Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Angelina Jolie a Brad Pitt vystavují pánubohu reparát z biologie. Dokonalé chucpe. Komentář Štěpána Chába

komentář 05.12.2018
Angelina Jolie a Brad Pitt vystavují pánubohu reparát z biologie. Dokonalé chucpe. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Angelina Jolie s dětmi. Shiloh je ta v kostkované košili. Již stylizovaná do kluka

Když jsem byl malý, chtěl jsem být popelářem. Takový tradiční harant jsem byl. Popelář. Zaměstnání snů. Teď už bych popelářem moc být nechtěl. Nevím, mám pocit, že mé přání vycházelo z jisté nedozrálosti. Okolí mi na mou vizi jistě odpovědělo – jo jistě, budeš popelářem… a tvrdě pracovalo na tom, abych popelářem nebyl. Harant je už ze své vlastní podstaty z části nepříčetný jedinec, kterého je třeba chránit před ním samým. Snad i proto máme hranici dospělosti posunutou na osmnáctý rok. A mnohdy je to i tak žalostně málo.

Angelina Jolie a její ex Brad Pitt spolu povili dceru Shiloh. Ta již ve čtyřech letech začala tvrdit, že se cítí být chlapcem, jak se píše v bulváru. Nyní je Shiloh dvanáct a začíná s hormonální přeměnou na chlapce. Dvanáctý rok bych tak přibližně definoval jako období, kdy jsem postupně a s nechutí začal opouštět představu, že budu popelářem nebo profesionálním fotbalistou, a začal se zamýšlet nad kariérou rockové hvězdy. Jak to tak bývá. Ale chápu, já byl a jsem obyčejný. Shiloh žije se stříbrnou lžičkou vklíněnou někam až do pohrudnice. A to je jiný svět, jiný vesmír.

Má doba byla zlá

Teprve nyní si s hrůzou uvědomuju, jak zlá byla doba na počátku mého dospívání. Okolí mi nedopřávalo sluchu. Neposlouchalo mé opěvování popelářských vozů prorážejících ranní opar kolem smrdutých popelnic. Nikdo mi freneticky netleskal, když jsem vsítil gól do prázdné branky nebo začínal poslouchat bigbít a se zavřenými průzory do hlavy snil o tom, že ten ječák na pódiu by mohl být v pohodě můj nesměle mutující hlas plný uhrů.

A jsem si jistý, že kdyby mi někdo celé dětství vysvětloval, že bych mohl být holčička a že to s sebou nese dost zásadní výhody, jistě bych se nechal umluvit k hormonální „léčbě“ z vlastního pohlaví. Protože pohlaví, to je přeci sociální konstrukt. A mně to nikdo neřekl. Předtím, v dětství, to bych mluvčímu dopřál sluchu. Nechal bych se ovlivnit, protože jsem byl přeci dítě. Co věří na Ježíška a bojí se čertů. Že jo.

Zlá čarodějnice Angelina

Ale jak mně se cpal do vědomí Ježíšek, cpaly se už od kolébky do hlavy Shiloh práva na výběr pohlaví jako v krámě. Udělejme si obrázek. Rodiče Shiloh neustále v kelu. Buďto na place, nebo v nějaké aktivistické roli různě po světě. Obzvláště Angelina Jolie jede ideologii progresivní levice. A malé dítě potřebuje kolem sebe cvrkot rodičů. Nikoliv pečovatelů a profesionálních učitelů. A s čím přijde dítě, když chce ukrást pozornost rodiče? Přijde s něčím, co rodiče zaujme, co rodiče donutí, aby se nad dítě sklonil a věnoval mu dlouhodobou pozornost.

Ve čtyřleté hlavě Shiloh se tedy zrodil plán. Budu chlapečkem. Maminka práva transgenderu řeší dnem i nocí, a vysvětlila nám, že takoví lidé na to mají právo a věnuje jim velkou pozornost. Bude tedy řešit mě. A to je vlastně jediný cíl. Shiloh se udělala pro maminku zvláštní a hodnou pozornosti a ta striga, místo toho, aby se dítěti věnovala, naskočila s nadšením na hru o změně pohlaví. Však je to i dobrá reklama, že jo. Teď je Shiloh dvanáct a pozornost matky si stále užívá. Co na tom, že ve dvaceti bude chtít skočit šipku z mostu. Případně skončí v doživotní péči psychologů nebo psychiatrů. Musí přeci něčím vynikat. Její sourozenci? Ti adoptovaní, to je multikulturní mišmaš, jsou jedineční už svou etnicitou. Její biologičtí sourozenci, dvojčata, to už je samo o sobě jedinečné. A co má Shiloh? Je obyčejná, nudná, tak začne být zajímavá změnou pohlaví. Co jiného v rodině fanatických komediantů. Potřeba záře reflektorů je prostě neodolatelná. Rodina Angeliny Jolie je nemocná. Ve stavu brouka na zádech, který není schopný se obrátit na nohy a utéct.

Vivat popeláři

Při zpětném pohledu jsem nadšený ze své touhy být popelářem. Není to nic nezvratného. Jen dětské oblouznění tím velkým strojem, který umí, fakt to umí, nelžu vám, zvednout popelnici a vysypat ji. A to je něco, co je prostě potřeba obdivovat. Nutno poznamenat, že u Shiloh přijde časem rozčarování. Protože se chce přetransformovat pánubohu navzdory do skupiny obyvatel s nejnižšími právy. Tedy do skupiny bílých mužů. Jak neuvědomělé, striga by jí měla poradit, ať se udělá alespoň černochem.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace