Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z masových vrahů udělat národní hrdiny. Komentář Štěpána Chába

komentář 26.12.2018
Z masových vrahů udělat národní hrdiny. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Jeden z nejslavnějších Ukrajinců obviněných z spolupráce s Hitlerovým režimem je Stepan Bandera. Dnes se jeho jméno stalo praporem zástupců ultrapravicových nacionalistických organizací Ukrajiny, kteří si říkají jak jinak - Banderovci

FOTOGALERIE Ukrajinský prezident Petro Porošenko do toho zase šlápl. Aby si zvýšil preference u předem prohraných prezidentských voleb, udělal z Banderovců zákonem uznané veterány. Snažil se tak chytit těch 37 % Ukrajinců, kteří v Banderovcích vidí ještě teď, po důkladném a podrobném odhalení všech jejich zvěrstev, bojovníky za svobodu s aureolou národních hrdinů. S podobnou rétorikou si hrál i předminulý prezident Ukrajiny Viktor Juščenko, když ke zděšení okolních států udělal ze samotného Bandery národního hrdinu.

Je to obdobné, jako kdybychom se v novinách dočetli, že Merkelová udělila posmrtně Adolfu Hitlerovi nejvyšší německé ocenění za boj proti nezaměstnanosti. Na nezaměstnanost, na tu byl Hitler přeci kos. Stejná logika. Bandera a jeho vraždící nacionalistická armáda bojovali za nezávislou Ukrajinu. A to je, holt, věčný boj Ukrajiny. Panzerfaustem za vlastní sebeurčení, že. My měli Němcovou s Palackým a Havlíčkem, Ukrajinci měli Banderu a jeho bestiální masové vraždy. My jsme po právu hrdí na naše světlonoše sebeurčení a sebeuvědomění, Ukrajinci, snad z nedostatku jiných, oslavují bestii. Však i Hitler zapsal Německo do knihy historie skutečně křiklavým písmem v barvě píchaček... a krve. A nějaké to ocenění pro jeho SS jednotky by se zpětně hodilo.

Banderova krvavá pouť

Banderovci se za druhé světové války s nadšením přidali k německému Wehrmachtu, který se hnal šturmem za vyhlazovací válkou na Rusko. A svou bestialitou a krutostí se vyrovnali snad jen chorvatským Ustašovcům. Zrůdy nabodávající kojence na bajonety, rozřezávající těhotné ženy, ukájející se na čemkoliv, co mohlo byť i jen trochu trpět. Zrůdy v lidském těle. K Němcům se Banderovci přidali s nadějí, že tím vyženou nenáviděný Sovětský svaz a zároveň i polskou menšinu na svém území. K tomu pořádali hony i na Židy. Útoky a vyvražďování cílili i na zakarpatské Čechy. Prostě taková všehochuť zla.

Poté Bandera se svými kumpány vyhlásil nezávislou Ukrajinu. Na to konto byl Němci zatčen a jat do koncentračního tábora. Po čase byl propuštěn, aby mohl velet jednotkám svých zločineckých band, teď už z prominentního německého exilu. Hitler si zkrátka uvědomil, že má v Banderovi vcelku schopného spojence. Po Stalingradu se Banderovci pouštěli do křížku jak s Rudou armádou, tak i Wehrmachtem. To vše pod heslem – svobodná Ukrajina. A ano, zcela pochopitelně. Celou svou historii byla Ukrajina vlastně pod nadvládou někoho z okolí a i teď je pochopitelná její snaha se z toho vybabrat. Ale vlastně tam, kde my jsme se emancipovali a práva si vydobyli přes zákony, Ukrajina neustále bojovala, a bojuje, se zbraní v ruce.

Ukrajina v permanentním kolapsu

Nemilé, stát se odstrašujícím příkladem pro ostatní, ale Ukrajině se to povedlo skutečně předpisově. Revoluce v ulicích končí zákonitě v rukou kšeftařů s idejemi a budoucností státu. A každý si chce nakonec stejně jen nakrást. Porošenkova popularita je na bodu mrazu. Majdan, který snad začal jako touha po tom, aby se Ukrajina konečně vymanila z neustálé bídy, se zvrhl do boje mezi oligarchy, kde obětí je celá Ukrajina. A dosadila na trůn něco takového, jako je Porošenko. A přitom měl Porošenko možnost Ukrajinu skutečně rozjet. Objednávku od lidí měl nepřehlédnutelnou, mandát měl silný. Mohl se stát hrdinou Ukrajiny sám, místo toho dělá hrdiny z bestiálních vrahů.

Malé varování před fotogalerií

Do fotogalerie nahlédněte jen na vlastní nebezpečí. Jsou v ní snímky, které dokumentují boj za svobodnou Ukrajinu v podání Banderovců. Není to hezký pohled. Co fotografie, to obvinění z neuvěřitelného zvěrstva, které není ničím omluvitelné. A je naprosto nepřijatelné, aby pachatelé takových zločinů byli velebeni jako národní hrdinové. Tento text nezlehčuje zločiny Rudé armády, Wehrmachtu a ani Polska vůči Ukrajině. Jen upozorňuje na to, že masový vrah není hrdina a že vláda, která udělá z vraha hrdinu, je sama zločinecká.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace