Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Naposledy tu natáčeli velkofilm Jan Žižka… Ve Středočeském kraji vznikla filmová kancelář, kterou vede Marek Černoch

25.01.2019
Naposledy tu natáčeli velkofilm Jan Žižka… Ve Středočeském kraji vznikla filmová kancelář, kterou vede Marek Černoch

Foto: Středočeský kraj

Popisek: Oficiální představení Středočeské filmové kanceláře. Jejím cílem je zviditelnění kraje a poskytování partnerské pomoci produkcím hraných a dokumentárních filmů, televizních pořadů nebo jiných audiovizuálních děl. Filmová kancelář patří pod Středočeskou centrálu cestovního ruchu, která propaguje turismus ve Středočeském kraji. Vedoucím kanceláře je Marek Černoch. Tiskové konference se zúčastnila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a radní Martin Draxler a Karel Horčička.

Desítky míst ve Středočeském kraji posloužily jako kulisy nejslavnějším českým snímkům, kouzelným pohádkám ale i zahraničním velkofilmům. O jednotlivé destinace nebo místa projevují filmaři stále větší zájem, a nejen proto v lednu zahájila provoz nově vzniklá Středočeská filmová kancelář. Jejím cílem je zviditelnění kraje a poskytování partnerské pomoci produkcím hraných a dokumentárních filmů, televizních pořadů nebo jiných audiovizuálních děl. Filmová kancelář patří pod Středočeskou centrálu cestovního ruchu, která propaguje turismus ve Středočeském kraji.

Středočeský kraj má výjimečný filmařský potenciál, a to hlavně díky velkému množství historických a industriálních lokací, stejně jako nezaměnitelnou přírodní krásu. Velkou výhodou je také krátká vzdálenost od Prahy. I díky tomu jsou Střední Čechy vyhledávanou lokací pro české i světové filmové produkce. 

Hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová se byla podívat na natáčení Jáklova velkofilmu Jan Žižka (v zahraničí bude distribuován pod názvem Medieval, čili Středověk), který využil řadu středočeských lokací. Zde také vznikly snímky hejtmanky s velkými zahraničními hvězdami filmu, s Tilem Schweigerem, který hraje Rožmberka (níže), a, jak se můžete podívat zde, s Matthewem Goodem, představitelem Zikmunda, ´lišky ryšavé´. Foto Facebook

 

Ostře sledované vlaky, Most u Remagenu, Slavnosti sněženek…

„Filmová kancelář bude nabízet asistenci filmovým produkcím při vyhledávání vhodných lokací a pomoc při zabezpečení nezbytných povolení k natáčení. Silnou stránkou zástupců kanceláře je vynikající znalost lokalit, historie i možností regionu, ale zejména četné personální kontakty v kraji. Kancelář usnadní a urychlí kontakt s místními subjekty a poskytne konzultace o možnostech natáčení filmových projektů. Zároveň pomůže zajistit marketingové služby s důkladnou znalostí regionální mediální sféry i potřebných kontaktů,“ představil činnost filmové kanceláře její vedoucí Marek Černoch.

Bývalý politik, nyní vedoucí Středočeské filmové kanceláře Marek Černoch si též nenechal ujít takovou událost, jako bylo natáčení Jany Žižky. Zde s německou superhvězdou, která pronikla i do Hollywoodu, Tilem Schweigerem, foto Facebook 

Exteriéry a interiéry Středočeského kraje tvořily kulisu stovkám slavných českých i zahraničních filmů, jejichž seznam je opravdu obsáhlý. Díky vzniku kanceláře se určitě rozroste o další položky. Mezi nejslavnější filmy, které se ve středních Čechách natáčely, se řadí Ostře sledované vlaky, Most u Remagenu, Slavnosti sněženek nebo třeba slavná parodie Limonádový Joe. Z pohádek lze jmenovat S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo hit posledních let Anděl Páně. Ze zahraničních snímků je to například Mission: Impossible – Ghost Protocol, Anthropoid nebo Tři Mušketýři.

„Středočeský kraj vznik zdejší filmové kanceláře podporuje. Filmová produkce do regionu často přinese miliony korun už jen svojí přítomností. Natáčecí štáby bydlí v místních hotelech, stravují se v lokálních restauracích. Najímají si dopravu, místní štáby, herce, komparzisty, pronajímají lokace a techniku. Důležitým přínosem natáčení v kraji je podpora cestovního ruchu a marketingu. Film nebo televizní pořad může ukázat atraktivní a zajímavé lokace regionu, kterých máme opravdu dost a tím přiláká další turisty,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

 

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace