Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byl teror na Novém Zélandu jen falešná vlajka? Komentář Štěpána Chába

komentář 20.03.2019
Byl teror na Novém Zélandu jen falešná vlajka? Komentář Štěpána Chába

Autor: Youtube / repro

Popisek: Erdogan jako vítěz teroru na Novém Zélandu?

Ne, nespletli jste se, nejste na Aeronetu. Na Novém Zélandu šílenec vystřílel mešitu. Zabil 49 lidí. Pro Jana Hamáčka a jeho ideopolicii upozorňuji, že takové násilí jako militantní pacifista odsuzuji. Na první pohled se mohlo začít zdát, že je tu ten slibovaný střet civilizací, ta tichá občanská válka, která s muslimskou kulturou a vírou prostě přijít musí. Ale podle Markéty Kutilové, novinářky a reportérky, která má svou autoritu, by to mohlo být, a nejspíš i je, úplně jinak.

Markéta Kutilová na svém facebookovém profilu napsala: „Terorista Tarrant byl v roce 2016 dvakrát v Turecku. Strávil tam 45 dní. A také byl v Pákistánu. Teď se zkoumá, proč a co tam dělal… Je třeba se ptát, zda současný útok na muslimy v mešitě na NZ je veden skutečně nenávistí proti muslimům nebo snahou rozpoutat další vlnu nenávisti a násilí mezi muslimy a křesťany resp. mezi Západem a muslimy? Je třeba se ptát, kdo a proč mohl Tarranta najmout či radikalizovat.“

Radikalizace kreténů

Již zmíněný Jan Hamáček si z teroru na Novém Zélandu udělal prima očko u policistů, kdy jim zadal úkol důkladně pročesávat internet a chytat „kriminálníky“, kteří krveprolití vítají (a stávají se tak součástí obludné hry na multikulturalismus). Šéf pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko zase vyzývá své souvěrce k ozbrojení se a nabízí jim pomoc při získání zbrojního pasu (čímž vlastně řekl, že český Pepík se radikalizuje a že začne brzy najíždět Škodovkami 120L do mešit... podobné prohlášení, jako kdyby Hamáček při teroru z muslimských řad pravil do médií – muslimové se radikalizují, pojďte, ozbrojíme se, abychom se mohli bránit… absurdní představa, že?).

A turecký paša Erdogan, jak píše Markéta Kutilová, si z teroru na Novém Zélandu dělá jackpot ve své politické kampani, kdy jezdí po zemi, pouští lidem záznam z vyvražďování na Novém Zélandu a křičí: „Podívejte se, všichni. Prý, že teror pochází od muslimů? Tady to vidíte... Nový Zéland za to zaplatí." Erdoganova rétorika, jak upozorňuje Markéta Kutilová, připomíná nechutné válečné štvaní. To už je skutečně sympatičtější Hamáčkova ideopolicie.

Do toho se echt sluníčková premiérka Nového Zélandu ukrývá do hidžábu, kaje se před muslimy a slibuje, že rázně zatočí se zbraněmi. Že ty ovce zélandské odzbrojí, až jim zbudou jen pěsti. A i ty se častým pěstěním a manikúrou budou dát použít jen k mávání bílou vlajkou. Jako kdyby si radikalizovaný kretén nebyl schopný sehnat zbraň na černém trhu nebo mezi svými souvěrci, že jo. Ale, ve výsledku, právě to je jen vedlejší efekt. Nikdo ovšem nepojmenuje ten základní kámen úrazu: Sakra, vždyť ten vysněný multikulturalismus fakt nefunguje. Některé kultury jsou zkrátka naprosto nekompatibilní. A ještě dlouho budou. Proč ho politici neustále prosazují? Nejde prosazovat nenásilná spolupráce napříč státy a kontinenty namísto násilním vnuceného soužití hned za domem?

Je dobré pochybovat?

Partnerem v diskusi nám je trochu hysterický Erdogan, kterému teror na Novém Zélandu může přinést politické body jak doma, tak i v zahraničí. Může vrhnout do radikálního vyjádření „náboženství míru“ mnohé muslimy v Evropě i zbytku světa. Může uvrhnout Evropu do té skutečné tiché občanské války, kdy se člověk bude obávat skočit si i pro rohlíky, protože ho cestou může rozjezdit po chodníku auto. Nebo ho může zastřelit nějaký milý, ale radikalizovaný kolemjdoucí.

Němci také na úplném začátku druhé světové války oblékli polské uniformy a šturmem se hnali proti sobě samým, jen aby mohli říct – hele, Poláci jsou svině, napadli nás a tak tu mají po držce. Teror na Novém Zélandu může být postavený na stejném principu. A teď malá otázka – pane Hamáčku, půjdu i za tohle bručet?

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace