Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dendrobium Andrej Babiš. Potřebuje premiérova orchidej k růstu dotace? A prasknou lepšolidi závistí?

16.01.2019
Dendrobium Andrej Babiš. Potřebuje premiérova orchidej k růstu dotace? A prasknou lepšolidi závistí?

Autor: Facebook

Popisek: Andej Babiš s orchidejí, pojmenovanou po něm

Události posledních dnů opět provokují k pocitu, že politici, a to zdaleka nejen naši, patří do kategorie nadlidí. Cokoliv se kolem nich semele, vyvolává naprosto neadekvátní pozornost, každý jejich výrok, ať již hloupý či naopak, je posuzován, jako kdyby znamenal něco geniálního. Navíc se jim dostává naprosto nepřiměřených poct. V případě českého, trestně stíhaného premiéra, je to navíc skutečně nepochopitelné.

Zpráva, že byla po českém premiérovi Andreji Babišovi tento týden v singapurské botanické zahradě pojmenovaná orchidej jako „Dendrobium Andrej Babiš“, patří do kategorie těch nejabsurdnějších. Nutno ale dodat, že Babiš je v tom tentokrát nevinně, i když ho pocta jistě velmi potěšila. Radost mu možná pokazil jen fakt, že stejné výsady se před ním dostalo i Václavu Klausovi a Václavu Havlovi. 

Dendrobium Babiš. Nebo?

Za pozornost stojí i reakce české veřejnosti na fakt, že se překrásná květina jmenuje po politikovi s kontroverzní minulostí. Diskuse, která se v návaznosti na tuto kuriózní informaci objevila na serveru iDnes.cz. (zaparkovaném v premiérově svěřenském fondu), pro něj není zrovna potěšující. Jeden z mnoha čtenářů si myslí, že by po Babišovi měl být pojmenován spíše nějaký zavlečený druh bolševníku. Další je ještě jízlivější a ptá se, zda úplný název Babišovy orchideje zní Dendrobium criminalis. Jakub poté navrhuje upřesnění: Dendrobium Bureshus Estebacus. Poměrně přiléhavý je další návrh: Phalaneopsis Agrofertus. Petr se pro změnu starostlivě zajímá, zda tato kytka nekrade ostatním světlo a zda byla vybrána, protože také potřebuje k růstu dotace. A další Jakub se rovnou ptá, zda by si našeho premiéra nechtěli rovnou nechat, když ho mají tak rádi. 

Kdo praskne závistí?

Zcela jiné jsou ovšem reakce na Facebooku Andreje Babiše. V návaznosti na jeho reporty o návštěvě v Singapuru mu jeho příznivci nadšeně vzkazují: „Výborně pane premiére. Ukažte všem těm našim demokratům, kteří na vás jen kydají hnůj, že dokážete dělat dobrou práci pro tuhle zemi. Celý ten demo..., vlastně destruktivní blok ať se třeba po..... závistí a zlostí. Tak hodně prospěšných jednání, příjemný pobyt a šťastný návrat.“ Ivo přizvukuje: „Fiala praskne závistí. A spolu s ním plno dalších lepšolidí. Zdenka se nemůže dočkat, až bude premiér zpátky v Česku. Překvapivý je názor Diany Britisch: „Pane premiére, super, že máte jako V. Havel a V. Klaus svoji orchidej pojmenovanou po Vás. Myslím, že začnou praskat cévky lepšolidem.“

 

Možná právě proto, že je Diana „Britisch“, asi neví, že hlavní guru lepšolidí je právě Václav Havel. Takže je spíše otázkou, komu budou praskat cévky více. Normálním lidem nejspíše ne.

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace