Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skandály, drogy, milenky… nic ji neodradilo. Čekala na něj sedm let a milovala ho i po rozvodu. Tajnosti slavných

01.02.2019
Skandály, drogy, milenky… nic ji neodradilo. Čekala na něj sedm let a milovala ho i po rozvodu. Tajnosti slavných

Autor: repro/imdb.com

Popisek: Priscilla Presley v roce 1978 v seriálu Dallas

VIDEO Byla krásná jako panenka a králi rock’n‘rollu ji předhodili kamarádi. Bylo jí čtrnáct, stala se jeho holkou pro všechno a ani po rozvodu ho nepřestala milovat. Stal se jejím prokletím a žádný jiný se mu prý nikdy nevyrovnal.

Legendárního Elvise jeho žena poznala v době, kdy její spolužačky bláznily po nedostižných idolech. A hned by se býval ženil. Musela ale počkat, až jeho vyvolená odmaturuje. Říká se, že mu půvabnou mladičkou tmavovlásku podstrčili kamarádi, protože dobře znali jeho vkus a věděli, jaká žena ho chytí za srdce. Teprve čtrnáctiletá dcera vojenského pilota Priscilla Ann Wagner mu opravdu srdce zlomila a budoucí král rock‘n’rollu, který tehdy sloužil v armádě na německém území, se rozhodl, že tahle dívka se jednoho dne stane jeho ženou. Neměli to ale tak jednoduché – ani zpočátku ani později během manželství.

Princezna pro krále:

Sedm let jako za císaře pána

Tak dlouho si musela krásná Priscilla na svého krále počkat a stejně jako za císaře pána byla příčinou jejich odloučení vojna. Alespoň zpočátku. Narodila se 24. května 1945 v newyorském Brooklynu Priscilla Ann Wagner byla dcerou pilota, který krátce po jejím narození, jen pár týdnů po skončení druhé světové války, zabil při letecké havárii. Její matka se pak podruhé provdala za Paula Beaulieu, který Priscillu adoptoval. Když je Elvis požádal v roce 1958 o její ruku, rodiče souhlasili, ovšem pod podmínkou, že se vezmou teprve až po Priscillině maturitě. A tak ke sňatku došlo až v roce 1967. Jestli to trvalo tak dlouho, protože byla snoubenka mizerou studentkou, k tomu se dodnes nikdo nikdy nevyjádřil. Zato se šušká, že dvaadvacetiletá nevěsta předstoupila před oltář jako panna a přesně o devět měsíců později porodila dceru Lisu Marii.

Šťastná rodina v roce 1970

Šťastná rodina v roce 1970
(foto – repro/presley-collectors.com)

Pro manželství nevhodný

Život po boku oslavovaného krále rock’n’rollu neměla krásná manželka vůbec snadný. Elvis si užíval slávy, milenky střídal jako ponožky a občas se ani nevracel domů z bujarých večírků, protože ho to vinou přemíry alkoholu a drog prostě ani nenapadlo. Priscilla seděla doma, pečovala o dceru a zajišťovala mu full servis po vzoru vzorně vychovaných amerických dívek z lepších rodin padesátých let minulého století. „Krájela jsem mu i maso na talíři. Bylo jednoduché o něj pečovat, byl to hodný jižanský kluk, nebylo složité ho milovat. Chtěla jsem si ho hlavně udržet,“ svěřila se kdysi. „Bylo to opravdu těžké. Vždy jsem cítila, že soupeřím s herečkami, protože hrál v mnoha filmech. Neměla jsem sebedůvěru.“ Jenže vychovávat dítě a současně se účastnit nekonečných mejdanů a roztodivných výstředních akcí, to zkrátka nešlo dohromady. Priscilla nabírala rozum a postupně zjišťovala, že je Elvis sice nekonečně bohatý a slavný, ale absolutně nevhodný pro výchovu dětí a manželský život. Po šesti letech pohár její trpělivosti definitivně přetekl a požádala o rozvod.

Mladá a krásná:

Rozvod oba oplakali

Z představy definitivního rozchodu se Elvis zhroutil, jeho žena ale zůstala neoblomná, a tak je v roce 1973 nakonec opravdu rozvedli. „Drželi jsme se za ruce a měli uslzené oči, ale náš rozchod byl nutný. Neměla jsem vlastně žádný svůj život a nic by se nezměnilo. Zůstali jsme ale přáteli, rozvod neznamená, že jeden druhého bude nenávidět. Lisa nikdy nepocítila, že jsme rozvedení,“ svěřila se Priscilla v Talkshow bez zábran. Pro jejich dceru to ale znamenalo, že začala pendlovat mezi dvěma zcela protikladnými světy – přísnou a realistickou matkou a věčně zdrogovaným otcem, který ji rozmazloval, jak to jenom šlo. Kromě dcery ale slavný manžel Priscillu inspiroval i pro další budoucnost. „Miluju šperky. Když poprvé vystupoval v Las Vegas, šla jsem ven, abych mu něco koupila. Tehdy jsem vybrala v Soho přezku k pásku. Všechny kousky, které nosil, byly charakteristické, a to mě inspirovalo k navrhování šperků,“ prozradila.

S Leslie Nielsenem v komedii Bláznivá střela 2 a1/2: Vůně strachu

S Leslie Nielsenem v komedii Bláznivá střela 2 a1/2: Vůně strachu
(foto – Paramount Pictures)

Slavná vdova na mizině

Když o čtyři roky později Presley zemřel, veškerý jeho majetek přešel na jeho otce, babičku a dceru Lisu Marii. Priscilla neměla jako exmanželka na nic nárok. Všem ale bylo jasné, že to tak nezůstane dlouho. O dva roky později zemřel Elvisův otec Vernon a v roce 1981 i babička. Vykonavatelkou závěti se stala Priscilla, protože dcera ještě nebyla plnoletá, a když procházela účty, zjistila, že je nutné co nejrychleji začít něco dělat. Jenom zpěvákovo legendární sídlo Graceland totiž spolykalo každoročně půl milionu dolarů na daních a za údržbu. Priscilla dobře věděla, že jméno Presley dokáže vydělávat miliony, a tak založila společnost Elvis Presley Enterprices, která dostala na starost úplně všechno, co mělo s Elvisem něco společného. V první řadě rozprášila všechny podnikavce, kteří se snažili před bránou Gracelandu prodávat bez povolení nedočkavým turistům různé suvenýry a upomínkové předměty. A zisk společnosti se rázem zvýšil na padesát milionů dolarů ročně.

V 80. letech jako Jenna Wade v seriálu Dallas:

Ukázala, co v ní je

Krásná žena, kterou znal celý svět, ale rozhodně nemínila až do smrti žít z podstaty a začala budovat vlastní značku. Již v sedmdesátých letech vlastnila první luxusní butik a prosadila se také jako herečka. Mimo jiné si zahrála i v legendárním seriálu Dallas či v úspěšné komediální trilogii Bláznivá střela. Koncem osmdesátých let začala podnikat i v kosmetice a uvedla na trh několik parfémů, nesoucích její jméno. A aby toho nebylo málo, v roce 1987 porodila ve dvaačtyřiceti letech svému příteli, známému scenáristovi, Marcu Garibaldimu, syna Navarona. V současnosti je Priscilla chodící reklamou na práci plastických chirurgů, je členkou správní rady amerického filmového gigantu MGM a občas si střihne drobnou roličku v nějakém filmu. S dcerou Lisou Marií vychází skvěle, stará se o vnoučata a Elvise má dodnes v srdci. „Nemyslím, že bych někdy našla někoho, koho bych milovala tak moc, jako jsem milovala Elvise,“ svěřila se. „Je to nesmyslné snažit se ho srovnávat s kýmkoli. Ano, někteří muži, s nimiž jsem byla, pro mě znamenali mnoho, ale Elvis byl mou první láskou a bude také mou poslední.“

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace