Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Místo ženy muž a naopak, kdykoliv budete chtít. Dokonce už i u nás. Další rána lidské sexuální přirozenosti

26.02.2019
Místo ženy muž a naopak, kdykoliv budete chtít. Dokonce už i u nás. Další rána lidské sexuální přirozenosti

Autor: Facebook / John Wright

Popisek: Martina Navrátilová

Scénárista seriálu MOST! Petr Kolečko před časem prozradil, že jedním z důvodů, proč tento absolutně politicky nekorektní seriál napsal, je protest proti tomu, co se děje třeba ve Spojených státech. To, jak absurdních rozměrů současné dění v Americe dosahuje, dokazuje i případ světoznámé tenistky Martiny Navrátilové. Ta v poslední době čelí hysterii, kvůli tomu, že si dovolila vyslovit názor, týkající se mužů, kteří si změnili pohlaví na ženské.

Martina, která se nikdy nebála dát najevo, co si opravdu myslí a za své postoje často čelila kritice i různým potížím (například když otevřeně přiznala svoji sexuální orientaci) si nedávno zase zadělala na pořádný průšvih. Na svém blogu v britském nedělníku Sunday Times se pustila do kritiky tzv. transgender sportovkyň. Napsala, že praxi, umožňující, aby muži, kteří se rozhodli proměnit v ženu, soutěžili proti biologickým ženám, považuje za šílenou a jde podle ní o podvod. Argumentuje tím, že transgender ženy zůstávají stále biologickými muži, a mají nadále mužskou kostru i svalovou hmotu. Mimochodem, právě tento nezanedbatelný problém poodhalil seriál MOST!. Pavel se sice proměnil ve velmi pohlednou Dášu, která má pevná prsa a dokonalou „pipinku“, ale bohužel jí zůstaly velké palce u nohou.

Místo ženy muž a naopak. Kdykoliv chcete!

Martina nejspíše sama nečekala, co bude následovat, i když je díky své otevřenosti zvyklá na leccos. Kromě obvinění různých zastánců lidských práv, že je „transfobní“, byla dokonce zbavena funkce ambasadorky v organizace Athlete Ally, podporující LGBT komunitu ve sportu, tedy osoby s menšinovým sexuálním zaměřením. Napsala přitom jen to, co si myslí o velmi složité problematice transgender minority i mnoho odborníků.

Například známý český sexulog Jaroslav Zvěřina je přesvědčen, že změna pohlaví je velmi složitý proces a představuje množství nevyřešených otázek. Ptá se například, do jaké šatny budou chodit lidé, kteří jsou biologicky muži, ale úředně ženami. A k jakému lékaři? Zvěřina mimo jiné reaguje na aktuální návrh ministerstva spravedlnosti, týkající se novely zákona, jenž má v naší zemi umožnit, aby se z ženy stal muž a z muže žena i bez operativních zákroků a to dokonce několikrát během života! Členové Sexuologické společnosti, jíž předsedá, dali hlasitě najevo, že vydávání posudků, umožňujících změnu pohlaví bez operativního zákroku, považují za zpronevěření se své profesní cti.

Žena otcem svých dětí?

Zvěřina tvrdí, že je s lidmi, usilujícími o změnu pohlaví, je nutné pracovat dlouhodobě a nelze vydávat posudky, umožňující tuto závažnou proměnu, na počkání. Také on je přesvědčený, že změna pohlaví bez chirurgického zákroku odporuje nejen zdravému rozumu, ale i biologickým zákonům. Jako příklad uvádí fakt, že v některých zemích nastaly situace, kdy se stala žena otcem svých dětí nebo muž jejich matkou! Na obranu českých zákonodárců je však zapotřebí uvést, že novela zákona, umožňující změnu pohlaví bez operace, není výsledkem jejich iniciativy, ale důsledkem rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva. A takové judikáty jsou pro členské země EU závazné, ostatně, již je možnost změny pohlaví bez operace možná již třeba v sousedním Německu či Rakousku.

Sexuolog Zvěřina přitom dobře ví, s jakými těžkými traumaty žijí lidé, kteří se necítí dobře ve svém těle a na rozdíl od jiných jim dlouhá léta pomáhá: „Tím, že jim pouze změníme pohlaví v úředních dokumentech, nic nevyřešíme. Spíše naopak. Je to další rána lidské sexuální přirozenosti, která má další jasný cíl, zpochybnit základní rozdíly mezi mužem a ženou a narušit normální fungování lidských společností,“ napsal pro server Novinky.cz.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace