Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Západ se propadl do strachu a rozkladu vlastních hodnot. Komentář Štěpána Chába

komentář 12.11.2018
Západ se propadl do strachu a rozkladu vlastních hodnot. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Asia Bibi doposud nebyla z vězení propuštěna. Případ se bude, kvůli protestům, znovu projednávat

Pákistánská křesťanka Asia Bibiová v roce 2009 pracovala s muslimskými sousedkami na poli. Napila se vody z vědra. Na to konto muslimské ženy oznámily, že z téhož vědra nebudou pít, že se vody dotkly nečisté rty nečisté ženy. Následovala hádka a udání muslimek, že Asia Bibiová řekla cosi nelichotivého na adresu Mohameda, islámského proroka. Byla zatčena, byl nad ní vynesen rozsudek smrti. Letos byla Bibiová pákistánským nejvyšším soudem osvobozená. Po devíti letech ve vězení na samotce.

V Pákistánu se rozhořely protesty. Ulice zaplavili vousatí muži a volali po usmrcení hříšnice. Obhájce Bibiové utekl za hranice, protože mu hrozilo zlynčování. Zlynčování hrozí i soudcům nejvyššího soudu. Dva politici, kteří s omilostněním veřejně souhlasili a horovali pro zrušení trestů za rouhání, byli zabiti. Asia Bibiová je nadále ve vězení a žádá odtamtud o azyl v zahraničí. A teď se dostáváme k onomu selhání Západu.

Žádost o azyl

Asia Bibiová požádala o azyl ve Velké Británii. Kolébka svobody a demokracie, že. Osud Asie Bibiové je příkladný pro azylovou politiku celého západního okruhu. Nesmyslné pronásledování, bezprostřední ohrožení života, zoufalství. Každý svobodomyslný stát by měl Bibiové ukázat svou vstřícnost. Ne tak Velká Británie, která udělení azylu odmítla s tím, že by to vyvolalo nepokoje uvnitř Velké Británie. Pákistánská menšina by prostě vyšla ve Velké Británii do ulic a ztropila vyrval. Podobný, jaký ztropili vousatí muži v Pákistánu. Hořela by auta, hořely by domy. Na ambasády Velké Británie by v zahraničí islámští fanatici útočili jako mouchy na kravinec.

Velké Británii tak začala azylovou politiku diktovat jedna nakrknutá menšina. Muslimský poslanec Velké Británie za Birmingham řekl, že muslimové a pákistánští křesťané mají dobré vztahy a že na podobných útocích se podílí pouze úzká extrémistická skupina. Muslimové prý proti křesťanům nemají žádné předsudky. Že prý žijí spolu v míru a sdílejí své kultury ve výhni společnosti. Zkrátka takové to – nakrknutý islámista rozjezdí autem několik desítek lidí a z politické sféry se začnou snášet floskule typu – nemá to nic společného s islámem, islám je náboženství míru a tak dále a tak podobně. Asii Bibiovou s její rodinu nevezmou. Bojí se. Azyl udílejí ve Velké Británii radši nakrknutým vousatým mužům.

Ale podívejme se dál

9. listopadu proběhla v londýnském Hyde Parku akce na připomínku židovských obětí arabského násilí. Několik desítek Židů v Hyde Parku postávalo se svíčkami a pronášeli vedle proslovů své modlitby. Vyhnalo je několik desítek muslimů. A to křikem a slovy: „ Židé, vzpomeňte na Khaybar, Mohamedova armáda se vrací.“ Nebo výkřiky: „Smrt Židům.“ Bitva u Khaybar proběhla v sedmém století a jedním z důsledků bylo vyhnání a vybíjení Židů na území dnešní Saudské Arábie nedaleko Mediny.

Zase Tommy Robinson

Na začátku roku byl uvězněn prakticky za nepohodlné názory politický aktivista Tommy Robinson. Odvolání ho po několika týdnech dostalo na svobodu. Ale čeho se dočkal? Online finanční služba PayPal mu zablokovala účet, takže už ho nikdo přes tuto nadnárodní „bankovní“ službu nemůže podpořit. A opět, je v tom nepohodlnost jeho názorů a aktivit. A hlavně, je dokonale na hlavu, aby mohl korporát odstřelovat lidi na základě jejich politického smýšlení. To pak jsme jako v Číně, kde je každý bodován za své chování jak na internetu, tak i v reálném žití. Ten, kdo má málo bodů, nesmí ani do letadla. A Tommy Robinson má očividně hodně málo bodů.

A další

V německé armádě došlo k odhalení připravované vzpoury. Skupina elitních vojáků plánovala tzv. Den X, jehož cílem bylo využít chaosu v zemi a odstranit levicové politiky a imigranty. Chaos podle jejich plánů vypukne samovolně zhroucením společnosti vinou proimigrační politiky německé vlády. Zajímavý je pak průzkum Lipské univerzity v Německu. 16 % dotazovaných by uvítalo návrat k autoritářství. Přičemž 55 % respondentů odmítá imigraci a bere ji za rozkladnou a pro stát zničující. Není to fajn pokrok, když uvážíme, že Německo je, stále ještě, naším sousedem? A kdykoliv Němcům prdlo v kouli, my jsme byli biti jako žito.

A na strachu jede i Evropský soud

Nejde víc ukázat strach Evropského soudu pro lidská práva, potažmo celé Evropy, než u rozsudku nad Rakušankou Elisabeth Sabaditsch-Wolffovou. Ta v roce 2009 na své přednášce pronesla: „56letý muž a 6letá holčička, co je to, když ne pedofilie?“ Rakouský soud ji za to odsoudil k zaplacení pokuty ve výši 480 euro. Po odvolání k Evropskému soudu nedávno došlo k potvrzení rozsudku. Wolffová je povinna pokutu uhradit. A to i přes skutečnost, že Elisabeth Sabaditsch-Wolffová označila Mohameda za pedofila zcela v souladu s diagnózami v psychiatrických příručkách, které definují pedofilii. Mohamed prostě byl pedofil a samotný islám pedofilii jikterak neodsuzuje, ba naopak. Je to jistá forma čistoty, když si starý kozel vezme malou holčičku, protože má záruku, že je panna. Ta středověká dogmata.

A tak já nevím

Civilizaci jsme vybudovali na tom, že se přísně oddělilo náboženství od státní moci. Jedině tak mohla vůbec nějaká rozumná civilizace vzniknout. A nynější problémy Evropy začínají vzlínat z toho, že to hloupé náboženství, na demagogii postavené církve všeho světa, se začíná zase šťourat do veřejného dění a ovlivňovat velmi razantně státní moc. Protože pokud se společnost točí kolem dogmatických příkazů a nařízení, která pronáší za obláčkem jakákoliv variace na Boha, stáčí to společnost do krvavých lázní. Temný středověk byl temný, protože jej řídila dogmatická katolická církev. Myslet bylo trestné, lidem se upíralo vzdělání, vyžadovala se poslušnost a podřízenost. A jedině díky tomu, že naši předkové takovou demagogii postupně odkopávali dál a dál od centra dění, stojíme na civilizačních základech, které jsou stabilní. Fašismus církví je vždycky nejhorší, protože bojovat se musí proti „vyšší moci“, ať už se za ní skrývá jakákoliv loutka mocných.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace