Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Naposledy tu natáčeli velkofilm Jan Žižka… Ve Středočeském kraji vznikla filmová kancelář, kterou vede Marek Černoch

25.01.2019
Naposledy tu natáčeli velkofilm Jan Žižka… Ve Středočeském kraji vznikla filmová kancelář, kterou vede Marek Černoch

Autor: Středočeský kraj

Popisek: Oficiální představení Středočeské filmové kanceláře. Jejím cílem je zviditelnění kraje a poskytování partnerské pomoci produkcím hraných a dokumentárních filmů, televizních pořadů nebo jiných audiovizuálních děl. Filmová kancelář patří pod Středočeskou centrálu cestovního ruchu, která propaguje turismus ve Středočeském kraji. Vedoucím kanceláře je Marek Černoch. Tiskové konference se zúčastnila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a radní Martin Draxler a Karel Horčička.

Desítky míst ve Středočeském kraji posloužily jako kulisy nejslavnějším českým snímkům, kouzelným pohádkám ale i zahraničním velkofilmům. O jednotlivé destinace nebo místa projevují filmaři stále větší zájem, a nejen proto v lednu zahájila provoz nově vzniklá Středočeská filmová kancelář. Jejím cílem je zviditelnění kraje a poskytování partnerské pomoci produkcím hraných a dokumentárních filmů, televizních pořadů nebo jiných audiovizuálních děl. Filmová kancelář patří pod Středočeskou centrálu cestovního ruchu, která propaguje turismus ve Středočeském kraji.

Středočeský kraj má výjimečný filmařský potenciál, a to hlavně díky velkému množství historických a industriálních lokací, stejně jako nezaměnitelnou přírodní krásu. Velkou výhodou je také krátká vzdálenost od Prahy. I díky tomu jsou Střední Čechy vyhledávanou lokací pro české i světové filmové produkce. 

Hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová se byla podívat na natáčení Jáklova velkofilmu Jan Žižka (v zahraničí bude distribuován pod názvem Medieval, čili Středověk), který využil řadu středočeských lokací. Zde také vznikly snímky hejtmanky s velkými zahraničními hvězdami filmu, s Tilem Schweigerem, který hraje Rožmberka (níže), a, jak se můžete podívat zde, s Matthewem Goodem, představitelem Zikmunda, ´lišky ryšavé´. Foto Facebook

 

Ostře sledované vlaky, Most u Remagenu, Slavnosti sněženek…

„Filmová kancelář bude nabízet asistenci filmovým produkcím při vyhledávání vhodných lokací a pomoc při zabezpečení nezbytných povolení k natáčení. Silnou stránkou zástupců kanceláře je vynikající znalost lokalit, historie i možností regionu, ale zejména četné personální kontakty v kraji. Kancelář usnadní a urychlí kontakt s místními subjekty a poskytne konzultace o možnostech natáčení filmových projektů. Zároveň pomůže zajistit marketingové služby s důkladnou znalostí regionální mediální sféry i potřebných kontaktů,“ představil činnost filmové kanceláře její vedoucí Marek Černoch.

Bývalý politik, nyní vedoucí Středočeské filmové kanceláře Marek Černoch si též nenechal ujít takovou událost, jako bylo natáčení Jany Žižky. Zde s německou superhvězdou, která pronikla i do Hollywoodu, Tilem Schweigerem, foto Facebook 

Exteriéry a interiéry Středočeského kraje tvořily kulisu stovkám slavných českých i zahraničních filmů, jejichž seznam je opravdu obsáhlý. Díky vzniku kanceláře se určitě rozroste o další položky. Mezi nejslavnější filmy, které se ve středních Čechách natáčely, se řadí Ostře sledované vlaky, Most u Remagenu, Slavnosti sněženek nebo třeba slavná parodie Limonádový Joe. Z pohádek lze jmenovat S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo hit posledních let Anděl Páně. Ze zahraničních snímků je to například Mission: Impossible – Ghost Protocol, Anthropoid nebo Tři Mušketýři.

„Středočeský kraj vznik zdejší filmové kanceláře podporuje. Filmová produkce do regionu často přinese miliony korun už jen svojí přítomností. Natáčecí štáby bydlí v místních hotelech, stravují se v lokálních restauracích. Najímají si dopravu, místní štáby, herce, komparzisty, pronajímají lokace a techniku. Důležitým přínosem natáčení v kraji je podpora cestovního ruchu a marketingu. Film nebo televizní pořad může ukázat atraktivní a zajímavé lokace regionu, kterých máme opravdu dost a tím přiláká další turisty,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

 

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace