Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Manželství pro homosexuály? A co takhle rovnou zrušit zákony a nechat vládnout anarchii? Komentář Štěpána Chába

komentář 09.11.2018
Manželství pro homosexuály? A co takhle rovnou zrušit zákony a nechat vládnout anarchii? Komentář Štěpána Chába

Autor: Pixabay

Popisek: Homosexualita jako problém?

Tak jednomu Holanďanovi je 69 let. Požehnaný věk. Ale cítí se mladší, přinejmenším na 45 let, jak oznámil. A ne, není v tom ona bujará radost ze života. Je v tom požadavek. Cítí se na 45 let a požaduje, aby úřady uznaly, že mu 45 let prostě je. Prý bude přitažlivější pro opačné pohlaví, když bude stále v produktivním věku, nezatížen stařeckou demencí. Jo, jo, často se cítím tak na sedmdesát. Pokud Holanďan se svým požadavkem uspěje, míním se připojit. Starobní důchod mi na stará kolena udělá radost.

Jako logiku používá Holanďan přání trensgeneder osob mít jiné pohlaví, než jakým jsou od přírody lidé obdarovaní, kterémužto přání vycházejí státy vstříc. Stačí mít pocit, že nejsem muž, ale žena. Do občanky mi pak přibude změna pohlaví. Budu žena. I navzdory realitě. Takhle my to pánubohu naklepeme. Prostě začneme předstírat, že co je, není tak, jak se zdá, ale že to je úplně jinak. I když to je tak, jak to ve skutečnosti a nezpochybnitelně je. Stejně jako nedávno transgender sportovec v Kanadě. Cítil se ženou, připustili ho na cyklistický závod žen. A protože to byl ve skutečnosti chlap, ženou se jen cítil, vyhrál s převahou celý závod. Holt, příroda vybavila chlapy větší silou (doufám, že mě kvůli poslední větě kariérně nezaříznou; stejně, jako zařízli studenta v Anglii, který pronesl, že ženy nemají penis, princip je to vlastně stejný).

Jak píše pan Přeučil

Náš komentátor Pavel Přeučil před více než rokem přinesl vcelku překvapující informace. Bájná 4% menšina homosexuálů trhá rekordy a místo 4 % atakovala pro rok 2016 hranici 11 % v populaci naší republiky. Přičemž, pokračoval pan Přeučil ve výčtu faktů, ve věkovém rozmezí 18 až 36 let byl počet homosexuálů až 58 %. Číslo mi to přijde trochu absurdní. Moc vysoké. Pan Přeučil čerpal z odborného magazínu Wind, zpochybňovat tedy data příliš nejdou. Ovšem jak z textu pana Přeučila vyplývá, do oněch děsivých 58 % spadají i lidé, kteří měli pouze homosexuální zážitek. Rapidně pak přibylo žen s homosexuálními zkušenostmi. Neviděl bych v tom takový problém a čísla bych značně snížil. Už jen proto, že mladší ročníky jsou ovlivněné pornoprůmyslem, kde je lesbický styk braný za normu, kterou holt ty mladé ovce převzaly.

Homolobby

Ale ano, je tu rozhodně mírný nedostatek v chápání celé věci. Jalové páry homosexuálů nejsou zaměstnané péčí o rodinu. Logicky, žádnou nemohou založit, nevysoustruží-li si ji bokem. Proto mají plnou zadnici roupů a cpou se po kariéře. Nedospějí tím, že na sebe vezmou zodpovědnost za děti. Všichni jsme ten pocit v mládí zažili – my můžeme změnit svět, protože možnosti máme nekonečné – pak jsme povili ratolesti a zjistili, že jen ztuha jde změnit byť i jen večerní program utíraní zadků, výměn plen a pádů na postel ve smrtelné únavě, natož měnit celý svět. Jenže kariérní homosexuálové (to kariérní zdůrazňuji), ti z pocitu dospívání nikdy nevykvetli. Neměli tu možnost.

A stejně jako Holanďan, který si přeje úředně omládnout o 24 let, snaží se kariérní homosexuálové vložit do zákonů a chápání společnosti ono pověstné předstírání, že skutečnost je jiná, než jaká ve skutečnosti je. Snaží se postavit na roveň běžné a normální rodině. Nutí nás, abychom řekli, že jalový pár je pro obecně vymírající společnost stejně hodnotný, jako pár plodný a plodivý. Není, je to jen další Holanďan, který předstírá a dupe jako malý fracek, abychom všichni povinně, svorně a v jednom šiku předstírali s ním a tvrdili, že se pánbu mýlí.

Homofobie

A tak si tak přemýšlím o tom svém homofobním přístupu. Je tomu, troufám, 13 let, co se projednávalo ve sněmovně registrované partnerství pro homosexuály. Během rozprav znělo z řad homolobby něco ve smyslu – nechceme, aby homosexuální páry byly na stejné rovině s běžnou rodinou, my nechceme manželství, ale možnost získávat informace v nemocnicích o svých partnerech, chceme, abychom mohli dědit po svých partnerech – to je ale lží, když to vezmeme z pohledu dneška. Dnes chce homolobby prosadit, aby bylo manželství i pro homosexuály. Aby mohli homosexuálové tvořit rodiny.

Ale tady je problém. Jistě, z pohledu homolobby, diskriminující. Zákon o rodině říká, že „hlavním účelem manželství je založení rodiny a řádná výchova dětí“ (§1, odst. 2). Právě toto a nic jiného vždy bylo, je a bude důvodem výjimečnosti institutu manželství a navíc důvodem preferování manželství mezi mužem a ženou před jinými typy mezilidských vztahů. Už samotné přijetí registrovaného partnerství bylo postavené na hlavu, protože tím vznikla možnost pro dnešek. V České republice nikdo homosexuály neutlačuje. Nejsou trestaní, pranýřovaní. A dovolit homosexuálům povít umělou cestou děti? Ano, práva homosexuálů budou uspokojená, ale co práva dětí na oba rodiče a tedy oba vzory chování, jak mužského, tak i ženského? Děti vrhneme do sociálního experimentu s negativními důsledky, protože homolobby chce doma své vlastní mazlíčky?

Migréna z doby

Vždycky jsem žil v představě, že migréna je prostě bolení hlavy. A chodil jsem po světě, a pozoruje jeho spění do pekel, říkal jsem si – trpím migrénou. Pak jsem si přikryl nos a pusu rukama a pár minut recykloval vydechnuté, protože bolest vždy ustoupila. Ale narazil jsem na článek, který skutečnou migrénu a její průběh a důsledky popisují. I s několika návody, jak se toho zbavit. Zjistil jsem, že mě ze světa jen mírně pobolívá hlava. A že migréna je něco strašlivého. Dokud nebudu muset hledat úlevu ve zvracení, svět bude fajn. Alespoň pro mě.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace