Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Adela Banášová Vinczeová a její muži… Má cyranovský nos, smysl pro srandu a čuch na zajímavé chlapy

19.12.2018
Adela Banášová Vinczeová a její muži… Má cyranovský nos, smysl pro srandu a čuch na zajímavé chlapy

Autor: FTV Prima

Popisek: Adela Banášová Vinczeová u Krause

Moderátorku Adelu Banášovou, nyní Vinceovou můžeme Slovensku jen a jen závidět. Takto šarmantní, inteligentní a neobvykle vtipná žena je prostě jejich národní poklad. Svůj pověstný vtip prokázala také v Show Jana Krause.

Adela je sice moderátorka, ale na rozdíl od naší moderátorské hvězdy Leoše Mareše je její šíře záběru větší. Nedávno například spojila síly s významným slovenským zpěvákem Vladem Müllerem, se kterým se vypravila na turné. Jak jsme se v rozhovoru s Janem Krausem mohli dozvědět, zde hovořila, ale také dokonce zpívala! Turné Ona a on Tour už skončilo, Adela ho Janu Krausovi popsala následovně: „On měl svůj koncert. Potom v té druhé části, když přehrál ty známé hity, tak jsem vyběhla a dělala jsem s ním rozhovor. Trochu jsem se toho bála, protože to je jeden člověk, bavili jsme se asi čtyřicetkrát,“ vysvětlila, jak takové turné, na které vyjíždí zpěvák s moderátorkou, asi tak vypadá. 

40 krát jiný rozhovor

Adela i Vlado jsou precizní a poctiví, a tak se i u výřečné, pohotové a vtipné Adely vyskytl jeden nenadálý problém: „Ani jeden jsme nechtěli, aby se ty rozhovory opakovaly. Chudák Ružomberok, který byl nakonec toho turné, schytal témata typu: „Co ty a kuřecí maso?“ Má velmi rád kuřecí maso,“ smála se Adela v Show Jana Krause. Prý rozhodně nechtěla, aby byly rozhovory hrané a stále stejné: „Ono to už potom nemá takovou živost. I divák vycítí, že je tam něco hrané a on je velmi surreální. Líbí se mi, že ať otevřu jakékoliv téma, tak on se umí vždy chytit. On je výborný respondent,“ pochvalovala si svého parťáka a kamaráda Vlada Müllera.

 

Krásná baba, foto FTV Prima

V manželství je jí dobře

Adela Banášová před rokem změnila jméno. Vzala si totiž za manžela Viktora Vinczeho, televizního novináře. Doposud je stále velmi spokojená: „Jsem vdaná tak dlouho, abych mohla říct, že šťastně. Projevuje se to tak, že je mi dobře,“ potvrdila to, že se jedná o šťastné manželství. Přitom je Adela o deset let starší a hlavně pár řeší velký problém, nemohou totiž počít dítě. A Adelin manžel dokázal dokonce vyjít s ožehavým problémem na veřejnost - prohlásil, že dítě mít nemohou, neboť on sám má málo spermií. A to vyžaduje mezi muži skutečného hrdinu a nezamindrákovaného chlapa. Možná právě proto v něm Adéla našla zalíbení.

 

Lidé si jí najdou, i když je od V

Adela je na Slovensku nesmírně populární, získala třeba několik cen popularity Otto. Pravidelně boduje na prvních příčkách. To by nebyla ale ona, aby vše neironizovala: „To potěší, to je velmi milé. Já jsem si říkala, že když si změním jméno, protože lidé hlasují podle toho, že jsem byla první v abecedě, tak s tím V půjdu hodně dolů. Ale oni si mě našli, to jsem hodně ráda,“ přiznala. 

Kdo mě chce slyšet zpívat, musí to vydržet

Adela se objevuje dokonce i na prknech Slovenského národního divadla: „V Národním divadle dělám jednou za měsíc talk show, mám tam hosty, je to takové veřejnoprávní,“ vyprávěla Janu Krausovi. Na turné Ona a on ale kromě mluveného slova také zpívala: „Já zpívám průměrně a bez hanby, to je moje heslo a kdo chce, ať si to vydrží. To bylo v rámci turné, že jsem vešla do zpěváckého světa. Vlado řekl, zazpívej tam jednu písničku. A je to Noční optika, která má rozsah až čtyři tóny. Já mám rozsah asi pět tónů, takže jsme se shodli,“ sdělila střízlivě o svých pěveckých schopnostech.

V Česku jsme Adelu Banášovou (37) zaznamenali prvně, když ve dvojici s Leošem Marešem moderovala Česko Slovensko má talent. Tou dobou byla už nevšední blondýnka s výrazným nosem na Slovensku za hvězdu první kategorie. Začínala zde v rozhlase, brzo se přesunula do televize Markíza, kde dostala příležitost moderovat Slovensko hledá Superstar. Vtipná dívka, která si dokázala sama ze sebe udělat legraci a která se nebere vážně, což je mezi ženami a dnešními hvězdičkami cosi nebývalého, zaujala a dodnes je na Slovensku tamní moderátorskou jedničkou. Rádi ji máme ale i u nás, vzpomeňme například na to, že její moderování předávání Českého lva bylo možná tím nejlepším ze všech ročníků! 

Jejím otcem je slovenský diplomat a spisovatel Jozef Banáš. Vystudovala Filozofickou fakultu v Bratislavě, obor kulturologie, po jeho ukončení zkusila i modeling (má na to patřičnou výšku, měří 170 cm) a i zde zabodovala – probojovala se mezi finalistky prestižní Elite Model Look. Čímž v podstatě její dráha modelky skončila a začala kariéra osobité moderátorky. Začínala jako moderátorka ve slovenském Fun Radiu (které je její domovskou stanicí dodnes, působí zde s Matejem „Sajfem“ Cifrem, s nímž dokonce napsala i knihu -  „Veci, o ktorých viete pomerne málo“, to bylo v roce 2006), později se objevila v humoristickém pořadu TV Markíza Sedem s r.o. Přelomovým v její kariéře bylo právě uvádění projektu Slovensko hľadá SuperStar, společně s Martinem „Pyco“ Rauschem. 

Adela žila několik let s tanečníkem Petrem Modrovským. Dvojice spolu v roce 2013 čekala dítě, ale Adela o něj přišla v sedmém týdnu těhotenství. Pár se pak v roce 2015 rozešel. O dva roky později, v roce 2017, přímo na Valentýna se pak zasnoubila před televizními kamerami s o deset let mladším novinářem Viktorem Vinczem - moderátor ji trochu překvapil, ale nakonec souhlasila. Svatbu měli  10. června 2017, Adela si po svatbě změnila příjmení a je z ní paní Vinczeová.

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace