hrála ve Všechno bude, si cenu určitě zaslouží. Zaujala už v Pustině a je stále lepší. Herečka nastupující generace se na Lvy vypravila s kamarádem Janem Cinou a jeho partnerem, hercem Petrem Vančurou, který se postaral o pořádnou zábavnou vložku večera / či noci. Schody před Rudolfinem se mu totiž staly osudnými a Petr padal neuvěřitelným způsobem s nohama nad hlavou. Naštěstí má smysl pro humor a svému pádu se ze srdce zasmál.

Eliška na oficiálním snímku se svým novým lvem: Měla fakt zajímavé šaty...

 

Vložil: Michaela Špačková