Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Středočeský kraj změnil stanovisko, Rath jej prý nepoškodil

06.08.2013
Středočeský kraj změnil stanovisko, Rath jej prý nepoškodil

Autor: Dan Materna, Mafra, Profimedia.cz

Popisek: David Rath

Středočeský kraj se na rozdíl od původního stanoviska Rady kraje ze 12. listopadu 2012 nepřipojí jako poškozený subjekt v rámci trestního řízení v kauze Rath. Vedení kraje změnilo stanovisko na základě expertního právního posudku.

O novém stanovisku krajského vedení informoval web Středočeského kraje. Rada Středočeského kraje podle něho rozhodla se nepřipojit k řízení jako poškozený na svém jednání 29.7. 2013 na základě expertního právního posudku, který analyzoval nákup vybavení a zdravotnické technologie pro vybrané nemocnice Středočeského kraje, kterých se předmětná kauza týká.

Tento posudek došel k závěru, že Středočeskému kraji v konkrétních zakázkách, které jsou předmětem trestního řízení v dané kauze, škoda nevznikla. Jednalo se o expertní posouzení čtyř zakázek na dodávku zdravotnického zařízení pro Oblastní nemocnici Kolín, a.s., Nemocnici Kutná Hora, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, a.s., a na dodávku zdravotnického zařízení pro Oblastní nemocnici Kladno, a.s.

Tuto kontrolu a znalecké zkoumání zadal Středočeský kraj na základě smlouvy s advokátní kanceláří, která byla uzavřena na začátku září roku 2012. Kromě právního posouzení veřejných zakázek se zabývala postupem zadavatelů při zadání zakázek dle zákona o veřejných zakázkách. Dále zda jsou ceny, za které byly veřejné zakázky realizovány, cenami obvyklými, problematikou případného porušení rozpočtové kázně z hlediska územního samosprávného celku a trestní odpovědností právnických osob.

Rozhodnutí bývalé Rady z 12. listopadu 2012, kterým se připojila k trestnímu řízení coby subjekt poškozený, konstatovalo, že se tak děje v rámci předběžné procesní opatrnosti v situaci, kdy Rada nemá dostatek konkrétních informací a činí tak na základě konstatování, že „škoda mohla vzniknout“. K potvrzení či vyvrácení této možnosti zadala právě tento posudek.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace