Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nechci být herečkou pro jednu zemi, vybalila Vica Kerekes a podepsala smlouvu s Amíky. Přečetli jsme

10.11.2018
Nechci být herečkou pro jednu zemi, vybalila Vica Kerekes a podepsala smlouvu s Amíky. Přečetli jsme

Autor: FTV Prima

Popisek: Vica Kerekes

FOTOGALERIE Herečka Vica Kerekes je v českých filmech jako doma, ve skutečnosti se ale jedná o Maďarku, což byste na její češtině vážně nepoznali. V rozhovoru pro magazín Reportér se rozhovořila o tom, že doma je sice ve slovenském Fiľakovu, ale maďarské kořeny v sobě nezapře, až je jí z toho někdy smutno…

Dnes u nás točí Vica naprosto běžně, Prahu ale prvně viděla až ve dvaceti: „Dělala jsem tam neúspěšný casting na nějakou reklamu, do té doby nikdy. Ale jinam do Čech jsem se párkrát dostala, protože táta tam měl kamaráda holubáře; ty cesty naší škodovkou jsem měla ráda...“ Vytížená herečka si udělala řidičské oprávnění teprve nedávno: „Dlouho jsem řidičák nepotřebovala, protože mě bavilo jezdit vlakem – to pro mě znamenalo několik hodin, kdy si můžu číst knížky...“ Ve vlaku musela být zřejmě neustále, bydlí totiž v Budapešti, velmi často jezdí domů za rodiči na Slovensko a u nás natáčí.

Fiľakovo, to jsem já

Na rodné Fiľakovo nedá dopustit: „Protože Fiľakovo... Fiľakovo, to jsem já. Tady jsem sama sebou, nenasazuju si masku, na nic si nehraju, nemám to zapotřebí. Mně se lidi často vyptávají, kde že se cítím být doma, a já na jejich otázku dlouho neuměla odpovědět. Jako příslušnice maďarské menšiny jsem se nikdy necítila doma na Slovensku, ale když jsem začala jezdit do Maďarska, tak jsem se úplně doma necítila ani tam.“ To, že je Maďarka a ne Slovenka, vnímala už jako malá: „Křivdu ne, jen občas ten smutek. Nezapomenu, že když jsem jako malá holka překročila hranice, které jsou tady od nás ani ne dvacet kilometrů na jih, vždycky jsem se jako by nadechla čerstvého vzduchu, bylo mi v Maďarsku dobře. A když jsme doma slyšeli maďarskou hymnu, začali jsme plakat, nešlo to zastavit,“ vzpomínala v Reportérovi.

Naučila jsem se říkat ne, a tak nemám tři auta

Dnes žije Vica (což je vlastně Eva) s Čechem Lukášem Musilem, výtvarníkem a tatérem a jde skutečně o herečku středoevropského formátu: „Například jsem rychle mohla začít hrát na trhu českém, slovenském i maďarském – to by se mi těžko podařilo, nebýt holkou odsud. Jsem za to fakt ráda, protože dávno vím, že nechci být herečkou pro jedinou zemi, to by mi bylo líto. Nikam nespěchám, ale věřím, že budu už navždy herečkou pro větší trh; i proto například pořád tak piluju jazyky. Ono se to bude hodit,“ připomíná v Reportérovi správně.

Nežije se jí prý špatně, i když za bohatou se nepovažuje: „Dopracovala jsem se do stadia, ve kterém jsem chtěla být – neberu už zdaleka všechno, co mi kde nabízejí. Definitivně jsem se naučila říkat ne – i za cenu toho, že si občas zakrvácím finančně.“ Peníze pro ni ale nejsou na prvním místě: „Kdybych dnes brala všechno, tak můžu mít barák plus tři auta, protože hlavně nabídek na reklamy mám spoustu, ale nechci. Nechci, protože bych platila příliš vysokou cenu. Nepotřebuju tři auta – chci se posouvat jako herečka,“ prohlásila skromná herečka v Reportérovi.

V Budapešti je radši

Cestování ji příliš neláká, mnohem raději ho realizuje během natáčení: „Pro mě je důležité, že si plním plán a mířím do světa. Právě teď začínám točit další velkou roli ve filmu Resistance, což je americko-německo-francouzská koprodukce, příběh z druhé světové války. Režíruje ho Jonathan Jakubowicz, který před pár lety natočil například drama Hands of Stone s Robertem De Niro v hlavní roli,“ pochlubila se v Reportérovi. Stěhovat do Prahy ale rozhodně nechce: „Tak to pochybuju – já jsem v Budapešti patnáct roků, během nichž jsem občas musela žít i v Praze, ale nerada. Budapešť mi připadá světlejší a vzdušnější.“

Na práci v Maďarsku neměla čas

Vicu na společenských akcích příliš často nepotkáte, když už, tak jen kvůli práci: „Jako herečka jsem začínala na Slovensku a v Maďarsku, ale brzy si mě všimli filmaři v Česku a u vás jsem pak najednou dostávala tolik práce, že i když Maďaři něco chtěli, já neměla čas a ztratila jsem se jim z očí, k čemuž dneska stačí málo. Pořád potřebuješ být na obzoru – musíš dělat i nesmysly, které vlastně nepatří k tvé práci, a mají jediný cíl, totiž propagaci. Připomenout, že tu jsi. Já na tohle předvádění nejsem úplně typ, ale před pár lety jsem v Maďarsku začala chodit aspoň trochu do společnosti, občas na nějakou tu premiéru, potkala jsem pár filmařů, začala točit hlavní roli v prvním filmu, najednou se dostala zpátky do hry, takže brzy přišla nabídka na další hlavní roli... A tahle se to začalo rozvíjet.“

+

Vica Kerekes je neuvěřitelně půvabná herečka, přitom nebývale skromná. Zajímá ji jen její práce a příležitosti, nefandí sociálním sítím, ba si ani nepřivydělává jistě nemalé peníze reklamou. Patří vůbec do našeho století, nebo je to přízrak z dob minulých?

-

V rozhovoru Vica přiznala, že ještě nedávno ji do češtiny dabovali, až nyní u filmu Milada bouchla pěstí do stolu a požadovala, aby jí ponechali její hlas. A udělala správně! Vica má velmi příjemný hlas, navíc češtinu vypilovanou k dokonalosti.  

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace