Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Středočeský kraj změnil stanovisko, Rath jej prý nepoškodil

06.08.2013
Středočeský kraj změnil stanovisko, Rath jej prý nepoškodil

Autor: Dan Materna, Mafra, Profimedia.cz

Popisek: David Rath

Středočeský kraj se na rozdíl od původního stanoviska Rady kraje ze 12. listopadu 2012 nepřipojí jako poškozený subjekt v rámci trestního řízení v kauze Rath. Vedení kraje změnilo stanovisko na základě expertního právního posudku.

O novém stanovisku krajského vedení informoval web Středočeského kraje. Rada Středočeského kraje podle něho rozhodla se nepřipojit k řízení jako poškozený na svém jednání 29.7. 2013 na základě expertního právního posudku, který analyzoval nákup vybavení a zdravotnické technologie pro vybrané nemocnice Středočeského kraje, kterých se předmětná kauza týká.

Tento posudek došel k závěru, že Středočeskému kraji v konkrétních zakázkách, které jsou předmětem trestního řízení v dané kauze, škoda nevznikla. Jednalo se o expertní posouzení čtyř zakázek na dodávku zdravotnického zařízení pro Oblastní nemocnici Kolín, a.s., Nemocnici Kutná Hora, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, a.s., a na dodávku zdravotnického zařízení pro Oblastní nemocnici Kladno, a.s.

Tuto kontrolu a znalecké zkoumání zadal Středočeský kraj na základě smlouvy s advokátní kanceláří, která byla uzavřena na začátku září roku 2012. Kromě právního posouzení veřejných zakázek se zabývala postupem zadavatelů při zadání zakázek dle zákona o veřejných zakázkách. Dále zda jsou ceny, za které byly veřejné zakázky realizovány, cenami obvyklými, problematikou případného porušení rozpočtové kázně z hlediska územního samosprávného celku a trestní odpovědností právnických osob.

Rozhodnutí bývalé Rady z 12. listopadu 2012, kterým se připojila k trestnímu řízení coby subjekt poškozený, konstatovalo, že se tak děje v rámci předběžné procesní opatrnosti v situaci, kdy Rada nemá dostatek konkrétních informací a činí tak na základě konstatování, že „škoda mohla vzniknout“. K potvrzení či vyvrácení této možnosti zadala právě tento posudek.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace