Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Server Novinky je genderově neuvědomělý a měli by ho zavřít. Komentář Štěpána Chába

komentář 26.11.2018
Server Novinky je genderově neuvědomělý a měli by ho zavřít. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Žena minulosti, řetězem připoutaná k žehličce, plotně a rodině

Blíží se Vánoce, čas štědrosti, lásky a odpuštění. A zpravodajský server Novinky vypustil do světa jeden pěkný marketingový a genderově nevyrovnaný článek. Již jednáme s Českou ženskou lobby o protestech na veřejných prostranstvích. Chystá se bojkot Novinek. Jsme uvědomělí lidé nové doby, a v té není místo pro zrůdné stereotypy, kterých se dopustila redakce Novinek.

Už jen samotné podkapitoly nás zvedly z židlí. Pomocníci do kuchyně, Spotřebiče pro zdraví a krásu? Kde to žijeme, abychom v neoznačených marketingových článcích četli takové genderové obhroublosti? Copak ženy lze definovat jako kuchařky a módedámy? Podívejte se na předsedkyni České ženské lobby. To je ten správný příklad progresivního myšlení kupředu, nikoliv do minulosti. Žena není květ, který je potřeba opečovávat. My chceme ženu ruského typu. Stachanovu údernici, která překonává sama sebe i v těžbě uhlí. To je náš cíl. To je naše meta. Toho se nevzdáme. A na Novinkách by si měli uvědomit, že budoucnost je progresivní. A že v pokrokové České republice už teď není a nesmí být jediná domácí puťka.

Co by nová žena měla dostávat pod stromeček?

Žádné mydlifuky a žací stroje na vlasy. Žádná udělátka na okrasu. Krása oslabuje. Líce každé ženy se rozzáří, když najde pod stromečkem ruchadlo, pneumatické kladivo, lepení letadýlek, výbavičku na rybaření nebo zážitkový poukaz na jeden den s popeláři. Protože člověka vytváří to, když popírá svou přirozenost. To my, progresivisté, víme dávno. Nabízet v neoznačeném reklamním textu kuchyňské roboty? To zase chcete připoutat ženy k plotně? Vy drzouni zpátečničtí!

Změníme bydlení

Bydliště musí být dokonale genderově vyvážené. Nejen žádní kuchyňští roboti. Ale ani žádná plotna! Mít doma plotnu? To je jako kdybychom dávali povinně do každé černošské rodiny bič. Aby nezapomněli, že jejich místo je na plantáži při česání bavlny. Požadujeme genderově čistou domácnost, kde nesmí nic poukazovat na genderové stereotypy. Plotna připomíná ženské otroctví při nuceném vykrmování mužů v minulosti. Pryč s ní. V domácnosti nesmí být vodovodní potrubí, připomíná mužskou práci při jeho opravách. Zakážeme modrou a červenou, připomínají genderový stereotyp. Stejně tak zmizí růžová. Fialová také není přípustná, barva připomíná podlitinu, která vznikala při domácím násilí, které zažívaly všechny ženy bez jediné výjimky. Nadále budou domácnosti jen čistě šedé, neutrální.

Nepřipustíme, aby na komkoliv bylo vykonávané genderově podbarvené násilí. Proto ženy musí přestat být ženami a muži se musí povinně vzdát své mužské letory přetékající násilím. A žádný dudlíček pohlavní identity není povolený, holenci. A co je nejdůležitější. Do budoucna zakážeme navazování vztahů mezi pohlavími úplně, protože tam, tam je to hnízdo genderové války, tam je vlastně to, proti čemu bojujeme a co dovedeme do vítězného konce. Povolené budou jen stejnopohlavní vztahy, jelikož u nich se pracuje na bázi – já na bráchu, on na bráchu. A tak to má být. Žádné nesváry mezi pohlavími. Cílem je znepřátelit obě pohlaví. Oddělit. Rodiny už jsme oddělili, teď oddělíme i vztahy.

Předlohou nám k tomu jsou dvě knihy. New Brave World od Aldouse Huxleyho a román 1984 od Georga Orwella. Tam jsou ty notičky, tam je ten náš budoucí výdělek, který se, zatím šikovně ukryt za lidská práva a ochranu všeho slabého a utlačeného, vyvrbí jako účinné spoutání světa korporacemi. Několika málo. Zatím k protlačení nového světa používáme vlády, ale doba se změní, a přestanou být užitečné. Pak už bude všechno šedé, poslušné a jednolité. Protože nadsazováním slabého a utlačovaného nad práva většiny dosáhneme oslabení samotné většiny. Protože umělým vytvářením slabých a utlačovaných oslabujeme většinu. A tak o prostě je.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace