Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byl teror na Novém Zélandu jen falešná vlajka? Komentář Štěpána Chába

komentář 20.03.2019
Byl teror na Novém Zélandu jen falešná vlajka? Komentář Štěpána Chába

Foto: Youtube / repro

Popisek: Erdogan jako vítěz teroru na Novém Zélandu?

Ne, nespletli jste se, nejste na Aeronetu. Na Novém Zélandu šílenec vystřílel mešitu. Zabil 49 lidí. Pro Jana Hamáčka a jeho ideopolicii upozorňuji, že takové násilí jako militantní pacifista odsuzuji. Na první pohled se mohlo začít zdát, že je tu ten slibovaný střet civilizací, ta tichá občanská válka, která s muslimskou kulturou a vírou prostě přijít musí. Ale podle Markéty Kutilové, novinářky a reportérky, která má svou autoritu, by to mohlo být, a nejspíš i je, úplně jinak.

Markéta Kutilová na svém facebookovém profilu napsala: „Terorista Tarrant byl v roce 2016 dvakrát v Turecku. Strávil tam 45 dní. A také byl v Pákistánu. Teď se zkoumá, proč a co tam dělal… Je třeba se ptát, zda současný útok na muslimy v mešitě na NZ je veden skutečně nenávistí proti muslimům nebo snahou rozpoutat další vlnu nenávisti a násilí mezi muslimy a křesťany resp. mezi Západem a muslimy? Je třeba se ptát, kdo a proč mohl Tarranta najmout či radikalizovat.“

Radikalizace kreténů

Již zmíněný Jan Hamáček si z teroru na Novém Zélandu udělal prima očko u policistů, kdy jim zadal úkol důkladně pročesávat internet a chytat „kriminálníky“, kteří krveprolití vítají (a stávají se tak součástí obludné hry na multikulturalismus). Šéf pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko zase vyzývá své souvěrce k ozbrojení se a nabízí jim pomoc při získání zbrojního pasu (čímž vlastně řekl, že český Pepík se radikalizuje a že začne brzy najíždět Škodovkami 120L do mešit... podobné prohlášení, jako kdyby Hamáček při teroru z muslimských řad pravil do médií – muslimové se radikalizují, pojďte, ozbrojíme se, abychom se mohli bránit… absurdní představa, že?).

A turecký paša Erdogan, jak píše Markéta Kutilová, si z teroru na Novém Zélandu dělá jackpot ve své politické kampani, kdy jezdí po zemi, pouští lidem záznam z vyvražďování na Novém Zélandu a křičí: „Podívejte se, všichni. Prý, že teror pochází od muslimů? Tady to vidíte... Nový Zéland za to zaplatí." Erdoganova rétorika, jak upozorňuje Markéta Kutilová, připomíná nechutné válečné štvaní. To už je skutečně sympatičtější Hamáčkova ideopolicie.

Do toho se echt sluníčková premiérka Nového Zélandu ukrývá do hidžábu, kaje se před muslimy a slibuje, že rázně zatočí se zbraněmi. Že ty ovce zélandské odzbrojí, až jim zbudou jen pěsti. A i ty se častým pěstěním a manikúrou budou dát použít jen k mávání bílou vlajkou. Jako kdyby si radikalizovaný kretén nebyl schopný sehnat zbraň na černém trhu nebo mezi svými souvěrci, že jo. Ale, ve výsledku, právě to je jen vedlejší efekt. Nikdo ovšem nepojmenuje ten základní kámen úrazu: Sakra, vždyť ten vysněný multikulturalismus fakt nefunguje. Některé kultury jsou zkrátka naprosto nekompatibilní. A ještě dlouho budou. Proč ho politici neustále prosazují? Nejde prosazovat nenásilná spolupráce napříč státy a kontinenty namísto násilním vnuceného soužití hned za domem?

Je dobré pochybovat?

Partnerem v diskusi nám je trochu hysterický Erdogan, kterému teror na Novém Zélandu může přinést politické body jak doma, tak i v zahraničí. Může vrhnout do radikálního vyjádření „náboženství míru“ mnohé muslimy v Evropě i zbytku světa. Může uvrhnout Evropu do té skutečné tiché občanské války, kdy se člověk bude obávat skočit si i pro rohlíky, protože ho cestou může rozjezdit po chodníku auto. Nebo ho může zastřelit nějaký milý, ale radikalizovaný kolemjdoucí.

Němci také na úplném začátku druhé světové války oblékli polské uniformy a šturmem se hnali proti sobě samým, jen aby mohli říct – hele, Poláci jsou svině, napadli nás a tak tu mají po držce. Teror na Novém Zélandu může být postavený na stejném principu. A teď malá otázka – pane Hamáčku, půjdu i za tohle bručet?

 

Vložil: Štěpán Cháb