Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když se svlékneš, půjčím ti auto. Tak takhle je to s druhořadou Miss Czech Republic. VIP skandály a aférky

19.02.2019
Když se svlékneš, půjčím ti auto. Tak takhle je to s druhořadou Miss Czech Republic. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Miss Czech republic, snímek z finále

FOTO Česko má novou Missku, jmenuje se Denisa Spergerová, těžko ale říci, zda to někdo - kromě pořadatelky soutěže Taťány Makarenko - vlastně zaznamenal. A ty ceny už také nejsou, co bejvávalo.

Tentokrát se vyhlašovala vítězka soutěže s dost podivným názvem Miss Czech Republic, opravdu nechápeme, proč soutěž, ve které soutěží české dívky o českou korunu krásy musí mít název v angličtině. Ve finštině by to bylo také fajn: Miss Tsekin tasavalta. No, i když, ono je to celkem jasné. Soutěž se totiž původně nazývala opět Miss Face, což zní v překladu opravdu legračně Miss obličej a šlo o Miss druhé kategorie. Pořadatelka soutěže Taťána Makarenko nedávno zavětřila, že hlavní soutěž Česká Miss (ještě před tím Miss České republiky, kdo se v tom má vyznat?) má obrovské problémy a že by ji třeba její soutěž mohla postupně nahradit. A tak svou soutěž přejmenovala na název, který zní velmi podobně jako původní Miss České republiky. A kupodivu jí to vyšlo.

Jsme holt málo pokroková země, missky stále ještě chodí v prádle, ne v jutových pytlích, foto Facebook

Konec České Miss?

Česká Miss totiž opravdu sotva stojí na nohou. Ještě před rokem soutěž pořádala Eva Čerešňáková s bývalým partnerem Martinem Ditmarem, kteří přiznali, že je soutěž nad jejich síly. Následně ji prodali u nás skoro neznámé řecké kosmetické značce Juliette Armand, v podnikatelském rejstříku je coby předseda představenstva firmy Miss Events, která Českou Miss pořádá, uvedený Martin Chmelař, ředitel marketingu této firmy. Stránky soutěže sice lákají dívky na to, aby se přihlásily, nikde ale není uvedeno, jak se bude nábor dívek organizovat, nebo kdy bude finále. Dále se zde uvádí, že finalistky dostanou kontrakt na sto tisíc, což je směšně málo a nikdo už nesděluje, co vše bude za to muset finalistka odvést. Výherkyně prý dostane dárky za dva miliony korun, což také není nějaké terno. Ale jasně v příkopu to nenajdete, že jo.

Mamí, mamí, vyhrála jsem českou miss... Hezký, a co jsi za to dostala?... Půjčili mi na rok auto, foto Facebook

S Makarenko za anorexií

S cenami se ale nepředá ani Táňa Makarenko. Ta sice hrdě uvádí, že vítězka dostane byt v Praze a Mercedes, menším písmem ale stojí, že jde jen o užívání na rok zdarma… Loňská vítězka Kateřina Kasanová také žádnou díru do světa neudělala, takže zřejmě v kariéře modelky soutěž nějak extra nepomůže. Vedení Miss Czech Republic dlouho mlžilo ohledně pořádání finálového večera, ten se konal o mnoho později než před rokem, což může znamenat, že má soutěž také problémy. Je zajímavé, že obě soutěže na svých stránkách uvádějí, že dívky vysílají na světové soutěže Miss: „Česká Miss je národní soutěž krásy, která vlastní licence na světové soutěže Miss Universe, Miss Earth a Miss Supranational,“ tvrdí Česká Miss. Taťána Makarenko ovšem svou předloňskou vítězku vyslala na Miss World.

Těžko říci, nicméně soutěžit o Miss u Makarenko zřejmě znamená zadělat si na anorexii. Takto se totiž vyjádřila, když v létě seznala, že dvě dívky prý malinko přibraly: „Jedna z nich měla maturitu, tak říkala, že trošku jedla.“ Cože, ona jedla? No tak s tím musí okamžitě skončit! Pokud bude chtít ale budovat kariéru u Miss Czech Republic, může být v pohodě. Tady na ni totiž moc kšeftů nečeká a na nějaké opulentní večeře výdělek určitě stačit nebude!

Missky v tradičnějším, konzervativním hávu, foto Facebook

Dana Batulková jako Aštanga

V novém seriálu Černé vdovy se objeví také Dana Batulková, v poněkud netradiční ezo roli malířky Aštangy, což není právě její šálek čaje: „Je dost alternativní, ale přestože jsem se v tom, co měla na sobě, cítila dobře, tak do města bych tak na nákup nevyrazila. Spíš tak na zahradu, tam by to bylo fajn. Je to alternativní malířka a je celkově taková zvláštní, věří na esoteriku. Já jsem v tomto umírněnější. Když je něco moc, tak je to podezřelé. Ale uznávám, že třeba někomu mohou léčitelé, alternativní medicína pomoct. Dost často to pomáhá na psychiku, ne nadarmo se říká: Víra tvá tě uzdraví. Ale myslím, že Aštanga byla už trochu moc,“ říká Dana Batulková. Dana Batulková v minulosti ukázala, že je podstatně zemitějšího založení. Když před lety zjistila, že jí její kamarádka, se kterou sdílela hereckou šatnu, Linda Rybová, odloudila manžela herce Davida Prachaře, prostě si to s ní ručně vysvětlila.

Dana Batulková si v Černých vdovách vystřihla roli střelené umělkyně, foto FTV Prima

Odešla prý první

S bývalou kamarádkou se od té doby ale nevídá, ostatně Rybovou prý nemusí ani děti Dany Batulkové, herci Jakub Prachař a Mariana Prachařová. Dana Batulková prý ale také nemá úplně čisté svědomí, podle Blesku první odešla od Prachaře ona, k manželovi své kamarádky Jankovi Uhrinovi, se kterým prý dva roky žila. Nyní je ale se skandály konec, Dana Batulková má už dvanáct let stejného přítele, režiséra Ondřeje Zajíce. I když většinou dělají, že k sobě nepatří, zřejmě je vše v pořádku.

Bůh žije, ať si Nietzsche plácá, co chce, foto Facebook

Pohřbili Karla Gotta

Po internetu se nesla šokující zpráva, Karel Gott je prý po smrti! Naštěstí se vzápětí zjistilo, že jde jen o poplašnou zprávu, kterou měla rozšířit jedna poněkud natvrdlá porno hvězda. Karel Gott se podivoval, kdo ho mohl takhle pohřbít a hned přispěchal s ujištěním, že je zcela zdravý: „Milí přátelé, chci se s vámi podělit o pár fotografií z natáčení celovečerního dokumentárního filmu, který se mnou už půl roku natáčí režisérka Olga Špátová a kameraman Jan Malíř. Je mi velkou ctí, že se ve filmu objeví i Jiří Suchý, kterého jsem na jeho pozvání poprvé v životě navštívil u něj doma. Prožili jsme spolu báječných několik hodin povídání a vzpomínání a přenesli jsme se do počátků mého angažmá v divadle Semafor,“ napsal svým fanouškům Karel. Tak doufejme, že jakožto předčasně pohřbený bude žít Karel Gott ještě hodně a hodně dlouho!

Tak MOST! končí, ale jenom jako a jenom v hlavách některých, foto Facebook

MOST! končí?

Seriál MOST! se stal legendou, píše se o něm naprosto všude. Někoho pobuřuje, že je rasistický, rasisty naopak, že se v něm vyobrazují Romové… Je to zkrátka fenomén, a tak překvap fáma, která se začala šířit sociálními sítěmi. A to sice o tom, že prý je seriál zastaven a nesmí se vysílat. Kdosi si dal dokonce takovou práci, že vytvořil a vytiskl dokument, který má vypadat jako rozsudek. Naštěstí jde skutečně jen o planý poplach, Luďan a jeho parta nás budou oblažovat ještě pár pondělků.

 

Vložil: Michaela Špačková