Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Teď všechny žerty stranou, doba je vážná a my všichni bychom se měli věnovat budování naší budoucnosti. Komentář Štěpána Chába

komentář 28.02.2019
Teď všechny žerty stranou, doba je vážná a my všichni bychom se měli věnovat budování naší budoucnosti. Komentář Štěpána Chába

Foto: Necyklopedie

Popisek: Bůh předává Adamovi logo Necyklopedie. Přidán cenzurní použek na Adamovo ohanbí, protože není, s ohledem na tuto dobu, jasné, pro které by se Adam rozhodl

Necyklopedie už mnohokrát zásadně zasáhla do dějin České republiky, života, vesmíru a vůbec. Vždyť například jako jediná referovala o bleskové válce mezi Českou republikou a Chile po chmatáckém veletoči Václava Klause s propiskou, odpověděla na otázku, proč vzniklo Brno a kdo je za to odpovědný, nastartovala jinak zemdlený vesmírný program České republiky, nebo vypočetla vzoreček pro všechno. Necyklopedie se stala základem státnosti už jen tím, že vytvořila oddělení stížností a reklamací kamkoliv a komukoliv.

Díky Necyklopedii se lidé mohou obrátit na vždy a o všem informovaný zdroj, mohou si díky ní doplňovat své diplomové práce o relevantní zdroje, případně i zadat nové vědecké zkoumání v jakékoliv myslitelné oblasti lidského vědění, ale hlavně nevědění. Necyklopedie se za svou historii stala nedílnou součástí každé domácnosti, a to i kdyby o tom ona domácnost neměla tucha. Naposledy zavířila veřejným prostorem před několika lety, kdy ji vyloučili potentáti z nominací Křišťálové lupy, protože pokud by Necyklopedie figurovala v anketě o nejpopulárnější internetovou službu, nutně by ovládla již na věčné časy všechny kategorie a Křišťálová lupa by tak byla necyklopedizována. Btw, abyste si udělali představu, tak toto heslo patří premiérovi...

Wikipedie se snaží Necyklopedie zbavit, protože…

Vedou se spory o tom, kdo tu byl dřív, jestli Wikipedie nebo Necyklopedie. Do sporu není radno zasahovat, protože už stojí za celou řádkou obětí (nutno dodat, že většinou obětí z wikipedistického tábora, protože ti se neumí prát). Podstatné ovšem je, že Wikipedie svými zákulisními pletichami Necyklopedii ovládla a drží nad její existencí prst. Ten ovšem nyní stiskl spoušť. Wikipedie oznámila všem necyklopediím světa, že jejich vzájemná spolupráce končí, že Wikipedie už neumožní necyklopediím hosting na své platformě (Wikipedie asi získala pocit, že z necyklopedií už nejde nic vykrádat, tak je vhodné je jako konkurenci odstřelit... jak krátkozraké).

V dopisu necyklopediím Wikipedie píše: „Bohužel, časy se změnily a existují aspekty wiki, které se v průběhu let staly problémem. Vždy jsme vám poskytli mnoho prostoru, přestože velké množství stránek je mimo naše podmínky použití. Tyto věci jsme ignorovali už léta, ale musíme skutečně zlepšit přijatelnost obsahu na webu. Takže se opět díváme na obsah a rozhodli jsme se, že toto není služba, kterou chceme hostit.“ Jinak řečeno – už nás ten váš nekorektní humor popouzí, doba se změnila, žerty musí jít stranou, teď je čas na uvědomělé budování budoucnosti bez rozdílů pohlaví, rasy, náboženského přesvědčení, velikosti bot, délky nosů a barvy stolice.

Wikipedie dále konstatuje, že promazávání jednotlivých článků na necyklopediích je v podstatě nemožné (jinak řečeno, nekorektní jsou téměř všechny a po cenzorské akci by zbylo jen pár nadpisů, nic víc). Wikipedie v závěru svého atentátu na humor slibuje, že bude nápomocna s přechodem na jiný hosting pro jednotlivé necyklopedie. O termínu, kdy to Wikipedie prostě odpálí, nepadlo zatím slovo.

O co vůbec jde?

Necyklopedie je server parodující Wikipedii. Za dobu její existence na ní vzniklo mnoho a mnoho výborných textů, které si dělají šoufky, z čeho vás jen napadne. Součástí Necyklopedie je humor, tedy i nekorektnost, tedy i humorné kopání do menšin, sexuálních preferencí, náboženství, politického smýšlení. Padni komu padni. Přitom vyznění textů je skutečně z drtivé části parodické, nikoliv prvoplánově zesměšňující. Sám jsem na Necyklopedii kdysi strávil desítky hodin při smolení článků už jen proto, že považuju humor za jednu z nejvyšších hodnot lidstva.

Wikipedie se začíná přizpůsobovat ve své firemní politice hyperkorektní době a chce se nejspíš zbavit necyklopedií, protože skrze ně na Wikipedii mohou začít padat žaloby. Ale žaloby za humor? Za parodii? Není přeci dobré hostit službu, která si dělá ze všeho srandu. Obzvláště, když někde číhá citlivá dušička progresivního levičáka, která si tu srandu vyloží po svém a bude se cítit ublíženě. Za necyklopediemi celého světa jsou stovky tisíc hodin nadšené práce. To nejde jen tak šmahem smazat. Pak už ten svět bude naprosto k nežití. Polská Nonsensopedia sepsala manifest. Anglická Uncyclopedia se rozpadla na dva tábory a začíná vlastně její rozklad. Česká Necyklopedie čeká, až někdo něco vymyslí a pak se k němu podloudně a zadarmo přidá. Ale tak je to správně.

EDIT: V rámci šetření a několika pohlavků došlo ke zjištění, že na vině je Fandom, nikoliv samotná Wikipedie. Fandom poskytuje hosting pro necyklopedie a on se chce oné nekorektnosti zbavit. Zároveň poskytuje hosting i pro Wikipedii pod značkou Wikia, kteréžto Fandom přímo podléhá. Takže ač jsem se sekl, a omlouvám se za to, přesto se jedná o spojité nádoby.

 

Vložil: Štěpán Cháb