Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Teď všechny žerty stranou, doba je vážná a my všichni bychom se měli věnovat budování naší budoucnosti. Komentář Štěpána Chába

komentář 28.02.2019
Teď všechny žerty stranou, doba je vážná a my všichni bychom se měli věnovat budování naší budoucnosti. Komentář Štěpána Chába

Autor: Necyklopedie

Popisek: Bůh předává Adamovi logo Necyklopedie. Přidán cenzurní použek na Adamovo ohanbí, protože není, s ohledem na tuto dobu, jasné, pro které by se Adam rozhodl

Necyklopedie už mnohokrát zásadně zasáhla do dějin České republiky, života, vesmíru a vůbec. Vždyť například jako jediná referovala o bleskové válce mezi Českou republikou a Chile po chmatáckém veletoči Václava Klause s propiskou, odpověděla na otázku, proč vzniklo Brno a kdo je za to odpovědný, nastartovala jinak zemdlený vesmírný program České republiky, nebo vypočetla vzoreček pro všechno. Necyklopedie se stala základem státnosti už jen tím, že vytvořila oddělení stížností a reklamací kamkoliv a komukoliv.

Díky Necyklopedii se lidé mohou obrátit na vždy a o všem informovaný zdroj, mohou si díky ní doplňovat své diplomové práce o relevantní zdroje, případně i zadat nové vědecké zkoumání v jakékoliv myslitelné oblasti lidského vědění, ale hlavně nevědění. Necyklopedie se za svou historii stala nedílnou součástí každé domácnosti, a to i kdyby o tom ona domácnost neměla tucha. Naposledy zavířila veřejným prostorem před několika lety, kdy ji vyloučili potentáti z nominací Křišťálové lupy, protože pokud by Necyklopedie figurovala v anketě o nejpopulárnější internetovou službu, nutně by ovládla již na věčné časy všechny kategorie a Křišťálová lupa by tak byla necyklopedizována. Btw, abyste si udělali představu, tak toto heslo patří premiérovi...

Wikipedie se snaží Necyklopedie zbavit, protože…

Vedou se spory o tom, kdo tu byl dřív, jestli Wikipedie nebo Necyklopedie. Do sporu není radno zasahovat, protože už stojí za celou řádkou obětí (nutno dodat, že většinou obětí z wikipedistického tábora, protože ti se neumí prát). Podstatné ovšem je, že Wikipedie svými zákulisními pletichami Necyklopedii ovládla a drží nad její existencí prst. Ten ovšem nyní stiskl spoušť. Wikipedie oznámila všem necyklopediím světa, že jejich vzájemná spolupráce končí, že Wikipedie už neumožní necyklopediím hosting na své platformě (Wikipedie asi získala pocit, že z necyklopedií už nejde nic vykrádat, tak je vhodné je jako konkurenci odstřelit... jak krátkozraké).

V dopisu necyklopediím Wikipedie píše: „Bohužel, časy se změnily a existují aspekty wiki, které se v průběhu let staly problémem. Vždy jsme vám poskytli mnoho prostoru, přestože velké množství stránek je mimo naše podmínky použití. Tyto věci jsme ignorovali už léta, ale musíme skutečně zlepšit přijatelnost obsahu na webu. Takže se opět díváme na obsah a rozhodli jsme se, že toto není služba, kterou chceme hostit.“ Jinak řečeno – už nás ten váš nekorektní humor popouzí, doba se změnila, žerty musí jít stranou, teď je čas na uvědomělé budování budoucnosti bez rozdílů pohlaví, rasy, náboženského přesvědčení, velikosti bot, délky nosů a barvy stolice.

Wikipedie dále konstatuje, že promazávání jednotlivých článků na necyklopediích je v podstatě nemožné (jinak řečeno, nekorektní jsou téměř všechny a po cenzorské akci by zbylo jen pár nadpisů, nic víc). Wikipedie v závěru svého atentátu na humor slibuje, že bude nápomocna s přechodem na jiný hosting pro jednotlivé necyklopedie. O termínu, kdy to Wikipedie prostě odpálí, nepadlo zatím slovo.

O co vůbec jde?

Necyklopedie je server parodující Wikipedii. Za dobu její existence na ní vzniklo mnoho a mnoho výborných textů, které si dělají šoufky, z čeho vás jen napadne. Součástí Necyklopedie je humor, tedy i nekorektnost, tedy i humorné kopání do menšin, sexuálních preferencí, náboženství, politického smýšlení. Padni komu padni. Přitom vyznění textů je skutečně z drtivé části parodické, nikoliv prvoplánově zesměšňující. Sám jsem na Necyklopedii kdysi strávil desítky hodin při smolení článků už jen proto, že považuju humor za jednu z nejvyšších hodnot lidstva.

Wikipedie se začíná přizpůsobovat ve své firemní politice hyperkorektní době a chce se nejspíš zbavit necyklopedií, protože skrze ně na Wikipedii mohou začít padat žaloby. Ale žaloby za humor? Za parodii? Není přeci dobré hostit službu, která si dělá ze všeho srandu. Obzvláště, když někde číhá citlivá dušička progresivního levičáka, která si tu srandu vyloží po svém a bude se cítit ublíženě. Za necyklopediemi celého světa jsou stovky tisíc hodin nadšené práce. To nejde jen tak šmahem smazat. Pak už ten svět bude naprosto k nežití. Polská Nonsensopedia sepsala manifest. Anglická Uncyclopedia se rozpadla na dva tábory a začíná vlastně její rozklad. Česká Necyklopedie čeká, až někdo něco vymyslí a pak se k němu podloudně a zadarmo přidá. Ale tak je to správně.

EDIT: V rámci šetření a několika pohlavků došlo ke zjištění, že na vině je Fandom, nikoliv samotná Wikipedie. Fandom poskytuje hosting pro necyklopedie a on se chce oné nekorektnosti zbavit. Zároveň poskytuje hosting i pro Wikipedii pod značkou Wikia, kteréžto Fandom přímo podléhá. Takže ač jsem se sekl, a omlouvám se za to, přesto se jedná o spojité nádoby.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace